Jump to content

mrocznydrwal

Recon Unit
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

mrocznydrwal last won the day on October 22

mrocznydrwal had the most liked content!

Community Reputation

46 Private

About mrocznydrwal

 • Rank
  Staff Sergeant

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Eeee, skala map ani widoczność to chyba nie jest wyznacznik porzucenia gry przez twórców optymalizacja to wiadomo ale to temat rzeka. Co do skali, wg mnie jest odpowiednia i dynamika jest taka jaka powinna być, a widoczność.. po to są kamuflaże żeby się kamuflować. I bardzo dobrze.
 2. 1. Strefy zniszczeń - wiadomo. Jeśli chodzi o dodatkowe pancerze to nie pamiętam jak jest w grze ale zakładam że reactive zmniejsza obrażenia RPG a nanoceramic pewnie bardziej na pociski innych pojazdów. 2. W zamyśle jest ok, reszta to kwestia balansu. 3. Ja bym absolutnie nie nerfił pojazdów bo i tak już ciężko się nimi gra, konstrukcje map nie pozwalają na swobodną jazdę więc czasem bardzo ciężko jest się np. wycofać - cały czas się o coś zawadza, blokuje itd bo dużo jest "śmieci" na mapach, jakichś porzuconych pojazdów, kontenerów i autobusów. Natomiast jak ktoś wyżej pisał, dodałbym czwartą strefę gąsienic, ale trafienie nie unieruchamiałoby pojazdu, a powodowało wolniejszą jazdę i/lub ściąganie na jedną stronę - zdaje się że podobnie jest w BF5 i akurat to jest spoko.
 3. @michaelpol90miałeś na myśli termowizję w pkt 7? no bo jeśli tak to w sumie po to właśnie jest z całą resztą się zgadzam
 4. Chciałem dodać, że nowe ikony są bardzo nieczytelne - np. ikona medpacka.
 5. First impressions: 1. HUD - not the best. Previous version was just better. I don't know how exactly explain why... now it's ugly and thick and illegible despite its minimalism. Maybe because of font. 2. Breakthrough - it's fun in general but: lack of information! - even I don't know that am I attacker or defender and some players has the same observation. You must clearly inform players what they should do in every situation - which point they should attack or defend, which area on map is available etc, make countdown to detonation more visible on hud etc. spawns - lot of spawns near the enemy etc, but I think you know it some bugs: dissapearing crosshair in vehicle when you change camera and more but I need more time to observation.
 6. Obecnie kwestia wsiadania i wysiadania z pojazdów tworzy dwa absurdy: - pojawianie i znikanie się w ułamek sekundy - wysiadanie jak gdyby nigdy nic przy pełnej prędkości Proponowałbym, aby wsiadanie do pojazdu trwało np 1,5 sekundy dla quada i 3 dla transportera czy czołgu (trzeba byłoby przytrzymać przycisk odpowiedzialny za wsiadanie aż kółko się zapełni). Dodatkowo albo usunąłbym możliwość opuszczania od jakiejś prędkości i/lub dodał obrażenia przy wyskoczeniu np. z quada przy dużej prędkości. Oczywiście najlepsze byłby animacje wsiadania ale nie wiem czy są planowane i na ile mogą sobie devsi pozwolić.
 7. Zgadzam się. Prędkość prędkością, ale że ledwo tym można podjechać pod górkę to jest śmieszne. To ma 1500KM mocy! On powinien rwać podłoże. Wystarczy zobaczyć kilka filmików na YT żeby zobaczyć jak potężna to jest maszyna.
 8. WW4 po zagładzie atomowej walka na kije
 9. @toseino pierwszego dnia też miałem wszechobecne ścinki a wczoraj grało mi się super - obstawiam więc, że były jakieś problemy z serwerami, w każdym razie teraz wydaje się już ok. Co do samej aktualizacji - nie mam jakichś większych spostrzeżeń bo z punktu widzenia gracza niewiele się zmieniło - system wyzwań jest w powijakach i do niczego nie angażuje - po prostu nie zwracam na niego uwagi. Oczywiście wiem, że będzie to rozwijane ale sam mechanizm wyzwań w takim BF1 był o tyle spoko, że rzeczywiście chciało mi się np. biegać z jakąś konkretną bronią żeby wypełnić wyzwanie tygodniowe. Jeśli chodzi o wydajność - ciężko to oceniać ze względu na te ścinki o których wiele osób pisze. Jak pierwszy raz grałem po aktualizacji to była tragedia (freezy), za to wczoraj było super i wtedy mogłem chyba ocenić realną wydajność i jest spoko nawet dla mojego cieniawego GTX1050Ti. Problemem jest ten GPU buffering, bo ja bez tego nie mogę grać w stałych 60FPS. To znikanie tekstur musi być koniecznie ogarnięte. VOIP jest super ale rzeczywiście przydałaby się komunikacja między dowódcami. Miały być nowe striki ale u mnie w menu nic nowego się nie pojawiło. Ogólnie mam jakąś pojebę, bo np. jak wybieram nalot, mogę wybrać niby do niego turret (wtf) - także coś tam się pomieszało. Trochę żenujące jest, że wersja na live wyszła bez dźwięku dla MSP - można było dać jakikolwiek. Podsumowując - wiem, że aktualizacja była skomplikowana i zmienia dużo od strony backendu ale z punktu widzenia gracza jest nijaka, żeby nie powiedzieć rozczarowująca. Mam nadzieję, że ogarniecie szybko problemy z serwerami i gpu bufferingiem i ruszycie z kopyta z kontentem
 10. Kiedyś wspominałem też na Discordzie o wariantach sezonowych map (lato, jesień, zima, wiosna itd) - zmieniane co te 3 miesiące. To też byłoby super urozmaicenie przy (chyba) stosunkowo małym nakładzie pracy.
 11. Czy wy nie rozumiecie, że ta gra jeszcze nie miała premiery? Więc dlaczego miałaby być F2P? Early Accesem zarobiła na swój dalszy rozwój i teraz jest na spokojnie ulepszana. Jak wyjdzie finalna wersja to wtedy zacznie się marketing, tak jak mówi @DareQQ i wtedy się zacznijcie martwić o bazę graczy, a nie teraz. Ile razy można wałkować
 12. To niech się nauczą grać, już mnie wk.. to ciągłe jęczenie o heli drona... owszem, poprawić rejestracje strzału, dać jasne wskazówki jak go rozwalić, niech kosztuje więcej i tyle... ale nawet teraz, jaki problem jest rozwalić heli? naprawdę, wystarczy, żeby chociaż 2 osoby zaczęły go napieprzać i zakłóciły - a jak jest więcej osób to i bez zakłócania się obejdzie... tyle że do tego trzeba współpracy, a widocznie niektórzy myślą że grają w CoDa. Swoją drogą devsi widząc to jęczenie mogliby dać w międzyczasie jakiegoś mikropatcha który dałby większy cooldown żeby w końcu skończyło się to piep&zenie
 13. mrocznydrwal

  niwidoczność

  Nadal nic bym nie zmieniał. Tak to właśnie działa, z niektórych miejsc na niektórych tłach postacie nie będą widoczne i tyle, przy tylu arcadowych cechach tej gry to bardzo dobra cecha dodająca realizmu.
 14. Dalszy nerf uczyni heli drona bezużytecznym, już teraz przy ogarniętej drużynie (tak - wiem, że problem dotyczy nowych osób które nie wiedzą jak się go pozbyć) drona można zestrzelić w mniej niż 10 sekund. Może problem leży np. w braku systemu podpowiedzi podczas ładowania mapy, albo braku alternatywnej możliwości zestrzelenia go (np. Igła o której ktoś wspominał, tylko dostępna jako strike, a nie normalna broń)
 15. One nice thing in BF1 is a fact, that tank is a reason to cooperate, because not only driver have a gun. Here, when you have a default tank, second player can be only a passenger.
×
×
 • Create New...