Jump to content

kirofs

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Private

About kirofs

 • Rank
  Private First Class

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I've little sugestion about transport vehicles, make them autodestruct after not being used for some time. It sonetimes hard to get to some point quickly when one person uses it to move somewhere and quad stays far away. Waiting for someone to destroy is pointless. Maybe more transport vehicles like armoured car with mg on top?
 2. I think it's time to make a little my pc upgrade. I think about buying another RAM piece 1x 8GB (1600). Do you think giving extra ram will make my game more playable and decrease stutters? (Intel core i5 4690, AMD Graphic R9 200 series 3GB vram, 8GB ram)
 3. Nope, doesn't work. Still same, if i remember correctly, some of players reported same issue, unfortunetly i couldn't find their report.
 4. DESCRIPTION OF BUG (required: if the possible provide screenshots or video): Very, very low texture resolution on Medium texture setting.....i waited for many minutes there for refresh but they 're still the same. I tried to decrease/increase my game resolution - no effect. Change into frameless window, window, full res...stil no effect. GAME BUILD ID (required: please go to the game's properties on Steam and find it under the local files tab at the bottom): 3511736 STEPS TO REPRODUCE (required): SYSTEM SPECIFICATIONS (required for crash or performance issues): Sapphire Radeon R9 280, Procesor: Iintel Core i5 4690, 8GB RAM 1333, Windows 7 Home Premium. What's intresting, game runs fluently without any hiccups even during heavy fire on medium. When i turn to High textures games stutters and makes game unplayable. Even with super-duper ini file (which btw makes stutters even worse) CRASH LOG (if any): I don't need super 99999k ultra-duper resolution and textures....this looks disgusting :X even for me. Please fix it ASAP my eyes are gonna blow PS. On Smolensk game runs fine on High texture settings
 5. ok, but what about players who's suffering ultra stuttering? What about game performance? Devs promised performance improvement in 0.3 but still nothing is improved. Still dozens of ppl can't play bcuz of lags. No info 'bout that.
 6. I don't even try to play until i see public patch release, crash after crash. What's more game's not playable due to extreme stuttering...on lower settings game looks awful ?
 7. Don't worry, same here on PC. It's more or less good until someone starts shooting then lag parade starts....IMHO for Devs (respect for you!) main point for now should be fixing optimalization. I'd piss on other bugs if opt is ok. Crossing fingers for patch that will come ASAP.?
 8. Anyone has a trick to make PFS more stable? I tried with drivers and with settings but no effect. Still game stutters....
 9. Czy coś się dzieje w kwestii usprawnienia płynności w grze? Bo póki co to widzę, że bronie są dodawane a nie FPSy ? twierdzicie, że niby zostało to naprawione tylko pytanie czemu nadal mam ściny aż mi komp się przewraca? Jakieś newsy? Cokolwiek? Kiedy spodziewać się łatki naprawiającej ten problem? PS problem był zgłaszany i to wielokrotnie, nie tylko przeze mnie. Zaczynam tracić nadzieję bo gra jest po prostu niegrywalna.
 10. @malybrajan mam ten sam problem. Podobno problem jest z RAM, że żre za dużo. Niby 0.3 miało być naprawione a nie jest.
 11. Przez moment się jarałem, że w końcu płynnie pogram z tym, że to było na mapie Smoleńsk....a jak dołączyłem do rozgrywkę na mapie Warszawa albo Berlin - dramat. Minimalnie odczuwam poprawę, ale tnie nadal jak nie wiem co. Przełączenie tekstur z High na Medium nie wchodzi w grę, wyglądają tak obleśnie, że nawet mi to przeszkadza. Wszelkie inne metody upłynnienia gry nie działają! Sprzęt: Sapphire Radeon R9 280, Procesor: ICi5 4690, 8GB RAM 1333 Build: 3421056 PS. przed chwilą sprawdziłem mapę Moskwa - też ścina. ?
 12. Wczoraj wieczorem szybciutko i raz dwa wszedłem do gry a dzisiaj to siedzę i nadal wisi ekran z żołnierzem oraz napis "Connecting to WW3 Network" - wisi tak już dobre 15 minut i nic. Na wszystkich rejonach świata tak jest.
 13. Szanowni Devsi, jasny gwint, bo inaczej się nie da określić, co jest grane? Z łatki na łatkę coraz gorzej z wydajnością w grze. Sterowniki najnowsze w moim AMDku....na Warzone jest dramat, na TDM jako tako, ale nadal tnie przez co jest duża niewygoda grania. Mam nadzieję, że w zespole praca wre nad naprawą wydajności, bo jak zamiast tego będzie zabawa w wydawanie nowych mapek i innych bzdur to coś mnie trafi. Żeby nie było, cały czas Was popieram i trzymam kciuki, ale kiedyś wszystko ma swój koniec w tym moja cierpliwość.
 14. Wszystko ok, tylko że BF5 dało się zagrać od początku. Tutaj natomiast, najpierw nie można w ogóle było wejść do gry to teraz gigantyczne problemy z wydajnością gry, nie dziwota, że słabo z frekwencją. Będzie grywalnie = będą gracze
 15. To kup i rozdawaj. Najpierw niech grę zrobią grywalną bo to skandal, że silnik gry sprzed ładnych paru lat a tnie jak sam s....Gra będzie w pełni grywalna to gracze też będą, proste.
×
×
 • Create New...