Jump to content
Sign in to follow this  
fikost

Dyskusja na temat helidrone

Recommended Posts

Posted (edited)

Temat helidrone budzi duże emocje i byłoby wskazane żeby pochylić się nad tym problemem jeżeli głos społeczności ma znaczenie.

Heli dron powoduje duże straty wizerunkowe i możne warto byłoby coś w tym temacie zrobić, poniższa dyskusja pokazuje ze jest problem, który nie wszyscy zdają się zauważać.

Zdecydowałem się umieścić to tutaj żeby temat z Discord nie przepadł niezauważony.

Temat na Discord zaczyna się od tego wpisu dodanego O7.14 i trwa przez kilkanaście czy kilkadziesiąt postów.

RaffiumToday at 1:39 PM

Powiem tak: po rozgraniu kilku rund, z najwyraźniej nowymi graczami, stwierdzam, że helka to najgłupszy pomysł w tej grze. Jeżeli 20 graczy po jednej stronie nie wie/nie umie jak zneutralizować helkę, znaczy że jest OP. Jak dla mnie to gówno psuje balans gry. Tyle w temacie.

Gdyby ktoś z devs mógł się odnieść do tematu, czy problem jest znany?, czy jest to identyfikowane jako problem?

czy tak po prostu ma być.

Było by milo uzyskać jakiś komentarz, oczywiście po prześledzeniu całej dyskusji która zaczyna się od cytowanego wpisu bo temat niewątpliwie budzi emocje.

Edited by fikost
  • Like 1

Posted (edited)

Przesadziłem oczywiście z 20 graczami, bo obecnie serwery są na 30 osób, więc około 15 graczy po jednej stronie, ale to nie zmienia sensu mojej wypowiedzi.

Edited by Raffium

Ja bym proponował

- ograniczyć liczbę amunicji

- zrobić zużycie paliwa

- ograniczyć miejsca z których można sterować aby operator był dosięgalny ogniem wroga

- dodał profil broni, która po nazwie sugeruje nowym graczom, że ten profil zniszczy helkę

... no i oczywiście na premierę "WW3 for dummies" w formie graficzno tekstowej jak komiks ;)

Hejka. Jak ten pacjent dołącza do meczu, zawsze wygląda to tak samo. Zmiana strony za 4000 bp, bierze helkę i całą rundę napieprza.

Helka-OP.png

Heli dron będzie znerfiony, już wielokrotnie o tym mówiliśmy w wielu miejscach. HP zostanie zmniejszone, będzie miał mniej amunicji, a ponowne przyzwanie będzie możliwe po X minutach od zniszczenia, nie od przyzwania, jak to wcześniej było.

Nie panikujcie, przecież wiemy co się dzieje :P

• Like 3

Dzieki za słowa otuchy w tych trudnych chwilach na polu nierównej walki:-)

To prawda ze mówione było ze helidrone jest dopracowywany, ale we wczorajszej dyskusji 

głos osób związanych z firma był taki ze wszystko jest OK , a osoby sygnalizujące problem coś sobie wymyślają.

Z tego powodu otworzyłem ten temat żeby uzyskać jakieś oficjalne stanowisko w tej kwestii.

Dzieki za odpowiedz, pzdr

Problem polega na tym, że jak ktoś wie jak się helidrona pozbyć, to się go pozbędzie łatwo, ale mało kto wie jak albo z jakiegoś powodu im się nie chce :P Z drugiej strony jak będzie za łatwo, to też nie jest dobrze, bo nikt nie będzie helidrona używał (chociaz niektórym by się pewnie podobało).

Posted (edited)

Tak sobie pomyślałem czy nie można by tych dronów na PTE dać do używania bez żadnych punktów, tak po prostu żeby można było wejść i polatać, popróbować jak to zestrzelić , jaka trzeba poprawkę wziąć na celowanie bo w warunkach bojowych to takie próby zajmują wieczność.

Nie chodzi mi żeby drony z live zdejmować tylko żeby były dostępne na PTE bez żadnych BP tak z marszu dostępne, taki pomysł na teraz.

Tu widać ze gość sprawnie zdejmuje te helki,

patrząc jednak jak celuje i jaka poprawkę bierze to próbując uczyć  się tego na live serwerach jest to misja dla masochistów.:-)

Edited by fikost

Nadal widzę problemy z helką od strony użytkownika, jak i celu na ziemii (tak, jestem jednym z TYCH osób...). 

Dron często nie rejestruje trafień z działek w pojazdach (np. ostatnio kilka trafień z 40 mm).

Jest niesamowicie wrażliwy na minimalne ilości lagu kiedy się go pilotuje.

Dalszy nerf uczyni heli drona bezużytecznym, już teraz przy ogarniętej drużynie (tak - wiem, że problem dotyczy nowych osób które nie wiedzą jak się go pozbyć) drona można zestrzelić w mniej niż 10 sekund. Może problem leży np. w braku systemu podpowiedzi podczas ładowania mapy, albo braku alternatywnej możliwości zestrzelenia go (np. Igła o której ktoś wspominał, tylko dostępna jako strike, a nie normalna broń)

• Like 2

Posted (edited)
5 godzin temu, mrocznydrwal napisał:

Dalszy nerf uczyni heli drona bezużytecznym, już teraz przy ogarniętej drużynie (tak - wiem, że problem dotyczy nowych osób które nie wiedzą jak się go pozbyć) drona można zestrzelić w mniej niż 10 sekund. Może problem leży np. w braku systemu podpowiedzi podczas ładowania mapy, albo braku alternatywnej możliwości zestrzelenia go (np. Igła o której ktoś wspominał, tylko dostępna jako strike, a nie normalna broń)

Wczoraj podczas meczu 3 helki wroga zniknęły po kilku czy  kilkunastu sekundach.  Ale cała ekipa zaczęła strzelać + UCAS-D. Problemy są trzy, pierwszy nowi nie wiedza jak (miałem mecze ze cały mecz latałem Helka) a drugi to dalej problem z rejestracja trafień ( przykład na filmiku, pokonałem ją dopiero taranując ) trzeci to cooldown ale to będzie załatwione soon :D  

Edited by ZwierzaK

Wydaje się, że w grze cały czas jest generalnie problem z rejestracją trafień szybko poruszających się obiektów. Widzę to ja i inni w przypadku helki, ja też widzę to przy szybko jadących czołgach. Nie wiem jak inni?

Posted (edited)

Tak tylko dla przypomnienia, w sumie jest to jakis pomysl ja tez wychodze z gry kiedy pojawia sie niezniszczalny dron bo to najlepsze wyjscie w obecnej sytuacji.

https://steamcommunity.com/app/674020/discussions/0/1643169167159978139/

Diesel iconGames.png Jul 23 @ 1:57am 
notification_icon_flag_dark.png?v=1forum_topicicon_reply.png?v=1
I want this game to to make its mark i was just concerned that all the players i have brought to this game will leave as it is just one thing they complain about .yes it is op .i was just trying to help with feedback didnt realise it had already been discussed so much.
Edited by fikost

Posted (edited)

https://steamcommunity.com/app/674020/discussions/0/3428846977634450875/

Sami piloci helek maja zostac w grze, do tego to prowadzi.

Nerf heli, delete heli or freak ur self, devs.
It is simply impossible to play. One person is satisfied with the genocide of the entire server.

How to deal with it? You did not give us any means against the air, but for some reason you gave this ugly helicopter ?! WHAT FOR? Why do your game designers hate us so much?

Five games in a row. Five freak games in a row! The same freak chased this helicopter and did not let it play. But I am sure that he definitely got his pleasure.

One person carried the entire server. He had 70-7. This is exactly 2.5 times more than the TOP1 player.

In the last game, people simply sat on point C under the ground and did nothing, because the helicopter could not be destroyed.

He kills you faster than you see him.

It was faster than my sex! SYKA ♥♥♥♥♥!!11
Edited by fikost

To niech się nauczą grać, już mnie wk.. to ciągłe jęczenie o heli drona... owszem, poprawić rejestracje strzału, dać jasne wskazówki jak go rozwalić, niech kosztuje więcej i tyle... ale nawet teraz, jaki problem jest rozwalić heli? naprawdę, wystarczy, żeby chociaż 2 osoby zaczęły go napieprzać i zakłóciły - a jak jest więcej osób to i bez zakłócania się obejdzie... tyle że do tego trzeba współpracy, a widocznie niektórzy myślą że grają w CoDa. 

Swoją drogą devsi widząc to jęczenie mogliby dać w międzyczasie jakiegoś mikropatcha który dałby większy cooldown żeby w końcu skończyło się to piep&zenie

4 hours ago, mrocznydrwal said:

Swoją drogą devsi widząc to jęczenie mogliby dać w międzyczasie jakiegoś mikropatcha który dałby większy cooldown żeby w końcu skończyło się to piep&zenie

O to to, o to chodzi, jezeli cos ewidentnie przeszkadza to lepiej cos z tym zrobic, nawet na tasme i klej.

Jak wypadnie szyba w zimie to lepiej z powrotem zamocowac  chociaz na tasme, niz opowiadac ze latem i tak mielismy wymieniac wiec teraz nie ma co robic prowizorki.:-)

No ale przeciez teraz jest lato, wiec o to chodzi ,zapewne bedzie odowiedz;-)))

• Like 1