Jump to content
  • 8
DareQQ

[Gameplay] Prędkość poruszania się żołnierza

Question

Po łatce na PTE zaczęliśmy dyskutować na temat prędkości poruszania się naszego żołnierza. Osobiście uważam, że postacie na wersji Live poruszają się zbyt szybko (w szczególności light) a znowu na obecnej wersji PTE (0.7.3) - ciężki żołnierz porusza się jak w smole i jest praktycznie niegrywalny. Mam pewną propozycję z jaką chciałbym się z Wami podzielić:

Proponuję aby każdy z żołnierzy niezależnie od tego czy jest lekki czy też ciężki poruszał się z jednakową prędkością (np. prędkością średniego żołnierza z wersji Live). Zapewne myślicie, że to rozwiązanie jest bez sensu gdyż nie daje przewagi graczom, którzy rezygnują z pancerza na rzecz mobilności. Nic bardziej mylnego, gdyż od naszej wagi zależała by długość możliwego sprintu.

Aby to działało do gry musiałby być dodany system staminy. Stamina jest niezbędna do sprintu naszego wojaka i przykładowo mogło by to wyglądać następująco:

• lekki - może poruszać się sprintem przez 25 sekund
  • średni - może poruszać się sprintem przez 15 sekund
  • ciężki - może poruszać się sprintem przez 10 sekund

Oczywiście prędkość sprintu byłaby taka sama dla wszystkich klas a jedyną różnicą był by czas.

Edited by DareQQ
  • Like 5

11 answers to this question

Recommended Posts

• 3

Z tego, co wiem, z nowym systemem animacji wejdzie też nowa prędkość poruszania się, robiąc z Lighta coś jak aktualne medium i w dół - zgadzamy się, że biegają za szybko :)

• Like 2

• 2

Dla mnie osobiście brak staminy i rozbieżność w szybkości poruszania się żołnierzy w obecnych wersjach gry czy to na Live czy PTE jest całkowice bez sensu. Tłumaczenie, że później trzeba będzie biegać na drugi koniec mapy i będzie zadyszka zupełnie do mnie nie trafia ;)

Obecna gra wygląda tak, że i tak każdy biega 95% czasu na shifcie. Stamina moim zdaniem zbalansowała i spowolniła by delikatnie rozgrywkę. I nie zapominajcie, że działa to w dwie strony, jeżeli wy macie całą mapę do dobiegnięcia na odległy punkt, to taką samą odległość mają przeciwnicy.

W mojej ocenie spowolnienie rozgrywki dało by tylko pozytywne aspekty. Ludzie zaczęli by myśleć a nie latać jak strusie od punktu do punktu i tak w kółko. Może było by więcej walk o punkty pośrednie. Więcej taktyki itp....

Edited by DareQQ
  • Like 3

• 2
2 minuty temu, juju napisał:

Na Warzon  wygląda to tak jakby to był TDM. Biegają jak opętani.

No właśnie ten aspekt gry najbardziej nie pasuje mi do War Zona... po tym trybie spodziewałbym się czegoś innego niż tylko biegania od punktu C do punktu A, co zajmuje lekkiemu wojakowi kilkadziesiąt sekund. Przy tych prędkościach całkowicie zatracany jest aspekt odległości pomiędzy punktami. Obecna próba balansu "naprawia" tylko super szybkich light-ów ale ciężki staje się praktycznie niegrywalny. Zmieniając prędkość poruszania się żołnierza w zależności od jego wagi, nigdy nie znajdziemy złotego środka.

W przypadku staminy sprawa jest jasna im jesteś lżejszy tym możesz dłużej poruszać się na sprincie...

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby takiego czegoś spróbować na PTE... pytanie tylko czy wprowadzenie staminy jest bardzo czasochłonne z punktu widzenia developera? @Ragir?

• 0

Siemano.

Cytując klasyka: "Jestem za, a nawet przeciw" 😁

Kolega @DareQQ słusznie zauważył iż: 

Cytat

Obecna gra wygląda tak, że i tak każdy biega 95% czasu na shifcie....W mojej ocenie spowolnienie rozgrywki dało by tylko pozytywne aspekty. Ludzie zaczęli by myśleć a nie latać jak strusie od punktu do punktu i tak w kółko. Może było by więcej walk o punkty pośrednie. Więcej taktyki itp.... 

Na Warzon  wygląda to tak jakby to był TDM. Biegają jak opętani.

Także pomysł jak najbardziej na plus.

Pozdro.

• Like 1

• 0

@DareQQ ja już dawno powiedziałem, że Warzone to taki flagrun. Nawet nie trzeba strzelać czyli fragować, wystarczy być pierwszym na punktach i je przejmować co pokazał to też @Atway w swoim materiale. Kto pierwszy ten lepszy! Press Shift to WIN :D

• Like 1

• 0
16 godzin temu, Ragir napisał:

Z tego, co wiem, z nowym systemem animacji wejdzie też nowa prędkość poruszania się, robiąc z Lighta coś jak aktualne medium i w dół - zgadzamy się, że biegają za szybko :)

Wszystko fajnie, pięknie.... lecz według mnie takie zmiany nie są dobrym rozwiązaniem. Zgadzam się z tym, że obecny light biega za szybko.... lecz jeśli zmniejszycie jego prędkość to heavy będzie niegrywalny jak na PTE aby zachować balans pomiędzy wyborem dokonywanym przez gracza - prędkość albo pancerz. Znowu jeżeli zmiany pomiędzy klasami będą minimalne to każdy będzie biegał jako heavy gdyż nie będzie sensu brać klasy mniej opancerzonej...

Nie chcę udowadniać niczego na siłę, lecz jedynym rozwiązaniem wydaje mi się być stamina. Oczywiście, że nie każdemu takie rozwiązanie może się podobać lecz jedynym czynnikiem, który pozwoli sprawdzić to rozwiązanie jest jego zrealizowanie na PTE (zdaję sobie sprawę ile devsi mają pracy lecz liczę na to, że coś się może zmienić) i przetestowanie i wyciągnięcie wniosków.

Dodatkową zalet tego rozwiązania jest fakt, że w grze były by wtedy tylko trzy szybkości poruszania się naszej postaci nie uzależnione od wagi:
Marsz - podczas przybliżenia celownika
Trucht - podczas normalnego biegu
Sprint - podczas używania shift-u

Różnicą była by tylko długość możliwego sprintu zależna od wagi...

To tyle ode mnie... zobaczymy czy coś z tego wyjdzie czy nadal będziemy latać jak te kuleczki w pinball-u ;)

• 0
46 minut temu, Hourdeau napisał:

Dokładnie - beznadziejne i sztuczne ograniczanie i spowalnianie gry.

Skoro @Ragir twierdzi, że wraz z nowymi animacjami prędkość poszczególnych klas i tak ulegnie zmianie to nie ma najmniejszego sensu jeszcze sztucznie ograniczać tempa gry poprzez dodawanie jakiejś wytrzymałości o absurdalnych wartościach. Serio? 10sekund sprintu to maximum dla człowieka przy dużym obciążeniu (nie wspominając o tym, że wystarczyłoby pewnie kucnąć na 5sekund żeby znów móc sprintować :D)?

Za to wprowadzenie tej twojej staminy tylko wprowadzi irytację wśród graczy w sytuacjach gdzie często nie ma ani wroga ani pojazdu w promieniu "kilometra" i żeby przejść do akcji trzeba będzie się wlec parę minut bo żołnierz będzie ograniczony 10sekundowym sprintem, lol.

Btw. nie zapomnij dać cynku znajomkom żeby masowo minusowali każde posty, w których ktoś się nie zgadza z twoimi wymysłami, to takie zabawne xDD

Dziękuję serdecznie za wypowiedź. Szanuję 😘

• -1

Staminie i innym narkotykom mówię nie... Obecne rozwiązanie jest spoko samo w sobie, kwestia udanego balansu. A tak biegaj grubasem za czołgiem, 10 sek, zadyszka, usiądź, odpocznij, znowu trochę potruchtaj, zawału można dostać z wrażenia ;)

• Like 1

• -2
Dnia 10.09.2019 o 09:42, Smasher napisał:

Staminie i innym narkotykom mówię nie... Obecne rozwiązanie jest spoko samo w sobie, kwestia udanego balansu. A tak biegaj grubasem za czołgiem, 10 sek, zadyszka, usiądź, odpocznij, znowu trochę potruchtaj, zawału można dostać z wrażenia ;)

Dokładnie - beznadziejne i sztuczne ograniczanie i spowalnianie gry.

Skoro @Ragir twierdzi, że wraz z nowymi animacjami prędkość poszczególnych klas i tak ulegnie zmianie to nie ma najmniejszego sensu jeszcze sztucznie ograniczać tempa gry poprzez dodawanie jakiejś wytrzymałości o absurdalnych wartościach. Serio? 10sekund sprintu to maximum dla człowieka przy dużym obciążeniu (nie wspominając o tym, że wystarczyłoby pewnie kucnąć na 5sekund żeby znów móc sprintować :D)?

Dnia 10.09.2019 o 15:14, DareQQ napisał:

Przy tych prędkościach całkowicie zatracany jest aspekt odległości pomiędzy punktami.

Za to wprowadzenie tej twojej staminy tylko wprowadzi irytację wśród graczy w sytuacjach gdzie często nie ma ani wroga ani pojazdu w promieniu "kilometra" i żeby przejść do akcji trzeba będzie się wlec parę minut bo żołnierz będzie ograniczony 10sekundowym sprintem, lol.

Btw. nie zapomnij dać cynku znajomkom żeby masowo minusowali każde posty, w których ktoś się nie zgadza z twoimi wymysłami, to takie zabawne xDD

Edited by Hourdeau

• -3

Jak dla mnie pomysł ze staminą nie jest najlepszy, fakt ze na live light porusza trochę za szybko natomiast na PTE wszystkie klasy poruszają się zbyt wolno szczególnie ciężki, myślę że powinno być coś pomiędzy. Stamina utrudniałaby grę szczególnie na WZ gdzie czasami trzeba przemieścić się pomiędzy odległymi punktami.