Jump to content
Sign in to follow this  
PSYCHO88

Okropny Spadek FPS

Recommended Posts

Witam, od jakiegos czasu nie mogę grać w WW3 a chciałbym bardzo, mój sprzęt to  gygabyte aorus x470 ultra gaming karta to asus strix 1060 6 bg 16 gb ram dwie kości hyper x predator zasilanie corsair 850 w gold plus. Mam  podkrecone ramy i procesor, wszystkie inne gry chodzą mi idealnie i poprzednio ww3 na maxymalnych ustawieniach chodził mi bardzo dobrze po 120 110 90 fps na wszystkich mapach, i od jakiegoś czasu mam fpsy 40 50 20 i bez znaczenia czy dam ustawienia na najniższe czy najwyższe, może wtedy jest minimalna różnica 3 klatek na sekundę do góry, mam najnowsze sterowniki do karty zaktualiziwany bios itd. czytałem też poradnik powyżej na tej stronie i w sumie mam podobnie porobione wszystko, i jak wspomniałem w innych grach nic sie nei zmieniło a ww3 sie zepsuł poradzcie coś proszę, robiłem też spójność plików ale znalazło to zadnych problemów właśnie odinstalowałem grę i pobiorę od nowa ale na inny dysk, może to coś da ale raczej nie. Pozdrawiam 

ryzen 7 2700  podkrecony na stabilne 4.0 8 rdzeni 16 wątków wyłączony profil SMT ( dodaje to w grach jakieś 10 fps ) nie piszcie tylko ze to wina procesora bo kilka miesiecy temu grałem w ww3 i miałem super fpsy od 90 do 120 i ostatnio chciałem pograć a fps spadł do 60 44 30 nie idzie grać 

może był jakiś update gry i mi popsuł fpsy

Edited by PSYCHO88

Z Ryzenami tutaj same problemy, jednym działa lepiej drugim gorzej, nie ma na to reguły. A jak wygląda zużycie CPU/GPU oraz temperatury podczas gry? Najlepiej sprawdzić przez MSI afteburner:
image.png

Ja nie posiadam Ryzena, ale wiem, że kilka osób tutaj ma 2700, może jakbyś wpadł na Discorda to by się ktoś znalazł, warto byłoby się dowiedzieć jak u innych działa. Warto jeszcze abyś zainstalował PTE i sprawdził czy jest lepiej, przechodzimy na nową wersje silnika itp. Jak bedą lepsze wyniki to warto poczekać aż update wejdzie na live.

Przez ostatnie kilka miesięcy się dość sporo zmieniło, ale jakoś idzie do przodu powolutku, optymalizacja i tak na samym końcu.

Zanim tu wszedłem to sprawdziłem wszystko. PTE mam to samo, Ryzena mam dobrze zoptymalizowanego bo gralem prędzej w ww3 i miałem bardzo fajne fpsy i wszystko na ultra, zrobiłem sobie przerwę z graniem i jak już chciałem zagrać to fpsy się zrąbały. Temperatury mam bardzo dobre cpu po dłuższym graniu 55 60 stopnii podkrecona karta graficzna temp 60 55 max 2 sumie podobnie ramy mam podkrecona z 3200 oryginalnie na 3400 i żadnych crash itd, gra ładuje się szybko i mapy też, są lekkie freezy przy tym jak już mam wybrać atack or defence ale to chwilowe, pogrzebie jeszcze trochę może coś poratuje, a mam ostatnio ochotę pograć, a ty dupa, zastanawiam się tylko dlaczego wcześniej chodziło cudownie a teraz taka nagle słabizna i to nie ważne czy na full detalach czy na minimum fpsy są ciągle te same. Pod wieczór po pracy wbije na discorda może coś poradzą chłopaki