Jump to content
Sign in to follow this  
DavidArmstrong

Reanimacja calej GRY WW3

Reanimacja WW3  

1. 1. Lubisz opisane pomysly?

• Tak
      0
    • Nie
      0

Recommended Posts

Czesc,

Mam na imie Dawid i gram w World War 3 odkad bylo dostepne na steam. Czyli gralem podczas tych dla WW3 mrocznych dni, gdy byl super wielki hype, lecz niestety nie szlo grac.

Naprawde smuci mnie ten fakt, ze gra nie pozostala popularna. Po wpisaniu World War 3 Game w google, wyskakuja artykuly roznych gazet, ktore smuca ze gra prawie co umarla. Ze juz moze nie bedzie miala takiego statusu jak miala przed pierwszym ukazaniem sie alphy, czy tam bety. Bardzo chcialbym aby ta polska gra, ktora opowiada o trzeciej wojnie swiatowej, zostala hitem. Lubie caly pomysl. Jest to naprawde gra na jaka czekalem.

Dlatego postanowilem napisac oto ten post, jak mozna by bylo doprowadzic do reanimacji tego tytulu. Oczywiscie bede pisal tylko wlasne/moje poglady na caly temat.

Cos o mnie, jezeli to nie interesuje to prosze czytac "Moje zdanie o WW3".

A wiec tak, gram w gry komputerowe od ukazanie sie Operation Flashpoint w roku 1999 (Demo), 2000 release. Od wydania tego tytulu gralem w gry jak, Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty Modern Warfare, Call of Duty 3, oraz Battlefield 1942, Battlefield Vietnam, Battlefield 2 & DLC & MOD PR, Battlefield Bad Company, 3, 4, 1, 5, ArmA, ArmA II, ArmA III, Insurgency Sandstorm, Escape from Tarkov, itd. itd. Rozmawiajac z kumplami ktorzy grali lecz juz przestalic grac w WW3, mielismy te same zdanie.

Moje zdanie o WW3

WW3 nie powinno byc jak Call of Duty ani jak Battlefield. Nistety po pierwszych minutach gry ma sie wrazenie, ze gra WW3 proboje byc jak wlasnie oto wymienione tytuly.

De facto jak dla mnie, WW3 nie jest "lepsze" od Battlefield 3, poniewaz Battlefield 3 jest zbudowane na o wiele lepszym silniku. Frost Bite engine umozliwia deformacje terenu, oraz zniszczenie budynkow. Wiec samym tematem o trzeciej wojnie swiatowej i wyborem wygladu postaci oraz modowaniem broni, nie przyciagnie masy.

De facto numerus duo tymczasem Call of Duty przyciaga wieksza uwage, poniewaz tytul istnieje juz od lat na rynku. Call of Duty ma specyficzny gameplay. Osobiscie nie przepadam za ta gra. Kiedys bylo to fajna odmiana do CS 1.6. W roku 2019 natomiast, nie oferuje zbyt duzo nowego kontentu. Sami developerzy cofneli sie w czasie, przyznali ze jednak Modern Warfare byl najlepszym tematem niz te Sci-Fiction.

Czym powina byc gra WW3?

Gra ma powazny temat, opowiada o trzeciej wojnie swiatowej. Wiec powinna pozostac powazna i mroczna. Nie powinna isc sladami Battlefield'a albo Call of Duty. Dlatego sugeruje nastepujace zmiany:

1. Wprowadzenie do gry: Przy odpalaniu gry, wyskakuje motywujacy do gry trailer. Opowiada o histori, dlaczego doszlo do wojny. Kto z kim, gdzie walczy itd. Mozna to jakos fajnie opowiedziec pokazujac kule naszej pieknej planety. Pomysl z WW3. Pod koniec trailera laska zadaje pytanie, "....po ktorej stronie staniesz?" Albo moze inne mniej polityczne "Przygotuj sie do ostatniego starcia". Cos w tym stylu.

2. Mam teraz wybor, albo zdecyduje sie wybrac frakcje Zachodu, albo Wschodu. Przy wyborze danej frakcji pozostaje stworzony moj pierwszy avatar. Moge miec ich dwoch. Kazdy avatar ma wlasny rank, wlasny sprzet do wyboru itd. Flagi dla Nato oddzielic od wschodu.

Sprzet rosyjski i chinski powinien zostac dla wschodu. Natomiast sprzet zachodni dla zachodniej frakcji NATO itd.

Pozniej mozna by bylo sprzedawac DLC z bronmi dla wlochow, francuzow itd.

Oczywiscie moge w pozniejszym czasie lub odrazu stworzyc moj drugi avatar. Ktory bedzie nalezal do frakcji przeciwnej.

Powinien zostac opracowany samouczek, ktory pokaze nam na singlu jak gra sie w ta gre. Ale tylko prosto i na temat. Jak strzelac, jak sie poruszac. Jak uzywac gadzetow. Przebiega sie z A do B, wyskakuja tarcze, jakis oficer tlumaczy co nalezy zrobic, i to wszystko.

3. Gameplay

Tutaj wielki + dla WW3, poniewaz Avatar porusza sie jeszcze lepiej niz w Battlefield. Rowniez lepiej niz w grze Squad, albo Escape from Tarkov. Animacje sa bardzo ladne. Smiga sie naprawde bardzo fajnie i plynnie. Gracz czuje sie polaczony z avatarem.

Lecz to, jak dla mnie, wszystko co fajne. Jest pare rzeczy ktore moim zdaniem powinno sie zmienic.

- Brakuje systemu staminy.

- Biegnie sie troche za szybko, mapy sa male, wiec powinno sie biec wolniej. Przez 30 sekund idzie przebiec cala mape (przesadzam).

- Damage system nie jest realistyczny, powinno sie padac po jednej dluzszej serii. Przy strzale w reke krwawic itd. Bleeding system postaci.

- Gdy dostaje sie strzaly, to jest pokazane strzalka mniej wiecej skad. Ten feature to szajs.

- Ogolnie rzecz biorac, gra powinna byc wolniejsza, bardziej realistyczna, powinien byc gore. Czyli wiecej krwi po obrazeniach, to uwierzcie mi, duzo wiary pozucilo by inne ty tytuly a la Squad,

Red Orchestra 2, Red Orchestra Vietnam, i przeszla do WW3.

WW3 nie zastapi dla wiary gier jak Battlefield i Call of Duty.

Jezeli naprawde chcemy aby gra zostala popularna i oryginalna, powinismy stworzyc cos wlasnie takiego. Oryginalnego.

3. Gamemod.

...Oryginalnego...Podczas rozgrywki nie powinno widac zadnych punktow jak, A, B, C, D... X, Y, Z to Battlefield lub Call of Duty. WW3 powinno od tego odbiegac.

Nie dawalbym zadnego capture the point/flag, lub capture and hold.

Ten community gamemod idzie juz w dobra strone. Kciuki w gore!

Ale mozna by bylo opracowac cos jeszcze. Gamemod gdzie kazdy wchodzi na mape i ma tylko jedno zycie. Zadaniem jest przejecie punktu X (random)

Pokazuje sie tylko raz na mapie. Druzyna ktora przejmie dany punkt i dozyje do konca wygrywa oraz dostaje hajs na mody.

Aby podkrecic rozgrywke mozna by bylo nastawic timer na 10 minut.

Skupilo by sie wszystkich w jednym miejscu, i gra zostala by jeszcze bardziej taktyczna.

Teraz goscie moga respic sie gdzies kolo ciebie, jak bylo to w Battlefield 2, na rok 2019 troche przestarzale.

4. Grafika, tutaj naprawde nie trzeba duzo zmieniac. Jedynie effekty powinny byc bardziej poprawione. Dym, ogien, kurz itd. Gdy rzuce granat, powinno.

To chyba koniec mojego postu.

Wrazie gdyby ktos mial jeszcze jakies uwagi lub pytania, to bardzo prosze pisac.

Pozdrawiam

Dawid