Jump to content
Sign in to follow this  
DareQQ

Wydajność a blokada klatek i odświeżanie monitora

Recommended Posts

Chciałbym podzielić się ze swoimi spostrzeżeniami na temat wydajności WW3. Przez ostatni miesiąc odczuwałem znaczący spadek wydajności WW3. Przez cały czas myślałem, że jest to spowodowane tym, że mój ziemniak zwyczajnie nie wyrabia jednak zmiana ustawień na gorsze nie powodowała polepszenia uzyskiwanych FPSów. Wczoraj zacząłem dłubać w ustawieniach i wydaje mi się, że trafiłem na coś co spowodowało u mnie spadek wydajności pomimo tego, że teoretycznie miałem zawsze FPSy.

Z racji tego, że na swoim monitorze odczuwałem szarpanie obrazu to w ustawieniach NVidia ustawiłem aby V-sync był zawsze włączony. Oczywiście pomogło to w sttuteringu ale pogorszyło znacząco płynność gry. Odczuwalne były spadki płynności pomimo tego, że licznik FPS zawsze wskazywał wartość zbliżoną do odświeżania monitora.

Wczoraj zacząłem dłubać w ustawieniach gry i trafiłem na coś co u mnie powodowało spadek wydajności....

W ustawieniach gry gdzie mamy opcję "Blokada klatek" i dwa suwaki odpowiedzialne za limit klatek w grze i menu należy:
- ustawić przycisk blokady klatek na włączone
- ustawić limit klatek w grze na maksymalną wartość (240)
- ustawić przycisk blokady klatek na wyłaczone

Dzięki temu zabiegowi w grze mam stabilne 75FPS (tyle ile wynosi wartość odświeżania mojego monitora) a płynność gry znacząco się polepszyła.... co lepsze mogłem sobie pozwolić na zwiększenie niektórych ustawień grafiki na wyższe niż dotychczas bez spadku wydajności.

Może to was zaciekawi @Ragir @Zari @Rozmo @weedtime
o7

• Like 1
  • Thanks 2

Możliwe, że coś się przełącza albo nie resetuje poprawnie przy patchach, zajrzymy, thx