Jump to content
Sign in to follow this  
Szogo

[Mapy]Pogoda oraz Pory Dnia

Recommended Posts

Witam ,temat już się przewijał przez forum  z tego co widzę ale ostatnio w zeszłym roku więc chce go odświeżyć i zaproponować jak ja to widzę.

Mianowicie mamy 5 map do warzona ,proponował bym wypuścić odpowiedniki jak na tdm  w wariancie nocnym  co by na starcie podwoiło ilość map i sprawiło by że nowi gracze poczuli by większą różnorodność a starsi  mieli by coś nowego  bo ile można  grać praktycznie te same mapy ,taki  motyw nocny był by spoko urozmajceniem przy minimalnym nakładzie środków pracy z waszej strony .

Co do pogody to proponował bym dodać  tylko dwa efekty dynamiczne ,deszcz oraz lekką mgłę  na wszystkich mapach warzone ,po prostu co jakiś czas by pokropiło czy  pojawiła by się w pewnych miejscach lekka mgła co by urozmajciło grę  i do tego by się wpasowało w klimatach wojny bo w końcu żołnierze nie walczą w sterylnych warunkach a pogoda też się zmienia podczas wojny.

Mgła która się pojawia co jakiś czas była by spoko urozmajceniem bo miała by realny wpływ na przebieg rozgrywki i co jakiś czas snajperzy musieli by zmieniać pozycję czy  oddział atakujący  czy broniący daną pozycję miał by dodatkową opcję taktyczną.

Co do samego deszczu to działał by bardziej jak  wersja nocna danej mapy ,po prostu by padał co jakiś czas dzięki czemu gra przez 40 minut stawała by się  mniej monotonna .
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dobrze pamiętam system pogody jakiś tam ma być zaimplementowany w przyszłości wszystko zależy od design teamu. Ale zapraszam do dyskusji! @Borreh

Share this post


Link to post
Share on other sites

nocna wersja map nie powinna być trudna do dodania ,jest to głównie kwestia zmiany skyboxa oraz oświetlenia na mapie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś wspominałem też na Discordzie o wariantach sezonowych map (lato, jesień, zima, wiosna itd) - zmieniane co te 3 miesiące. To też byłoby super urozmaicenie przy (chyba) stosunkowo małym nakładzie pracy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...