Jump to content
  • 1
Sign in to follow this  
DavidArmstrong

Damage system

Opracowac Damage system  

5 members have voted

1. 1. Chcesz bardziej realistyczny system obrazen?

• Tak
      4
    • Nie
      1

Question

Siema,

System damage odbiega zbyt za dalekko od rzeczywistosci.

Testowalem z ziomalem gdy strzelal mi w klate z 5,56 x 45 mm oraz 7,62x39 (chyba), z kamza potrafie zniesc ok. 5 strzalow w klate.

Pozatym niema roznicy pomiedzy pociskami AP a normalnymi. Tak czy siak, ok. 5 kul na klate.

Ogolnie wali sie pol magazynka w ziomka aby byc pewnym ze sie go "zabije" (jego avatar).

Ze snajpy wyglada to inaczej. 1 Strzal zabija, co jest spoko.

Dlatego powinen byc opracowany / dopasowany caly damage system, aby gra wydawala sie bardziej realistyczna.

Pozdro

Dawid

9 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Temat TTK nie sprowadza się tylko do "jak szybko zabijam", ale otwiera cała dyskusję dotyczącą całościowego balansu uzbrojenia, różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami broni, itd. To bardzo trudny temat. Naszą dewizą jest tworzenie nieco bardziej "poważnego" podejścia do tematu strzelanki, jednocześnie z zachowaniem szans i względnej różnorodności dla każdego gracza. Myślę, że w tej kwestii, balans broni stoi u nas na zadowalającym poziomie, pozwalającym na emocjonujące "poważne" (czyt. competitive, esportowe) granie.

Oczywiście temat ten nie jest jeszcze zamknięty i jesteśmy otwarci na dyskusję i (jeśli okaże się to słuszne) zmiany.

Edited by Zari

• 0

Niestety płacz byłby wtedy niemiłosierny. Przechodziliśmy już przez to bodajże w 0.5. Raczej nie będzie tutaj wielkich zmian. Mi osobiście pasował krótszy TTK ale devsi wybrali inaczej.

• 0

Dziekuje Darku :)Nalegam, aby Devsi sie w koncu zdecydowali dla jakich graczy ta gra ma wogole byc. Albo dla doroslych, albo dla 14 letnich dzieci.

Gra ma potencjal, ale tylko jak Devsi sie ogarna i zdecyduja aby gra byla dla doroslych.

Szkoda mi gosci ktorzy pracowali nad animacjami oraz mapami, bronia itp. Naprawde kozacka robota. Ale ten damage system to jakas porazka. Tak samo jak brak systemu staminy.

• 0

Po to mamy dział sugestii. Mam nadzieję, że TTK jeszcze się zmieni bo wg mnie jest on zdecydowanie zbyt wolny.

• 0
15 minut temu, DavidArmstrong napisał:

Sorki, co to TTK? Nie znam skrotu ^^

TTK - time to kill, czyli czas potrzebny do zabicia
BTK - bullet to kill, ilość pocisków konieczna do zabicia

tak w dużym skrócie

• 0

W tum filmie bardzo fajnie widać jak kiedyś wyglądał TTK. Dzięki temu strzelanie było bardziej realistyczne i dawało bardzo przyjemny feeling strzelania. No ale obecnie mamy to co mamy, wiadomo, że nie każdemu podoba się taki czy nie inny TTK

• 0

Nie jest źle z TTK w WW3, nie ma co kombinować. Każdy ma jakieś życzenia ale krótszy TTK to również krótsza wymiana ognia, a wymiana ognia to frajda :) WW3 ma duże mapy, nawet w TDM mapy nie są małe więc rozgrywka niektórych słabszych graczy wyglądałaby jedynie tak, resp + bieganie + śmierć i powtórka, po kilku razach rage quit.
Aktualnie jest na prawdę w porządku.

Dawid, do realistycznej rozgrywki są inne tytuły. WW3 w mojej ocenie to poważniejszy BF, dla mnie rewelacja bo na to czekałem.