Jump to content
Rozmo

Opinia o aktualizacji 0.7

Recommended Posts

Żołnierze!

Tutaj możecie podzielić się swoją opinią na temat najnowszej aktualizacji 0.7. 

Do zobaczenia na polu bitwy!

- World War 3 Team

Jednym słowem pozostawię tą aktualizację bez komentarza ... Nie mam już sił wysiadam :D

Edited by MrTooth

po  tej aktualizacji gra posypala sie calkowicie. Te wasze update'y nie wprowadzaja zadnych pozytywnych zmian tylko coraz bardziej niszcza ta gre.

Mialabyc bardzo wazna aktualizacja jest jak kazda inna- psuje pozostalosci gry jeszcze bardziej.

Zrobcie cos z tym skoro wzieliscie za to pieniadze a narazie tylko mowicie ze bedzie dobrze a gra staje sie coraz bardziej niegrywalna

2 hours ago, toseino said:

po  tej aktualizacji gra posypala sie calkowicie. Te wasze update'y nie wprowadzaja zadnych pozytywnych zmian tylko coraz bardziej niszcza ta gre.

Mialabyc bardzo wazna aktualizacja jest jak kazda inna- psuje pozostalosci gry jeszcze bardziej.

Zrobcie cos z tym skoro wzieliscie za to pieniadze a narazie tylko mowicie ze bedzie dobrze a gra staje sie coraz bardziej niegrywalna

Może byś jakoś za argumentował swoją wypowiedź, co jest zepsute, co się posypało, zgłosił kilka błędów itp.

Toz calyczas bledy sa powtarzane przez ludzi ktorzy kupili ta gre. Wejdzcie na steama i poczytajcie po co sie powtarzac. Gra scina nawet po rewolucyjnej zmianie silnika. Zaznacze ze gram w nowsze gry od tej ktore sa takze na UE4 i nie wystepuja takie problemy ( no chyba ze Insurgency Sandstorm, ale i tak scinki nie sa tak czeste jak tutaj). Nie jestem w stanie wykonac plynnego obrotu np. jak ktos strzela mi w plecy przez co nie idzie celowac. Animacje ruchu postaci animacjami. Nie przeszkadzaloby mi to gdyby nie te sciny. SCINY powoduja to ze gra nadal jest niegrywalna. Zepsuta jest WCIAZ optymalizacja. SCINY SCINY SCINAMI SCINANE. Juz po tak dlugim EA moglibyscie zajac sie optymalizacja a potem wprowadzac jakies codzienne zadania itp skoro nikt nie bedzie ich wykonywal bo gra jest niegrywalna (SCINA)

Kolejna sprawa. Zmieniliscie roadmape. Z tego co pamietam wersja 0.7 miala miec cos wiecej jak nowy silnik. Czekalismy prawie pol roku na ten update i jest to troche za malo contentu TBH. 20 pazdziernika minie rok od wydania EA. Jest to juz rok updatow, bolaczek i obietnic. Z tego co pamietam i wg starej roadmapy powinna juz sie pojawiac v1.0 i chyba nic z tego.

Zrobcie PTE na standardowej wersji gry po co rozbijac 200 osobowe community "to jest jakis nonsens!"

Edited by toseino
  • Like 1

Kilka słów ode mnie na temat aktualizacji 0.7 ;)

Plusy:

• wydajność gry lepsza niż w wersji 0.6 (i5 4670k 4.6GHz, GTX 1060 6GB, 16GB RAM DDR3) - stałe 75fps na znacznie lepszych ustawieniach grafiki niż miałem w wersji 0.6
  • nerf helki (tutaj mam mieszane uczucia gdyż wydaje mi się, że zbalansowana została w zły sposób nie mniej jednak jej brak na niebie jest dla mnie na olbrzymi plus)
  • może w końcu doczekamy się patchy z "kątętę" i finalnej optymalizacji ;)
  • VOIP - "BRAVO PAPA CZARLI"

Minusy:

• najgorszą dla mnie zmianą jest obecne oświetlenie (czy tam adaptacja wzroku). Szczególnie jest to widoczne na bardzo dynamicznym trybie jakim są TDM-y. Na tych trybach gra praktycznie jest odstraszająca a adaptacja wzroku działa jakby @Raffium naświetlił nam przez przypadek oczy swoim laserem od obcinania srurek. Na mapach WZ nie ma już takiej tragedii lecz po przegraniu Warszawy można śmiało wnosić o rentę inwalidzką z powodu utraty wzroku (adres do korespondencji: ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 15, 44-102 Gliwice)
  • udźwiękowienie - tak samo jak w przypadku oświetlenia na WZ można jeszcze jakoś z tym żyć, nie mniej jednak na mapach TDM jest już całkowite szaleństwo. Dźwięki wydobywające się ze słuchawek nie są adekwatne do tego co widzimy na swoim monitorze i w połączeniu z oświetleniem skutecznie odstrasza od dalszego grania. Pozycjonowanie leży i kwiczy. Co do dźwięków broni, otoczenia, itd. nie mam zastrzeżeń lecz jedynie do jego pozycjonowania
  • wydajność serwerów - tutaj chyba każdy już to odczuł, że wydajność serwerów jest momentami tragiczna. Czasem gra się przyzwoicie przez 3/4 meczu a na końcu pojawiają się takie ścinki, że widać jak słabe są serwery. Czasem jest już tak od początku rudny.... nie ma reguły
  • wydajność gry - hmmm no tutaj teoretycznie nie mam zastrzeżeń gdyż gra chodzi mi lepiej niż na 0.6 gdyż praktycznie zawsze mam 75fps, lecz zauważyłem, że niekiedy fpsy spadają mi np. do 60 klatek i wtedy  muszę coś zmienić w ustawieniach graficznych (czyli przełączyć jakąś opcję graficzną niżej aby fpsy znowu podskoczyły do 75 klatek i ustawić tą opcję ponownie wyżej) aby ponownie mieć 75fps.... trochę to dziwne ale tak mam
  • po "alt tabowaniu" gry - obraz gry jest nieczytelny i tekstury jakby gorszej jakości.... aby wrócić do ich prawidłowego wyświetlania muszę "ruszyć" którąś z opcji graficznych np. wyostrzenie obrazu albo motion blur i wtedy obraz wraca do swoich ustawień
  • brak komunikacji pomiędzy dowódcami - w mojej ocenie voip powinien mieć obowiązkowo możliwość komunikacji pomiędzy dowódcami innych oddziałów

Generalnie wiem, że łatka 0.7 to bardziej zmiany pod względem silnika i wydajności nie mniej jednak błędy oświetlenia i udźwiękowienia odstraszają skutecznie od dalszej gry (smuteg). Dodatkowo mam nadzieję, że uporacie się z problemami z serwerami - oczywiście zdaję sobie sprawę, że mamy EA i na tę chwilę ten aspekt może nie jest najważniejszy ale na premierę 1.0 serwery i ich wydajność musi być dopracowana perfekcyjnie gdyż nawet najlepszy tryb i mapa nie utrzymają graczy na tragicznie działających serwerach. Później niektórzy piszą, że mają spadki fps a tak na prawdę mogą mieć na myśli działanie serwera i na odwrót ;)

Powodzenia

o7

• Like 1

@toseino pierwszego dnia też miałem wszechobecne ścinki a wczoraj grało mi się super - obstawiam więc, że były jakieś problemy z serwerami, w każdym razie teraz wydaje się już ok. 

Co do samej aktualizacji - nie mam jakichś większych spostrzeżeń bo z punktu widzenia gracza niewiele się zmieniło - system wyzwań jest w powijakach i do niczego nie angażuje - po prostu nie zwracam na niego uwagi. Oczywiście wiem, że będzie to rozwijane ale sam mechanizm wyzwań w takim BF1 był o tyle spoko, że rzeczywiście chciało mi się np. biegać z jakąś konkretną bronią żeby wypełnić wyzwanie tygodniowe.

Jeśli chodzi o wydajność - ciężko to oceniać ze względu na te ścinki o których wiele osób pisze. Jak pierwszy raz grałem po aktualizacji to była tragedia (freezy), za to wczoraj było super i wtedy mogłem chyba ocenić realną wydajność i jest spoko nawet dla mojego cieniawego GTX1050Ti. Problemem jest ten GPU buffering, bo ja bez tego nie mogę grać w stałych 60FPS. To znikanie tekstur musi być koniecznie ogarnięte.

VOIP jest super ale rzeczywiście przydałaby się komunikacja między dowódcami.

Miały być nowe striki ale u mnie w menu nic nowego się nie pojawiło. Ogólnie mam jakąś pojebę, bo np. jak wybieram nalot, mogę wybrać niby do niego turret (wtf) - także coś tam się pomieszało. 

Trochę żenujące jest, że wersja na live wyszła bez dźwięku dla MSP - można było dać jakikolwiek.

Podsumowując - wiem, że aktualizacja była skomplikowana i zmienia dużo od strony backendu ale z punktu widzenia gracza jest nijaka, żeby nie powiedzieć rozczarowująca. Mam nadzieję, że ogarniecie szybko problemy z serwerami i gpu bufferingiem i ruszycie z kopyta z kontentem ;) 

• Like 1

Dodam coś od siebie :P

Plusy:

• Płynność - pomimo ciut mniejszej ilości FPS jest obiecane mniej szarpania.
  • Oświetlenie - fajnie wygląda
  • Adaptacja wzroku - dobra ale przegięte
  • Genialny VoIP - aż się chce używać
  • Mechanika pojazdów - czuć czołg jak jedzie :P

Minusy:

• Odczuwalny spadek FPS - klatek jest mniej niż na 0.6 ale przynajmniej jest płynniej
  • Praca serwerów - nadal widać podczas gry kiedy serwer jest zmęczony a kiedy nie, objawia się to spradkiem płynności i klatek u wszystkich grających na danym serwerze. Serwer potrafi się wywalić podczas ogromnego obciążenia (seria strike z nalotami)
  • Oświetlenie w niektórych miejscach jest za jasne tak że nic nie widać - żołnierze w ciemnych strefach są praktycznie niewidoczni
  • Adaptacja wzroku fajowa ale jest przegięta, najbardziej to widać na TDM berlin kiedy z zewnątrz wbiegamy do budynków (obraz robi się ciemny i nic nie widać)
  • Czasem nie ma rejestracji ale nie wiem czy to jest podczas zadyszki serwera czy coś netcode wariuje
  • Brak komunikacji VoIP między dowódcami
  • Opcje graficzne wariują, aby mieć cały czas zadowalający efekt po każdym włączeniu gry pasuje przeklikać opcje - możliwe że to wina starego pliku z configiem z wersji 0.6
  • Minimalizowanie gry do paska u mnie nie działa

0.7 to dobry podkład do dalszych prac i widać że został włożony ogrom prac który mam nadzieję przyniesie lepszą stabilność i optymalizację. Moim zdaniem w najbliższym czasie serwery powinny zostać przerzucone na inny system, aby można było wykonać testy i zobaczyć czy tak samo będą się dusić jak obecnie.

Edited by Lugresky
  • Like 1