Jump to content
Lugresky

Wydajność gry po 0.8.1

Recommended Posts

Po aktualizacji 0.8.1 w trybie PRZEŁAMANIE gra straciła mocno na wydajności, najbardziej w miejscach gdzie zostanie rzucony dym. Patrząc w stronę rzuconego dymu klatki potrafią spaść do 30 i się utrzymywać na takim poziomie dopóki dym nie zniknie. Miałem też droopy do 15 klatek ale to już sporadycznie. Przed wyjściem aktualizacji tego problemu nie było. Parę osób też mówi o tym problemie.

Potwierdzam. U mnie podobnie. Przed 0.8.1 było wszystko OK. Jak gra działała dobrze, tak teraz jak ktoś dym pierdyknie to dropy do 25-30 klatek. Na Smoleńsku na mostku między punktami B a C, jak wczoraj spadł dym to 15 klatek.

Potwierdzam. Cosik jest nie halo, że tak się pozmieniało.

12 hours ago, Lugresky said:

Po aktualizacji 0.8.1 w trybie PRZEŁAMANIE gra straciła mocno na wydajności, najbardziej w miejscach gdzie zostanie rzucony dym. Patrząc w stronę rzuconego dymu klatki potrafią spaść do 30 i się utrzymywać na takim poziomie dopóki dym nie zniknie. Miałem też droopy do 15 klatek ale to już sporadycznie. Przed wyjściem aktualizacji tego problemu nie było. Parę osób też mówi o tym problemie.

Czyli dropy fps masz na Przełamaniu? Podeślesz jeszcze jak masz ustawienia graficzne oraz swoją specyfikacje komputera. 

Pozdrawiam,

@Rozmo Ja mam dropy na WZ i BRE - fps'y latają od 40 do 160 (lock). Przed 0.8.1 takich dropów nie było.

Ustawienia graficzne:

Spoiler

image.thumb.png.b3dc7467e1daecf8ee9fcf266bcd2508.png

PC: 2080Ti, 9900k, 32gb ram, gra zainstalowana na m.2

Edited by Gacek227

@Rozmo

PŁYTA: GIGABYTE X570 AORUS ELITE
PROCESOR: AMD RYZEN 9 3900x
GRAFIKA: ZOTAC RTX 2080 AMP 8GB
RAM: DDR4 HyperX 32GB 3200MHz Fury RGB CL16 (2x16GB)
DYSK M.2: Corsair 480GBM.2 PCIe NVMe Force Series MP510
DYSK M.2: Intel 2TB PCIe NVMe 660p Series <--- tu zainstalowana jest gra
DYSK HDD 1: Seagate Barracuda 1TB
DYSK HDD 2: Western Digital Caviar Blue 1TB

Spoiler

674020_20191201094005_1.thumb.png.318485d08e51ee50e7e2cf8a405f8ad4.png

Edited by Lugresky

@Rozmo Wszystkich, najbardziej na smoleńsku, dodatkowo smoke ostro zabija FPSy czego nie było wcześniej. Wszyscy którzy ze mną grali po aktualizacji mieli to samo, a grało nas chyba z 10 na discordzie :)

Edited by Lugresky
  • Like 1

Mi też, po tym patchu działa najgorzej. Tak słabo jeszcze nie miałem ale na serwerach NA działa znacznie lepiej niż na EU, takich dropów fps nie mam.

Edited by ZwierzaK

U mnie na Smoleńsku jest mocny spadek klatek w okolicach mostku między B2 a C1 i to bez żadnego dymu. Gorszą wydajność ogólnie zaobserwowałem na wszystkich mapach.

Komp :
i7-8700k@4,2Ghz
16 Gb RAMu 3200Mhz
RTX2080 Gigabyte
Gra na całkiem nowym SSD'ku.

Edited by fr1man666

Cpu i7 8700K
Gpu GTX 1060 6GB
Ram 16GB 
na smoleńsku najbardziej zjada fps ale jak są smoke'i  to normalnie dramat 

Zdecydowanie najgorszy patch pod względem optymalizacji. Gra działa po prostu źle. Wczoraj na TDM Warszawa potrafiło mi spadać do 30fps gdzie wcześniej była to chyba najbardziej zoptymalizowana mapa i tryb w którym nie było najmniejszych problemów z wydajnością - pomijając już całkowicie fakt, że przeszedłem na całkowicie nowy sprzęt.

Podesłałem to do deweloperów i zobaczymy gdzie leży problem czy to gra czy serwery. 

@Rozmoja podejrzewam że to coś na lini do serwera, ale już u tego operatora, czyli na switchach ponieważ jak chłopaki wczoraj mięli droopy to mi się grało przyjemnie i nie widziałem mocnych spadków. To pewnie zależy którym łączem dana osoba wleci do serwera. No ale niech chłopaki wyjaśniają :)

EDIT:

Gram od 19. Takiego dramatu z FPSami dawno nie miałem. W dzień było fajnie a wieczorem taka padaka...... 35-55 klatek

Edited by Lugresky
  • Like 1

12 hours ago, garyy said:

Z fps jest ostatni fatalnie, dziś spadało mi na Smoleńsku poniżej 30. Więc przerwa w grze na razie.

Zauważyłem spadki fps przy celowaniu z broni. spadają o połowę. Sa80.

Kliknij, aby wybrać pliki

f1.jpg

f2.jpg

Przy celowaniu może być spadek FPS ze względu na wyostrzenie grafiki w miejsce gdzie celujesz i widzisz więcej detali. Tak samo będzie z POV'em jakim grasz na 90 masz wiecej fps niz na 120 :)