Jump to content
koszalek

Stabilność gry jak i wysletlanie obrazu podczas gry

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie stabilności wysletlania obrazu,jak to jest jeżeli łącze się z daną mapą w rozdzielczości 1080 i pierwsze jakieś 10 min jest wszystko ok ale później przycinanie obrazu co jakiś czas jest naprawdę duże,ale jeżeli zmienię rozdzielczość ekranu na 2k i wejdę od początku na daną mapą i pierwsze 20-30 min jest ok zero cięć obrazu ale później znów zaczyna się przycinanie ale jest mniejsze niż przy 1080, dlaczego tak się dzieje?z mojej strony komputer mam mocny jak łącze internetowe mam na światłowód z dużą prędkością,a jeszcze jedno sprawdzałem na 3 różnych kartkach graficznych jak słabszy do mocniejszych przy rozdzielczości 1080 i 2k te same efekty przy graniu.

Możesz podesłać jakie masz specyfikacje sprzętowe. na jakich ustawieniach graficznych grasz oraz jakie zużycie masz zasobów jak uruchomisz WW3? 

dobra specyfikacja,

amd 2700x rowniez mialem zamontowany 3800x ale bylo to samo,karta graficzna rx5700xt rozne sterowniki bez roznicy aczkolwiek dwa ubgrady wczesniej gry nie bylo az tak duzego przycinania,pamiec RAM 16GB 3200  dysk SSD M2 i monitor 2K oczywiscie na 1440.

Screenshot (141).png

Screenshot (142).png

Screenshot (143).png

pierwsze dwa zdjecia to zuzycie w menu a dwa nastepne w grze berlin tu na wejsciu do gry odrazu przycinki zwlazcza jak sie rozgladalem

Screenshot (144).png

Screenshot (145).png

Screenshot (146).png

Screenshot (147).png

Edited by koszalek

Będzie bardzo trudno cokolwiek zrobić bez faktycznego kontaktu ze sprzętem, ale może plik stronicowania?

14 minutes ago, Ragir said:

Będzie bardzo trudno cokolwiek zrobić bez faktycznego kontaktu ze sprzętem, ale może plik stronicowania?

Co sugerujesz zmienić? mogę i również udostępnić komp do sprawdzenia dla was.

Edited by koszalek

2 hours ago, koszalek said:

Co sugerujesz zmienić? mogę i również udostępnić komp do sprawdzenia dla was.

Sprawdzić, czy plik stronicowania nie jest przepełniony np. Jak masz ustawiony na 'kontrolowany przez system', to powinno być ok i to raczej nie to.

Generalnie to raczej nie będziemy sprawdzać kompów, programiści to nie IT, więc w sumie nie mamy takiej wiedzy, tylko próbujemy się domyślić :P

Witam,tak naprawdę wyłączyłem kontrolowany przez system i odrazu była ogromna poprawa, oczywiście zdarzają się jeszcze minimalne przycinki ale bardzo rzadko lub wogule ale zależy jaką mapa a co ważne trwa to może przez ćwierć sek i to pojedyncze sytuacje

Patrząc na twoją kartę graficzną (mam taką samą) możesz mieć problem ze sterownikami. W patch notach przy sterownikach na stronie AMD jest informacja, że są problemy z rx 5700 xt. Dodatkowo jest masa tematów na forum AMD, gdzie ludzie opisują swoje problemy z tą kartą. AMD pracuje nad tym (tak średnio im idzie) i jeszcze pewnie trochę im zejdzie :(

Obecnie wróciłem do wersji .19.11.3 bo te najnowsze są prawie ok ale potrafi wywalić grę do pulpitu i trzeba robić restart PC, raczej to nie wina katy że były przecinki bo po wyłączeniu auto problem znikną,a na forum AMD już siedzę od zakupu karty to znaczy prawie 4 miesiące i te opisywane tam miałem problemy,a jedną z nich to były z monitorami,ja poprostu kupiłem nowy ale z freesync 2 i problem znikną,a dwa również takim problemem jest windows pchając swoje udoskonalenia psując,a co do driverów to faktycznie robią ale ciągle coś dodają i ta mają jeden krok do przodu naprawiając coś ale zaraz coś innego psują, chociaż tą wersję co podałem jest jak najbardziej stabilna i jak do tej pory nie stwarzała problemów,a ty jakie masz problemy z nią?

Black screen miałem ale przeszło. Teraz mam podejrzane freezy ekranu podczas rozpoczęcia gry. Wystarczy zwinąć do paska i wrócić do gry, ale trochę upierdliwe.

Jeśli black screen miałeś do logowania się do gry lub freezy to wina po stronie driverów,ale może być jeszcze jeśli masz włączone amd overlay w niektórych grach to działa bez problemu a w innych jest tak jak opisałeś,ja osobiście używam driverów 19.11.3 są jak dla mnie najlepsze a te najnowsze to w dwóch grach powodowały że jak gra się lądowała to miałem black screen,a przed instalacją driverów od AMD wyłącz ubgrade win 10 bo jak zainstaluje to się gryzą między sobą