Jump to content
Hyhaa

Optymalizacja i działanie gry.

Recommended Posts

Witam, 

Pisze z pytanie oraz chciałbym sprawdzić czy tylko ja tak mam.

Otóż posiadam komputer z wnętrznościami :

intel Core i5 -4460 CPU @3.20 GHz  

8 gb RAm

Dysk 2TB 

Karta graficzna : Geaforce GTX 970

Na tym sprzęcie gra na ustawieniach "LOW" ścina i niestety nie jest to gra komfortowa. Próbowałem z róznymi ustawieniami lecz w każdym przypadku jest to samo. 

Pytanie brzmi: Czy ktoś z was też ma problem , że jego sprzęt nie daje rady? Czy może jest to kwestia sprzętu? Dodam tlyko, że mój brat posiada taki sam komputer lecz z karta GTX1080ti i problem jest ten sam :) 

Jak jest u was ? :)

Posiadam i7-3770k, + 16GB RAM, GTX1050Ti

I też mam takie dziwne ścięcia, dodatkowo mniej więcej tyle samo FPS posiadam każdych ustawieniach graficznych  - tylko zdecydowane obniżenie rozdzielczośći zwiększa liczbę FPS, jednak warpy / freezy pozostają.

i5 3350 16gb, 1050ti . Ustawienia wysokie brak lagów( czasami jak bardzo duzo sie dzieje spadnie :P + Zauważyliśmy ze lagi pojawiaja sie jak jest wysoki ping;X

Hmm ja mam to samo posiadam GTX 1060 6GB i identyczny procesor jak Ty, widocznie to procesor gryzie się z grą

Na ustawieniach LOW mam po 30-45 fps.

Mam nadzieje , że problem optymalizacji zostanie zażegnany bo nie chciał bym kupować nowego procesora :) 

mnie najbardziej boli to że gra WYMAGA więcej vramu do grania na wyższych detalach.
i5 4670k OC do 4.3GHz
GTX 780Ti 3gb 
16gb ram dd3 OC do 1866MHz
gra zainstalowana na SSD

i co? zmuszony jestem grac na medium mimo ze uzycie procka srednio ok 88-92% a grafiki zabojcze 75-80%... fps? srednio trzyma sie ciagle na ok 105 (tak są spadki do 50-55), 

Farm51 Optymalizacja powinna być waszy priorytetem !!!!  następnie ulepszenia bug fixy i dodatki !!! Unreal tournament 2017 Pubg czy Fortnite to ten sam silnik  graficzny !!!! a te gry chodzą płynnie, nawet na słabszych sprzetach !! priorytety Pany !!!

• Angry 1

Sprzęt , sprzętem a systemy jakie . Sama 10 zabiera 2 gb ramu w spoczynku , duża ilość graczy posiada tylko 8 gb ramu .

Odinstalowałem 10 bo ten system jeszcze raczkuje a wróciłem do 7 , zainstalowałem czyste sterowniki do karty bez udziwnień typu expierence i physx

dołożyłem dodatkową kość by mięć 16 Gb i nie ma problemu . Na wysokich detalach stałe 60 w rozdzielczości 1920x1080

na średnich od 70 do 100 fpsów , a posiadam kartę GTX 1050 Ti 4 GB

Pozdrawiam

Na Gtxie 1050 ti z FX 8300 8 GB ramu  mam na każdych ustawieniach podobne fpsy, jednakże ścinki na high i medium  sprawiają że gra jest niegrywalna, na low troche lepiej ale dalej nie da się grać komfortowo.

no troche jaja z ta optymalizacja bo w fortnite mam po 100fps na medium a w ww3 na low przy rozdzialce 1024/768 25/40 .... 

Panowie 16Gb ram, i57400 i gtx 1070. Gra działa spoko. Zauważyłem że ścinki i uczucie lagow występuje najczęściej na serwerach innych niż EU. Większe pingi itp. Na jakich serwerach graliscie? 

Cześć, posiadam i5 6600k, RTX 2080, 16 GB ramu, SSD, Win 10, sterowniki aktualne, niezależnie od ustawień graficznych średnio mam 30-40 fps. na serwerach EU.

Gra przez to jest bardzo średnio grywalna mimo że jak kolega wyżej wspomniał to silnik unreala. Po pierwsze primo optymalizacja Panowie z Gliwic.

i7-7700

GTX 1050 Ti

8 GB RAM

Ekran ładowania trwa minimum 6 minut a do gry nie idzie nawet wejść bo komputer mi się zwiesza.

zNFwt8u.png

Nieźle jak na ekran ładowania

Mam podobnie, do tego dochodzą kosmiczne temperatury podzespołów a komputer się grzeje. Moje 5 wiatraków nie wyrabia :D

Optymalizacji gry to jedno a system drugie. Spora część użytkowników posiada win 10

na samym forum Microsoftu jest 50 stron z problemami że system muli z tego roku 2018 cały październik  , że gry nie chodzą itp.

Śledząc wątki to sami eksperci Microsoftu radzą przeinstalować system na 8,1 lub na 7 jeżeli użytkownik ma taką możliwość

Wymagania win 10, 1 GB dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej , na pewno większa część osób ma 64 bit system

z 8GB ramu odchodzi wam 2 zostaje 6 , i na tych 6 chcecie grać - no proszę was

Jak próbowałem odpalić Odysey assasina miałem to samo ścinkę ,zwis i restart.

Dopiero po reinstalacji systemu na Win 7 i włożeniu dodatkowej kości ramu zacząłem w tą w/w grę grać.

Nad optymalizacją gry firma Farm 51 na pewno już pracują ale za nim to wdrożą to może minąć sporo czasu .

Pozdrawiam

I5-7500

Gtx 1060 6 gb

8 gb ram

Dysk hdd (tylko hdd)

Win 10 ( wszystko z optymalizowane i powylaczane )

Za kazdym wlaczeniem do gry, gdy mam wybrac strone atakujaca czy obrona, mam 1 fps. Po minucie moze dwoch, mija to i moge sie zrespic. Gdy sie respie mam 10 fps maksymalnie. Gdy sie po kilkunastu sekundach ustabilizuje, rusze sie i przemieszcze znowu mam takie frezy do 20 fps. I tak za kazdym respawnem itp. nie ma roznicy jakie ustawienia ani nic. 

W pubgu mam 60 fps jak mi sie wszystko laduje i lece. Pozniej powyzej 80

Watpie by gra byla bardziej wymagajaca od pubg. 

Ps. Najgorzej ze nie da sie tak grac.. trzeba czekac teraz zapewne kilka tygodni az naprawia optymalizacje. 

Edited by kermirz

Jak macie zbyt wysokie temperatury a sprzęt wam na to pozwala ustawcie limit fps. W menu wtedy nie będzie niepotrzebnego użycia podzespołów. 

Aktualnie gra zjada trochę ramy.

mi śmiga jak ta lala.

I7 6800k Procesor podkręcony do 4,5 karta graficzna 1080 16GB ram 

gram na rozdzielczości 2560 × 1440 przedział FPS od 80 do 120 

Windows 10

Polecam wam też sprawdzenie temperatury na procesorze jak i na karcie graficznej

aktualnie 8GB Ramu to za mało jak na tą gre 

Edited by OneShot1Kill