Jump to content
Hyhaa

Optymalizacja i działanie gry.

Recommended Posts

Ja wlasnie dodalem 8gb ram i gra smiga jak bajka :) o niebo lepiej teraz. Wiadomo ze zdarzaja sie lagi i sciny ale teraz to co innego. Przy 8 gb ram musialem grac na low- medium teraz nawet na ultra moge ustawic i jako tako da sie grac a sprzet juz swoje lata ma. 

i7 4790k 

gtx 1080

8gb ram

Gram na high, rozdzielczość 2k i klatki od 70 do 100~   przyznam, że czasami jest odczuwalny stuttering i spadnie do 40 na sekunde, kwestia optymalizacji

Jeżeli ktoś składa kompa do grania i wrzuca 8gb RAM, no to niech się nie dziwi, że później ściny albo gra nie działa.

Pamięć ram obok ssd to najtańsze podzespoły do PC, czy to przy składaniu nowego zestawu czy rozbudowie.

Win 10 chodzi bez problemu z każdą grą ale musi mieć więcej zasobów. Wracanie do 7 i dokładanie ram-u jest bez sensu.

Ten sam efekt byłby na win10 po dołożeniu ram. Gra jak na EA i tak małe studio jest nieźle zoptymalizowana. Większe studia i

tytuły AAA miały większe problemy na starcie.

11 hours ago, iLcAmPaNeLlO said:

Śledząc wątki to sami eksperci Microsoftu radzą przeinstalować system na 8,1 lub na 7 jeżeli użytkownik ma taką możliwość

Moment. Mozesz prosze podac linki do wypowiedzi tych "ekspertow"?Rozumiem ze mozesz nie lubic W10 ale jesli wypisujesz takie dyrdymaly publicznie na forum i radzisz innym uzytkownikom to prosze podziel sie z nami referancjami skad takie informacje.

No już kilka takich jego postów widziałem. Najpierw wraca do 7 i dokłada ram i alleluja jak fajnie gra działa. Tylko to samo by było na 10 po dołożeniu ramu ?

Szkoda, że w większości gier gdzie wymagania były dużo większe niż w przypadku WW3 działały mi bez problemu z moim 8 GB RAM, więc problem jest z samą grą a nie z moim sprzętem, a kiedy spadają FPS na LOW to chyba coś jest nie tak.

Edited by R0dr1g3z

5 hours ago, wolfrough said:

Pamięć ram obok ssd to najtańsze podzespoły do PC, czy to przy składaniu nowego zestawu czy rozbudowie.

SSD to jeszcze nie są najtańsze podzespoły.. :)

1 hour ago, R0dr1g3z said:

Szkoda, że w większości gier gdzie wymagania były dużo większe niż w przypadku WW3 działały mi bez problemu z moim 8 GB RAM, więc problem jest z samą grą a nie z moim sprzętem, a kiedy spadają FPS na LOW to chyba coś jest nie tak.

Zdarza się, że w danej grze konkretne podzespoły robią problemy. Niestety ale 8GB RAMu to w większości gier multi jest dzisiaj za mało, i nawet jeśli optymalizacja gry się znacząco poprawi to te 8GB może nigdy nie dać możliwości płynnej gry. Też różnicę robi dual channel - 1 x 8GB nierzadko działa gorzej niż 2 x 4GB. Inna sprawa, że masz bardzo mocny procek, a karta i RAM mu nie dorównują. 

Musicie też pamiętać, że gra jest przecież we wczesnym dostępie i to wszystko będzie się z biegiem czasu poprawiać.

256gb na gry które gram najczęściej i online 120 gb m2 na system i 3tb hdd + intel optane i w sumie na tym hdd wszystko śmiga bez czekania :)

i5 8600k rtx 2080 dysk samsung evo 960 m.2 i 110fps na średnich i spada nie raz do 60 a nawet do 40 bardzo dziwne spadki 

• Confused 1

5 minutes ago, KneX said:

i5 8600k rtx 2080 dysk samsung evo 960 m.2 i 110fps na średnich i spada nie raz do 60 a nawet do 40 bardzo dziwne spadki 

A ile ramu?

1 hour ago, wolfrough said:

Hmm no to może słabiej AMD jest zoptymalizowane od Nvidii 

Hah teraz dopiero zobaczyłem, że masz RTX 2080 lol No to chłopie nie wiem co masz z systemem bo u mnie na 1080Ti prawie wszystko na ultra 

w 2k i klatki 120-160.

7 hours ago, wolfrough said:

Hmm no to może słabiej AMD jest zoptymalizowane od Nvidii 

Na ultra jest spoko 140-180 klatek ale na średnich dostaje komp zawału prawie 0 użycia gpu , jest używane w tylu procentach co chrome bierze na youtube i takie spadki. A i tak na marginesie im większa rozdzielczość tym więcej jest używana karta graficzna od procesora. Wiec jeżeli bym miał monitor 2k to moja wydajność mogla by byc rowna jak na 1080p lub nawet większa

Edited by KneX

48 minutes ago, KneX said:

Na ultra jest spoko 140-180 klatek

Graj na ultra :) Taka kopara i na full HD ? Szkoda trochę :) Myślę że to wina i gry i jakby nie patrzeć nowego układu... dotrą się  ;) 

1 hour ago, wolfrough said:

Graj na ultra :) Taka kopara i na full HD ? Szkoda trochę :) Myślę że to wina i gry i jakby nie patrzeć nowego układu... dotrą się  ;) 

a mi sie wydaje ze sterowniki dają dupy też, bo jak widziałem co sie działo w ac origins po zaktualizowaniu do najnowszych to tragedia musiałem wrócić do 411.70 chodz i one też idealne nie są 

Edited by KneX

12 hours ago, wolfrough said:

256gb na gry które gram najczęściej i online 120 gb m2 na system i 3tb hdd + intel optane i w sumie na tym hdd wszystko śmiga bez czekania :)

No właśnie, więc jest to tylko mały ułamek tego co potrzeba. U mnie to wygląda jeszcze inaczej bo mam 256GB SSD na system + programy, a do tego 2 x 960GB SSD na gry (no dużo ich mam i dużo gram ? ) + stacja dokująca 1TB +  2TB inne rzeczy. Ale nie każdego stać na tyle dysków - sam niedawno dopiero się na coś takiego zdecydowałem bo wcześniejsze generacje SSD były zbyt awaryjne żeby trzymać na nich gry, no i jednak różnica w kosztach była spora - i jak trzeba wybierać to lepiej kupić HDD i dołożyć do karty/procka niż do SSD. Tak tylko mówię :)

Co do Optane - jak SSD, to po co Optane? Jak Optane to po co SSD? ?

@KneX to bardzo możliwe, że sterowniki. Chyba nie było jeszcze wydania, które poprawia wydajność w WW3 (albo coś przegapiłem), a nawet jeśli było to często ta najnowsza wersja wcale najlepsza nie jest, zresztą sam przykład podałeś :) No i właśnie jeszcze sama gra może nie być najlepiej zoptymalizowana pod "dwudziestki".

Edited by AgentBartezz
  • Like 1

57 minutes ago, AgentBartezz said:

Co do Optane - jak SSD, to po co Optane? Jak Optane to po co SSD?

optane mam z hdd 3tb i tam mam gry typu wiedzmin gta v, co troche wagi mają i powiem Ci że przy wgrywaniu naprawdę jest spora różnica z optane.

Na ssd wszystko co pykam po sieci :) A gier też mam sporo tylko, że gram w 3-4 tytuły na raz, jak coś potrzebuję to ściągam, a na świetle 900 Mb/s to akurat fajkę zajaram ;) 

No w sumie tak, tego SSD masz małego :) A z taką siecią to można się bawić :P Ja tam wolę trzymać co najpotrzebniejsze bo niby internet 500Mb ale niestety mam tak skonstruowane źle mieszkanie, że muszę się na WiFi męczyć, a tu 30 to sukces xd

On 10/24/2018 at 5:34 PM, R0dr1g3z said:

i7-7700

GTX 1050 Ti

8 GB RAM

Ekran ładowania trwa minimum 6 minut a do gry nie idzie nawet wejść bo komputer mi się zwiesza.

zNFwt8u.png

Nieźle jak na ekran ładowania

8 gb ramu, to troche za mało w obecnej wersji gry. 

Cześć.

i5 7300hq, gtx 1050 i 8GB + razer cortex booster

Po kilku godzinach walki z ustawieniami w końcu na low przy 720 da się pograć. ok 45 fps, oczywiście lagi co jakiś czas się pojawiają, ale nie tak drastycznie jak przy FHD, gdzie było nie grywalne, Aczkolwiek, wygląda to fatalnie, liczę, że zostanie to poprawione. Co prawda mój sprzęt nie jest z kosmosu, ale żadna inna gra nie zmusza mnie do grania w 720p  żeby mieć w miarę komfortową ilość fps:)

a zapomniałem, dodać  że ekran ładowania to jakieś 10 minut jak nie wincej :)

Edited by Piotr344411

19 minutes ago, Piotr344411 said:

Cześć.

i5 7300hq, gtx 1050 i 8GB + razer cortex booster

Po kilku godzinach walki z ustawieniami w końcu na low przy 720 da się pograć. ok 45 fps, oczywiście lagi co jakiś czas się pojawiają, ale nie tak drastycznie jak przy FHD, gdzie było nie grywalne, Aczkolwiek, wygląda to fatalnie, liczę, że zostanie to poprawione. Co prawda mój sprzęt nie jest z kosmosu, ale żadna inna gra nie zmusza mnie do grania w 720p  żeby mieć w miarę komfortową ilość fps:)

a zapomniałem, dodać  że ekran ładowania to jakieś 10 minut jak nie wincej :)

ja mam i7 6700hq i gtx 960 z 4gd GDDR i 8ramu, na na 1080p mam z teksturamia i efektami na medium, mam 45-60fps, az dziwne ze masz tak malo, jedynie problem jest z tymi scinami ktore sa czesto na poczatku kiedy doczytuje graczy  i pozniej sporadycznie, glownie w starciach,  spróbuj użyć Unpark CPU,  zbij volty na cpu  ThtottleStopem, nvidiainpectorem podkrec grafe, moze da ci to jakis pare fps, oczywiscie, ostatnie dwa programy, używasz na własną odpowiedzialność :)