Jump to content
Sign in to follow this  
IlI_shadow_lII

Pogoda

Recommended Posts

Zdecydowanie zmniejszyłoby to czas po jakim mapa może się znudzić graczom gdyby każda miała różne warianty pogodowe.

Edited by Soldier

Fajnie by było gdyby podczas gry zmieniała się nie tylko pogoda ale też pora z Dnia na Noc , opcja wprowadzenia noktowizji w goglach hełmu jak i w celownikach

• Like 1

Pogoda na pewno jest ważna. Ma to swój klimat. Mnie trochę kłuje w oczy śnieg na mapie w Moskwie. Mógłby być trochę ładniejszy, czasem mógłby padać mocniej. Z drugiej strony przypuszczam że to moze znacznie bardziej obciążać sprzęt i wpłynąć negatywnie na optymalizację. Może kiedyś się doczekamy jakiś eksperymentów z pogodą. 

Zmienna pogoda byłaby super. W BF4 była taka mapa na której przez jakiś czas była burza piaskowa. Robiło to mega klimat i zmuszało do zmiany strategii. Wg mnie nie musi być na każdej mapie każdej możliwej pogody, ale tak jak mówicie, raz drobny śnieżek a raz zawieja gdzie widać na 10m na Moskwie to by było coś

• Like 1

Popieram fajny pomysł..  Chciałbym jeszcze zaproponować pory roku załóżmy nadchodzi grudzień i na mapach takich jak Warszawa/Berlin spada śnieg, oczywiście jeśli będziemy mieli jakąś mapę w Afryce i w tej samej porze tego śniegu tam nie będzie z oczywistych powodów. Sytuacja powtarza się w marcu roztopiony śnieg zielonkawe liście na drzewach itd itp. A pory dnia i opady deszczu,śniegu itd itp były by randomowe. Na przykład gramy w styczniu wczytuje się nam mapa Warszawa słonecznie i mapa osłana jest śniegiem Mam nadzieje że nie poplątałem zbytnio w wypowiedzi ?. Jak wam się podoba pomysł ?

Edited by Snut

Dyrektor kreatywny mowil, ze chca zrobic pory dnia i efekty pogodowe. Nie wspominal jednak czy to bedzie dynamiczne.

Kojarzycie BF4 i mapę "Sztorm na paracelach"?

Gdy runda jest już bliska końca, pogoda z słonecznej i deszczowej stopniowo zmienia się w prawdziwy, potężny sztorm. Robi się hałas, pojawiają się czarne chmury i mapa robi się ciemniejsza, wszędzie trzaskają pioruny i leje ulewny deszcz, losowe porywy wiatru wpływają na zachowanie się roślinności i celowanie gracza, łodzie na morzu ledwo dają radę przebić się przez wielkie fale. Coś pięknego.

Takie rozwiązania widziałbym w WW3, ale oczywiście nie w takiej skali. Dynamiczna pogoda to cholernie dobre rozwiązanie, ponieważ wprowadza dodatkowe czynniki do rozgrywki i nieco zmienia zasady gry. W ulewie ostro zacinający deszcz bardziej zagłusza wystrzały i kroki stawiane na zewnątrz, we mgle ograniczona jest widoczność i pięknie wyglądają ślady pocisków smugowych lecących "znikąd", padający z różną intensywnością śnieg potrafi zdezorientować...

O tak, byłoby super! ☺️

• Like 2

Dla mnie deszcz czy zmiana pogody spoko sprawa, ale najbardziej mnie denerwuje te latające farfocle, które latają bez ładu i składu nie wspomnie o tym, że w pomieszczeniu deszcz przez sciany leje :) . Fajna była by opcja możliwości wyłączenie tych latających gazet, kurzu czy jak to można nazwać !

Edited by qfelos

Ja jeszcze proponuję aby dynamiczna zmiana pogody była losowa . W bf4 na "Sztorm na paracelach" sztorm pojawia się zawsze po utraceniu jakieś ilości kuponów przez jedną z drużyn - monotonne i przewidywalne :D

Ale w bf4 sztorm na paracelach wymiata w kategorii dynamicznej pogody :D

Również jestem za.

Od siebie dodam, że tak jak wspomniał MrocznyDrwal takie sporadyczne zawieje, z pogorszeniem widoczności, w Moskwie, by też pomogły ograniczyć dominację snajperów przy punktach A i C. Na innych mapach, nie miałem jeszcze okazji pograć, bo matchmaking uparcie mnie cały czas, wrzucał na Kreml :)

Edited by Mar55tin
  • Like 1

Sign in to follow this  

• Create New...