Jump to content
Tomyslav

SUGESTIA Celownik z biodra

Recommended Posts

Pewnie już ktoś to gdzieś raportował ale bardzo brakuje mi celownika z biodra, na bliskie dystanse ficzer nieoceniony. Obecna mała kropeczka jest bardzo slabu widoczna.

• Haha 1

Moim zdaniem bardzo dobrze że punkt o którym wspominasz jest taki mały. W zasadzie dodam że mogłoby go wcale nie być. Gra ma łączyć cechy typowych strzelanek ale z większym naciskiem na realizm.(nie będę porównywał ArmaIII). Trochę wysiłku. Dziwią mnie niektóre propozycje jak Twoja,czy innych wybrańców np. co do permanentnej minimapy

Dobrze jest jak jest. Moim zdaniem Twórcy idą we właściwym kierunku.

• Like 11

5 hours ago, SCUZ. said:

Moim zdaniem bardzo dobrze że punkt o którym wspominasz jest taki mały. W zasadzie dodam że mogłoby go wcale nie być. Gra ma łączyć cechy typowych strzelanek ale z większym naciskiem na realizm.(nie będę porównywał ArmaIII). Trochę wysiłku. Dziwią mnie niektóre propozycje jak Twoja,czy innych wybrańców np. co do permanentnej minimapy

Eh.. Kolega zdaje sobie sprawę że w pewnym momencie im bardziej realna gra tym większe dno?

Ludzie nie chcą grać w super-mega-uber realne gry bo to mija się z celem. Każda gra ma swoją mechanikę. Niektóre aspekty można potraktować realnie ale np moim zdaniem brak minimapy jest dnem. nie wiem gdzie jestem, co biegne. nie ułatwia to wykonywania objectiwów. w szczególności że na pewno taki żołnierz miałby mapę na ręku wyświetlaną z komputerka. 

Minimapa by się przydała, ale taka która nie pokazuje Ci przeciwników. dopiero po wypuszczeniu zwiadu by Ci pokazywała. Dodatkowo jest zaznaczanie jednostek wroga ale nie ma zbytnio minimapy także tego no.

• Haha 2

6 hours ago, SCUZ. said:

Ja wolałbym aby twórcy bardziej poszli w arcade niż w realizm, jeśli gra poszłaby w kierunku Army to będę miał mniej ochoty w nią grać.

6 hours ago, SCUZ. said:

3 hours ago, Tomyslav said:

Ja wolałbym aby twórcy bardziej poszli w arcade niż w realizm, jeśli gra poszłaby w kierunku Army to będę miał mniej ochoty w nią grać.

Powtórzę po raz kolejny. Chcesz minimape, wydaj punkty bitewne ?

Zagrałem 2 razy po na każdej mapie i nie mam problemów z poruszaniem się (mozesz w sumie pod m sobie  mape zobaczyć) wystarczy patrzeć gdzie są cele i biec tam.

Będziesz miał mniej ochoty, bo arma jest bardziej wymagajaca niż bf w którym wystrarczy biegac i strzelac ?

• Like 5

Zgadzam się ze SCUZ. Taki minicelownik jak teraz jest ok. Nie ma co sobie na siłę ułatawiać i nie przesadzajcie że brak celownika to dążenie do jakiegoś ultra realizmy. Tak jak jest - jest dobrze

• Like 3

Ja tam widzę tą małą kropkę, ale i tak czasem bardziej opłaca się po prostu przycelować. Z biodra prowadzi się dość niecelny ostrzał. Gdyby ten znaczek był większy, wyraźniejszy lub innego kształtu, to dużo osób z takich gier jak cs mogłoby mylnie traktować to jako domyślny sposób strzelania. A tak każdy przycelowuje i jest git. Z resztą.. są już monitory z wbudowanym celownikiem albo programy, które tą kropkę tworzą na ekranie, więc to i tak moim zdaniem wystarczające utrapienie. Mi taki większy znacznik psułby immersję. Ewentualnie panowie z Farmy mogliby dać w opcjach powiększenie tego do jakiegoś stopnia. Ale moim zdaniem jest dobrze ?

Edited by Albi
  • Like 2

12 hours ago, Tomyslav said:

Pewnie już ktoś to gdzieś raportował ale bardzo brakuje mi celownika z biodra, na bliskie dystanse ficzer nieoceniony. Obecna mała kropeczka jest bardzo slabu widoczna.

Duża kropka w trybie strzelania z biodra nie ma żadnego uzasadnienia.

Trochę wysiłku który nigdy nikomu nie zaszkodził. Ba, Wygranie pojedynku z przeciwnikiem w ciężko wywalczonej sytuacji daje o wiele większą satysfakcję niż zabicie 15 przeciwników z rzędu w ciągu minuty.

Jeżeli mamy w grze wychylanie zza osłony, możliwość rozglądania się w różnych kierunkach bez przemieszczania broni to po co to wszystko? Po to aby uczynić grę całkiem arkadową?! Nie tędy droga.

Po pierwsze popatrz na Battlefronta gdzie zastosowano takie rozwiązanie jak wspomniany przez Ciebie duży celownik, tylko że z trzeciej osoby. Choć w WW3 masz widok jedynie z poziomu pierwszej perspektywy, dodanie celownika przy strzelaniu z biodra miałoby podobny skutek. Zmarnowanie potencjału gry.

Będzie forsowany pomysł wielkiego celownika z trybu strzelania z biodra to odezwą się kolejni gracze, domagający się autoaima przy celowaniu...

Jak chcesz to zawsze możesz nakleić sobie kropkę na środku monitora - efekt będzie ten sam ?

Edited by SCUZ.
  • Like 2

Brak celownika stałego uczy pokory:) co myślę jest dobre dla gry . Odróżnia tą grę od innych podobnych produktów , i daje inny charakter rozgrywce. Stały celownik napędził by większa dynamikę a tak wymiana ognia przypomina bardziej prawdziwe pole walki a tym samym daje większe możliwości dopasowania tempa gry do własnych preferencji. Co nie znaczy że nie można mieć stałego celownika , jak już kiedyś pisałem monitory gamingowe oferują możliwość włączenia takiego celownika co nieraz widać podczas gry że są stosowane. W grze preferuje karabiny maszynowe( słabsza motoryka i celowanie , wiek robi swoje) i zastanawiam się jak to jest że np: w korytarzu gdzie jest wąsko strzelając do wroga ? podanego jak na dłoni, często te pojedynki kończą się moją  porażką. Wygląda to tak  jakby przeciwnik wpasowywał się między rozrzutem kul, wykonując taniec derwisza  po czym  krótkie pryyyt z jego strony i zaliczam zgon. Ciężko mi to zrozumieć bo będąc w wojsku widziałem jak wygląda kulołap  po wystrzeleniu 50 pocisków z karabinu maszynowego w jednej seri( może mucha miała by szansę przelecieć ) Wiadomo karabiny maszynowe ze względu na wagę są wolniejsze w celowaniu i na dalsze odległości precyzyjne celowanie krótkimi seriami ,ale w wąskich przejściach to nawet z biodra kładąc ogień zaporowy  przy magazynku 100-200 kul to sam rozrzut wypełnił by ten korytarz bez celowania. Ale to tylko gra więc może tak ma być i nie ma co się czepiać , albo ja już jestem taki ślepy i nieudolny że w nic nie trafiam ?

Edited by Kolo
  • Like 2

Pierwsze słyszę że są monitory gamingowe z własnymi celownikami. Jeśli faktycznie takie istnieją to gracze z takimi monitorami posiadają w tym momencie przewagę nad tymi co nie maja takich monitorów więc tym bardziej taki celownik powinien zostać dodany.

Można by zrobić jak w bf dwa tryby, normalny i hardcore, choć pewno by wszyscy sapali że totalne kopiowanie. Ja na przykład wolałbym brak celownika z biodra i wogóle hit mark'ów, w bf4 ten tryb miał spore wzięcie , mi również więcej frajdy sprawiało granie w tym trybi

• Like 1

On 10/28/2018 at 2:50 PM, Tomyslav said:

Pierwsze słyszę że są monitory gamingowe z własnymi celownikami. Jeśli faktycznie takie istnieją to gracze z takimi monitorami posiadają w tym momencie przewagę nad tymi co nie maja takich monitorów więc tym bardziej taki celownik powinien zostać dodany.

Wystarczy wpisać w google i wyświetla np: artykuł z tego roku

Producent z Tajwanu przywiózł do Kolonii dwa 27-calowe urządzenia z serii AGON 3. Monitory trafią do sprzedaży w listopadzie i grudniu. Zainaugurowane właśnie targi gier i sprzętu potrwają do 25 sierpnia.

Sprzęt dla graczy ma podświetlenie RGB z możliwością personalizacji. Monitory mogą też sprzętowo wyświetlić na środku ekranu celownik. To funkcja przydatna w FPS-ach , itd

artykuł 2017 rok

Producenci w monitorach dla graczy dodają też nierzadko specjalne funkcje, które mają ułatwić rozgrywkę lub zapanowanie nad jej przebiegiem. Przykładem jest Asus ROG Swift PG279Q, w którego menu znajduje się sekcja GamePlus, udostępniająca wirtualny celownik wyświetlany sprzętowo w centrum ekranu, timer i licznik klatek obrazu.  

• Like 1
  • Haha 1

Jeśli chcesz celownik podczas strzelania z biodra ustaw sobie w dodatkach laser, inna kwestia że będziesz mógłbyć zauważony przez innych graczy wcześniej ale coś za coś.  Moim zdaniem F51 mogłoby nawet usunąć tą mała kropeczkę.

• Like 1

Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że nie ma zwyczajnego krzyżyka, a zamiast tego jest ta mało pomocna kropka. Nie ma ona żadnego zespolenia z bronią, więc informuje tylko gdzie jest środek, natomiast kontrola ognia z biodra zależy w pełni od nas. Widać to jak na dłoni przy używaniu lasera. Laser pokazuje gdzie lecą kule i nie zawsze, a nawet bardzo rzadko, kule lecą zupełnie nie tam gdzie jest ta kropka. Jeśli chcesz walić z biodra w CQ, musisz używać lasera i kontrolować ogień, bo niestety spray and pray tu nie przejdzie. I to mi się bardzo podoba!

• Like 1

1 hour ago, DziarskaSarenka said:

^W tym wątku widnieje pozycja ReShade, co oznacza, że w pełni legalnie i bez żadnego ryzyka bycia zbanowanym możemy dodać sobie celownik.

Dzięki Sarna, ale który program dodaje celownik ?

Zastanawiam się czy opcja z wytrąceniem przeciwnika z równowagi przy otrzymywanych obrażeniach (a tym samym utrudniała celowanie ) nie była by dobrym rozwiązaniem. Myślę że to utrudniało by też grę ludziom stosującym różne wspomagacze? i co za tym idzie więcej broni było by w użyciu. a nie tylko te z najwyższym DMG. Na pewno mniej by było sytuacji gdy zachodząc przeciwnika pierwsi otwieramy ogień ale ze względu na (mniejszy DMG, większy rozrzut itd)   przeciwnik po prostu się odwraca i nas zabija. Zresztą wydaje mi się że balans broni i pewne ograniczenia wynikające z zastosowania danej broni na polu walki , to też temat do przejrzenia.

Edited by Kolo
  • Like 1

Według mnie pomysł z celownikiem jest bez sensu. Bronie podczas strzelania z biodra i tak mają duży rozrzut - zresztą gdyby nie to, celowniki laserowe nie miałyby sensu. A tak zakładasz sobie celownik i cyk widzisz gdzie leci pocisk ?

• Like 2

10 hours ago, Kolo said:

Zastanawiam się czy opcja z wytrąceniem przeciwnika z równowagi przy otrzymywanych obrażeniach (a tym samym utrudniała celowanie ) nie była by dobrym rozwiązaniem. Myślę że to utrudniało by też grę ludziom stosującym różne wspomagacze? i co za tym idzie więcej broni było by w użyciu. a nie tylko te z najwyższym DMG. Na pewno mniej by było sytuacji gdy zachodząc przeciwnika pierwsi otwieramy ogień ale ze względu na (mniejszy DMG, większy rozrzut itd)   przeciwnik po prostu się odwraca i nas zabija. Zresztą wydaje mi się że balans broni i pewne ograniczenia wynikające z zastosowania danej broni na polu walki , to też temat do przejrzenia.

Jestem stanowczo przeciwny skakaniu ekranu od otrzymywania obrażeń z moim refleksem nikogo bym nie ubił :) Strasznie by to utrudnilo grę i premiowało styl CoD'a czyli szybszy refleks.

8 hours ago, Tomyslav said:

Jestem stanowczo przeciwny skakaniu ekranu od otrzymywania obrażeń z moim refleksem nikogo bym nie ubił :) Strasznie by to utrudnilo grę i premiowało styl CoD'a czyli szybszy refleks.

Tu raczej taktyka wtedy by miała większe znaczenie niż refleks

15 hours ago, Kolo said:

Tu raczej taktyka wtedy by miała większe znaczenie niż refleks

Tez racja flankowanie nabrało by rumieńców. Ale co z sytuacjo 1vs 1 gdy na siebie wpadacie? Refleks by wygrywał.  Zresztą mam wrażenie ze mapy nie są zbyt dobrze zaprojektowane do flankowania. Przejścia na flankowanie jakichś punktów są zbyt długie, odległości są zbyt duże. Zanim zdarzy sie oflankować jakiś punkt to jest już po akcji. Np W BF5 ( grałem w bete) jest mnóstwo jakiś przejść, tuneli, korytarzy, flankowanie atakujących punktów jest łatwiejsze, dotarcie na pozycje nie zajmuje tyle czasu i mam wrażenie ze mapy są lepiej zaprojektowane. Wiem ze Farmiarze chcieli odzwierciedlić prawdziwe lokacje ale być może przydałoby się rozważyć jakieś drobne zmiany. Dorobić jakieś przejścia.

W sytuacji 1vs 1 teraz liczy się refleks i dmg broni, a w sytuacji wytrącenia z równowagi było by więcej czynników ( kto pierwszy wystrzeli , rodzaj broni , miejsce itd) Co nie zmieni faktu że refleks w strzelankach zawsze będzie potrzebny?

• Like 1

On 10/28/2018 at 2:50 PM, Tomyslav said:

No to ja zaproponuję spalenie na stosie wszystkich myszek, które umożliwiają tworzenie makr i eliminację recoila broni.... no żeby nikt nie miał nad nikim przewagi. :P

On 10/24/2018 at 12:04 AM, Tomyslav said:

Możesz sobie ukulać i przykleić kozę z nosa na środku monitora i będziesz miał większą :) Monitory 3D czasem same dodają takie kropki.

• Create New...