Jump to content
W1LK

CHEATS !!!! GDZIE RAPORTOWAĆ OSZUSTÓW ?

Recommended Posts

Zaczyna się spory problem dla nas graczy,już na samym początku można spotkać oszustów strzelających w głowę bardzo celnie z ponad 100 m.

zacznijmy z tym walczyć bo będzie wielka plaga dla uczciwych graczy.

Grając ostatnio spotkałem gracza który zrobił 58 do 4 na mapie 64 slotów dla mnie jest to niemożliwe ponieważ inni gracze grając razem z nami w tej rozgrywce mieli 10 do 5 i 18 do 12 21 do 16 13-21 od razu łatwo zobaczyć gracze który jest nieuczciwy i robi 1 sam na mapie wynik nieadekwatny w przeciwieństwie do innych graczy wiem nie gram w gry od wczoraj zdaje sobie sprawę z tego że prawie w każdej grze mamy oszustów zdjęcie mówi wiele!

Pomocy! 

WALLHACK WW3 LOOL.png

• Thanks 1

Coz wyglada na to ze cheaterzy moga grac bezkarnie ,a przynajmniej w tym miesiacu. Gra w tej chwili nie dziala jak nalezy a walka z cheaterami to ciezka sprawa i trzeba duzo czasu na to poswiecic

17 minutes ago, W1LK said:

Grając ostatnio spotkałem gracza który zrobił 58 do 4 na mapie 64 slotów dla mnie jest to niemożliwe

Aż tak bardzo to nie osądzaj już z góry. 58-4 jest jak najbardziej możliwe w normalnej grze, a już szczególnie wtedy, gdy siedzi się w transporterze lub czołgu i wtedy wcale nie trzeba się wielce napocić, by osiągnąć takie KD ratio.

Fakt - gra pisana jest na UE i chroniona jest marnym EAC, więc bardzo łatwo zrobić pod nią całą gamę niewykrywalnych haxów, ale nie ma sensu osądzać każdego, kto ma jakieś dobre wyniki w grze. Wiele gier mocno cierpi na takim podejściu, bo wyrzucani są z serwerów naprawdę dobrzy gracze, którzy brani są za cheaterów.

Nie zmienia to jednak prawdy, że jeśli TF51 nie zmienią anticheata to WW3 zostanie zalane plagą cheaterów. Już niejeden tytuł "zdechł" z powodu oszustów, bo ludzie po prostu z tego powodu przestali grać i źródełko wyschło. Mam nadzieję, że tutaj się to nie powtórzy.

• Like 2

6 minutes ago, DziarskaSarenka said:

Nie zmienia to jednak prawdy, że jeśli TF51 nie zmienią anticheata to WW3 zostanie zalane plagą cheaterów. Już niejeden tytuł "zdechł" z powodu oszustów, bo ludzie po prostu z tego powodu przestali grać i źródełko wyschło. Mam nadzieję, że tutaj się to nie powtórzy.

Grałem w różne gry. Były tam stosowane takie anty-cheat'y jak MRAC, EAC, Battleye i inne.. w każdej znajdowały się osoby, które były banowane za cheaty. Nie da się od tego uchronić. Jednakże najlepszym z tych wszystkich był Battleye, bo wykrywa sygnatury cheatów znanych publicznie i banuje takich osobników. M.in. wyeliminował prawie całkowicie boty z tibii lub cheaterów z takiej gry jak Survarium. Jedyne działające haxy do takich gierek to prywatne cheaty. A przynajmniej taką mam wiedzę na ten temat. Osobiście liczyłem, że WW3 dostanie VAC'a z racji tego, że jest dostępny wyłącznie na steamie. Dla ludzi mających swoje biblioteki byłaby to ujma w razie bana lub strata gier na koncie.

tak oczywiście ale ten gość walił same head wiecie nie sztuka jest zbanować gracza po 1 albo 2 tygodniach tylko pytanie dlaczego tak długo?

powinien wylecieć po max 15 min ja nie mam czasu patrzeć jaki to gracz wysyłać raporty itp.  Ja place i wymagam chcę grać po prostu i tyle 

po to jest anty-cheat albo 2 programy mają one spełniać swój cel i tyle.

2 hours ago, DziarskaSarenka said:

Aż tak bardzo to nie osądzaj już z góry. 58-4 jest jak najbardziej możliwe w normalnej grze, a już szczególnie wtedy, gdy siedzi się w transporterze lub czołgu i wtedy wcale nie trzeba się wielce napocić, by osiągnąć takie KD ratio.

Nikt nic nie zakłada z góry, ale fakt że też trafiłem na rozgrywkę gdzie ewidentie gościu miał aim-bota. Nawet nie musiał ściągać żadnych programów wystarczy, że masz myszkę A4 z serii blood5. A tak to nie wiem chyba sam miałem szczęście bo tylko trafił się jeden taki jego mość. Reszta zejść jaknajbardziej zasłużona.

Da się opracować skuteczny antycheat ale do tego potrzebne są zasoby i duże know how. A we wczesnym dostępie nie spodziewałbym się niczego szczególnego. Za to się zgadzam, że w becie czy pełnej wersji bez skutecznego zabezpieczenia raczej gra może paść.

48 minutes ago, eFone said:

Nikt nic nie zakłada z góry, ale fakt że też trafiłem na rozgrywkę gdzie ewidentie gościu miał aim-bota. Nawet nie musiał ściągać żadnych programów wystarczy, że masz myszkę A4 z serii blood5.

To co najwyzej mogl sobie stworzyć antirecoil macro. Które i tak nie bedzie dokładnie bo z tego co zauważyłem nie jest recoil-pattern non-stop identyczny.

W jaki sposób software A4 miałby miec dostęp do pamięci alokowanej przez grę kiedy jest włączony EAC?

Kiedyś o tym wspominałem, że EAC to badziew który szpieguje nasze komputery i nie zwalcza oszustów...

W trakcie zamkniętych testów pierwszy mój post odnosił się do wcześniej wspomnianego EAC oczywiście był to negatywnym komentarzem, skłaniający twórców gry do zmiany owego AC.

Niestety wielokrotnie uświadamiano nas że zostanie on zmieniony [lub nie zmieniony w zależności od jego sprawowania się] gdy gra wyjdzie z early access a nie po zamkniętych testach.

W chwili obecnej jak widzę takie obrazki że ktoś gra na wspomagaczach typu Aimbot lub Wallhack albo ogólnie MutiHack odechciewa mi się grać w dany tytuł, ze względu na ogólna niemoc...

Wiem teraz powiedzie że każda gra tego typu ma wysyp oszustów, zgadzam się z tym, ale do cholery wprowadzenie np. BattlEye i bany na HWID [ban na płytę główną] pomogłyby w skutecznym zwalczaniu tego typu ścierwa.

Dodam jeszcze że już podczas 4 części zamkniętych testów, pojawiały się osoby które strzelały same głowy z karabinów przez całą mapę, wychodziły za ściany wcelowane prosto w głowę, już wtedy wiedziałem że powstają jakieś haxy i robione są ich testy, ale nie miałem konkretnych dowodów aby to potwierdzić więc sobie odpuściłem.

Tak czy siak, obecny AC jest do wymiany.

• Like 5

12 hours ago, W1LK said:

Grając ostatnio spotkałem gracza który zrobił 58 do 4 na mapie 64 slotów dla mnie jest to niemożliwe

Na pewno nie mogę się z tym zgodzić, "uzdolniony" kierowca czołgu bez problemu może to osiągnąć. :P

1768892181_Ww3Screenshot2018_10.23-03_01_33_63.thumb.png.1e97e10e52bc0b4eba7766e7cda48ba7.png

Ale wracając do tematu to jest nieuniknione, że na początku fala cheaterów zaleję grę i dopiero po jakimś czasie developerzy będą w stanie dostosować swój anti-cheat do wersji cheatów jakie są używane przez ludzi.

Na pewno trzeba się przygotować na popularny ESP (Extra Sensory Perception) cheat gdzie to portale cziterskie zarabiają na sprzedaży tego typu oprogramowania tak więc miejmy nadzieję, że developerzy jakoś zdołają zminimalizować to zagrożenie plus nasz wkład jako graczy czyli raportowanie wszelkich podejrzanych sytuacji.

Witam widzę ze poruszyłem dla nas bardzo poważny temat wiem i zdaje sobie sprawę o tym ze w wielu grach są nie uczciwi gracze, ale z drugiej strony mam cel w tej grze naszej piskiej produkcji jeśli zdołam albo zaintryguje czytających albo same studio farm 51 i producentów tej naprawdę ciekawej pozycji w świecie gier o tematyce wojennej typowej strzelane, hmmmm.....

studio farm 51 błagam was postawcie sobie za cel zabezpieczenia przed oszustami!!!! Oby hax został banowany nie po 1 dniu albo po 1 tygodniu bo trzeba to zweryfikować tylko w max 15-30 min wiecie ile taki gracz przez tydzień swojego działania potrafi zniechęcić graczy do gry ww3 to nie jest śmieszne wiele  platform mają w dupie graczy liczy się kasa . Ale jak by postawić sobie wysoka poprzeczkę wydać kasę  i dbać o najwyższy poziom zabezpieczeń przed oszustami to nie jeden zastanowił by się czy warto w tej pozycji oszukiwać tak? czy nie ?

Widząc masowe bany w szybkim tempie spowolnicie na pewno nie spowodujecie oby inni nie  zaprzestali oszukiwać ale to da nam uczciwym graczom   szanse i szacunek do tych co dbają o nas a nie patrzą ile zarobiliście na nas następnym razem taki gracz powie kupie pozycje od farm 51 bo oni dbają o swoich fanów np. To się  liczy my jako gracze możemy pomóc w raportowaniu oszustów ale to tak nie działa to wy sami producenci gry macie obowiązek zapewnić nam graczom spokojną i uczciwą rozgrywkę , dla nas graczy liczy się granie a nie szukanie czy ten albo inny gracz oszukuje ja mam się skupić na graniu !!!

Jestem z wami i wierze ze dacie rade nawet po tym całym zamieszaniu podczas premiery do boju Polak potrafi dacie rade :) Pozdrawiam W1LK

Niestety Panowie, ale cheaterzy byli, są i będą w każdej grze multi, jest to tylko kwestia czasu a dostaną bana, a mam nadzieje że będzie to ban perma ! Chodź fakt jest taki że i tak założą nowe konto na steam i dalej będą się cieszyć oszukiwaniem, ale kiedyś znudzi im się tworzyć nowe konta, a i pieniądz też :)

Just now, qfelos said:

i tak założą nowe konto na steam i

...TF51 zarobi drugi raz na tym samym gościu, który i tak ponowni wyłapie bana.
Dokonały przepis na łatwy hajs. Tylko i wyłącznie pod tym względem cheaterzy to dobra partia. ?

• Haha 1

Dzisiaj typek o nicku Raketa (zapewne rusek). Cały czas headshoty walił. Do tego stopnie chetował, że aż ludzie zaczęli na czacie się burzyć.

20181029115432_2.jpg

20181029115211_1.jpg

20181029114029_1.jpg

A ja z kolei mam inne pytanie... Spotkałem się z przypadkiem, gdzie typ trafił mi główkę pojedynczym strzałem, gdy stałem zakryty grubaśnym murem centrum handlowego. Mam to oczywiście nagrane, ale na tę chwilę nie mam czasu, by to przyciąć i zrenderować.

Wątpię jednak, by normalnym sposobem i normalną bronią był w stanie przebić ten mur:
image.thumb.png.eb0b5190ff606b7c594907e6aae5b4f3.png

Mieliście może podobną akcję? Ubił Was ktoś w ten sposób?

A może siedział w ścianie ? Takie rzeczy to obecnie norma :) Sam parę razy zrespiłem się w ścianie. Inna kwestia to opóźnienia itp. Ciekawe w ilu Hz działają serwery ?

Edited by SkyZeWonsem

Można czasem odczuć, jakby po prostu był desync !

Edited by qfelos

Przed chwila mialem gracza po przeciwnej stronie, ktory na koniec bitwy mial statystyke 100-24. Wiekszosc ludzi zabil z karabinu. Nawet, gdy bylem schowany koles wybiegal zza rogu i od razu strzelal we mnie. Nie wierze w to, ze ktos jest az tak bardzo uzdolniony. Deweloperzy pomyslcie co zrobic z oszustami bo granie przeciwko takim ludziom jest frustrujace.

• Like 2

Tak na marginesie dyskusji szkoda czasu na zgłaszanie cheaterów do supportu bo efekt jest żaden. Dostałem dziś odpowiedz w sprawie zgłoszenia gracza Raketa (o czym pisałem kilka postów wyżej) z której wynika, że Farma nie ma żadnych narzędzi do weryfikacji cheaterów i nie bardzo chce się cheaterami zajmować.

"bez żadnego konkretnego dowod" - to co mam pójść do kolesia do domu przyłożyć mu 9mm do głowy i kazać się przyznać?

"jest szansa ze ten gracz był bardzo dobry" - czyli wydawca gry / devsi nie potrafią tego zweryfikować i liczą na "szansę". Żałosne

No i jeszcze linka mam do Steama dodawać bo przecież support miałby za dużo pracy. Jasne, przecież to graczom powinno zależeć na poprawie jakości gry. Wydawca już kasę zainkasował więc wysyła marudnego klienta na drzewo.

EDIT @weedtime, proszę nie publikować danych personalnych.

Przechwytywanie.JPG

Edited by KARY
Publikowanie danych pracownika F51
  • Angry 1

Niestety dziś i ja otrzymałem info odnośnie raportowania gracza ewidentnego cheatera - jaką dostałem odpowiedź ! ( niestety nie dodałem zrzutu ekranu, do wysłania raportu )

" Chciałbym poinformować że w grze istnieją bugi, które pozwalają graczom wejść w ściany i przez nie strzelać, często ci gracze mają wysokie K/D w danej grze " 

Ps. Chciałem tylko nadmienić, że  gracz biegał po mapie a nie siedział w ścianie ....... jest to dość żałosne, że mają chęć banować, ale tego nie robią. Jeśli dalej tak pójdzie to gra umrze wcześniej niż została wydana, i nawet mogę pominąć fakt że start nie był zbyt udany :) 

Edited by qfelos

2 hours ago, qfelos said:

Niestety dziś i ja otrzymałem info odnośnie raportowania gracza ewidentnego cheatera - jaką dostałem odpowiedź ! ( niestety nie dodałem zrzutu ekranu, do wysłania raportu )

" Chciałbym poinformować że w grze istnieją bugi, które pozwalają graczom wejść w ściany i przez nie strzelać, często ci gracze mają wysokie K/D w danej grze " 

Ps. Chciałem tylko nadmienić, że  gracz biegał po mapie a nie siedział w ścianie ....... jest to dość żałosne, że mają chęć banować, ale tego nie robią. Jeśli dalej tak pójdzie to gra umrze wcześniej niż została wydana, i nawet mogę pominąć fakt że start nie był zbyt udany :) 

Chciałbyś dostać false banana na podstawie jednego maila od wkurzonego człowieka? Na jakiej podstawie mieliby dać bana skoro nie dałeś żadnego dowodu? 

47 minutes ago, versedi said:

Chciałbyś dostać false banana na podstawie jednego maila od wkurzonego człowieka? Na jakiej podstawie mieliby dać bana skoro nie dałeś żadnego dowodu? 

Przecież jest to w łatwy sposób do sprawdzenia w statystykach gracza ! Nie jest to trudne !

Niestety nie dostarczyłem tego zrzutu, mój błąd ale jeśli j/w  kolega dostarczył, to  i tak nie ma to żadnego znaczenie. Nie mniej jednak interesująca jest odpowiedz o " Chciałbym poinformować że w grze istnieją bugi, które pozwalają graczom wejść w ściany i przez nie strzelać, często ci gracze mają wysokie K/D w danej grze ". 

4 minutes ago, qfelos said:

Przecież jest to w łatwy sposób do sprawdzenia w statystykach gracza ! Nie jest to trudne !

Niestety nie dostarczyłem tego zrzutu, mój błąd ale jeśli j/w  kolega dostarczył, to  i tak nie ma to żadnego znaczenie. Nie mniej jednak interesująca jest odpowiedz o " Chciałbym poinformować że w grze istnieją bugi, które pozwalają graczom wejść w ściany i przez nie strzelać, często ci gracze mają wysokie K/D w danej grze ". 

Bo K/D o niczym nie świadczy. Sam wykręcam mecze ~80/1-2-3 i równie dobrze mógł taki report pójść na mnie - bezpodstawny.

Twardy dowód, najlepiej nagranie to jedyna możliwość, aby oczekiwać reakcji.

Zrozum, że wiara na słowo graczowi nie ma sensu.

Edited by versedi

7 minutes ago, versedi said:

Bo K/D o niczym nie świadczy. Sam wykręcam mecze ~80/1-2-3 i równie dobrze mógł taki report pójść na mnie - bezpodstawny.

Twardy dowód, najlepiej nagranie to jedyna możliwość, aby oczekiwać reakcji.

Zrozum, że wiara na słowo graczowi nie ma sensu.

Może i masz rację odnośnie tego nagrywania, ale w obecnej wersji gry i przy takich skokach fps-ów, czasowe klatkowanie, to raczej nie możliwe ( jak dla mnie ). Większość gier nie potrzebuję dodawania nagrań z gier sam zrzut wystarczy i da się to sprawdzić i zweryfikować, więc i tu nie powinno być z tym problemu, tak uważam !

Chyba że Farm51 ma braki kadrowe i nie ma kto tego sprawdzać, a przypuszczam że tego jest w obecnej chwili sporo, bo plaga cziterów się rozbestwiła ! Ale jeśli teraz się tego nie wyplewi, to niektórych ta gra odrzuci w obecnej wersji !

Edited by qfelos
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...