Jump to content
Sign in to follow this  
Cyrtafix

Reanimacja & Gore

Recommended Posts

Tak się zastanawiam czy byłaby możliwość implementacji do gry możliwości reanimacji sojuszników? Oczywiście reanimacja ograniczona bylaby do tylko i wyłacznie jednego podniesienia chyba, że strzał byłby w głowę. Fajnie jeśli została by dodana brutalnośc czyli krótko mówiąc strzał z cal 50 w głowę kończył by się utratą jej i tak jak pisałem wyżej nie możnością podniesienia delikwenta.

• Like 1

Lubię, końcówkę twojego pomysłu ❤️

A reanimację można sobie darować, śmierć to śmierć!

10 hours ago, Cerativ said:

Lubię, końcówkę twojego pomysłu ❤️

A reanimację można sobie darować, śmierć to śmierć!

Brutalność ta spowodowałaby na pewno jeszcze większą imersję :).

Ja bym dopuścił reanimacje ale z bardzo zaostrzonymi warunkami tej reanimacji np

Strzał w głowę brak szansy na reanimacje 

Dostanie z RPG czy granatu czy innego wybuchu brak szansy na reanimację 

Tylko jedna możliwość reanimacji 

Długi czas reanimacji 

Osoba którą można reanimować upada i może się czołgać nie jest całkowicie zabita ale mamy mały czas do uratowania tej osoby 

Może nie powinno się to nazywać reanimacją ale np opatrzenie  czy coś w tym stylu ??? Tak czy inaczej jeśli nie zostanie opatrzona w krótkim czasie zginie 

Jest szansa na odratowanie żołnierza w jakimś sensownym stylu ale trzeba dodać żeby doszło to takiego opatrzenia rannego musiałby on dostać np ręce czy nogi 

np w serce wykluczałoby pomoc 

I tu bym się przychylił do tego że reanimacja może nie jest najlepszym pomysłem bo śmierć to śmierć i dlatego nazwa reanimacja powinna zostać zmieniona na inną 

A mam jeszcze inny pomysł w momencie gdzie gracz ma obrażenie około 99% dostaje krwawienia i jeśli nie użyje apteczki w krótkim czasie umrze 

Takie rozwiązanie dodało by trochę dramaturgii w rozgrywce :) 

No i w taki sposób po części można zastąpić czymś innym  reanimację 

Albo nawet nie 99% zdrowia ale wcześniej dało by to większą przydatność medyków 

Dodałoby to  do realizmu bo widzielibyśmy biegających rannych żołnierzy na polu bitwy i zmuszałoby to czasem graczy na wycofanie się z walki 

To takie pomysły wiadomo trzeba to wszystko dobrze przemyśleć 

5 hours ago, Maly20107 said:

Strzał w głowę brak szansy na reanimacje 

Dostanie z RPG czy granatu czy innego wybuchu brak szansy na reanimację 

Tylko jedna możliwość reanimacji 

Długi czas reanimacji 

Za dużo kombinacji trochę

Możliwość reanimacji powinna być zależna od statusu HIT OVERKILL ->

Załóżmy, że możliwość reanimacji przysługiwałaby osobom, które maja maksimum -20HP (minus!) czyli jeżeli osoba mająca 1HP zostanie postrzelona z dalekiej odległości z pistoletu i otrzyma np. 12DMG to jej status zostaje określony na -11HP czyli postać wchodzi w status powalonej czy rannej whatever.  Jeżeli osoba mająca 20HP otrzymuje postrzał z karabinu snajperskiego za 90DMG to jej status jest określony na overkill -70HP i postać zalicza totalny zgon bez możliwości reanimacji. Fajną opcją byłoby również określenie czasu reanimacji na np. 10s żeby wymusić u pozostałych członków drużyny z korzystania zasłon dymnych, zapory ogniowej lub oczyszczenia sektora aby reanimować kumpla z drużyny. 
Oczywiście podniesiona osoba powinna mieć limit odzyskania HP do 1/3 lub 2/3 HP oraz ograniczenie do jednej reanimacji na jeden respawn żeby nie spotkać się z spamowaniem reanimacjami jak w BF.

System trochę zaciągnięty z systemu niektórych gier RPG lecz chyba jedyny wg. mnie sensowny. Myślę, że jest też dość łatwy do wprowadzenia ze względu na to, że jest to system oparty tylko na liczbach hitpointów i nie jest skomplikowany na rzecz "z jakiej broni został zabity" "czy dostał w głowę czy nie" itd.

On 10/24/2018 at 3:54 PM, Cyrtafix said:

Fajnie jeśli została by dodana brutalnośc czyli krótko mówiąc strzał z cal 50 w głowę kończył by się utratą jej

Szczerze wątpię żeby kiedykolwiek to zostało dodane. Od nowa musiałyby powstawać modele postaci, opisana fizyka kończyn... za dużo roboty, a efekt nie wiadomo czy warty tej roboty.

18 minutes ago, Hourdeau said:

Możliwość reanimacji powinna być zależna od statusu HIT OVERKILL ->

Załóżmy, że możliwość reanimacji przysługiwałaby osobom, które maja maksimum -20HP (minus!) czyli jeżeli osoba mająca 1HP zostanie postrzelona z dalekiej odległości z pistoletu i otrzyma np. 12DMG to jej status zostaje określony na -11HP czyli postać wchodzi w status powalonej czy rannej whatever.  Jeżeli osoba mająca 20HP otrzymuje postrzał z karabinu snajperskiego za 90DMG to jej status jest określony na overkill -70HP i postać zalicza totalny zgon bez możliwości reanimacji. Fajną opcją byłoby również określenie czasu reanimacji na np. 10s żeby wymusić u pozostałych członków drużyny z korzystania zasłon dymnych, zapory ogniowej lub oczyszczenia sektora aby reanimować kumpla z drużyny. 
Oczywiście podniesiona osoba powinna mieć limit odzyskania HP do 1/3 lub 2/3 HP oraz ograniczenie do jednej reanimacji na jeden respawn żeby nie spotkać się z spamowaniem reanimacjami jak w BF.

To twoje rozwiązanie jest dość ciekawe 

Kurcze nie za bardzo pasuje mi tutaj system reanimacji. Mi bardziej odpowiada ten model, który obecnie jest w grze. Masz świadomość, że twój błąd lub szybsza reakcja wroga powoduje konieczność respawnu. Możliwość podnoszenia martwego sojusznika i to nawet na twoich założeniach @Hourdeau zajeżdża mi grubo BF-em, a ogarnięte składu kilku osobowe mogły by w ten sposób zniszczyć rozgrywkę. Tym bardziej, że teraz grając w 3-4 osoby i biegając razem potrafisz wygrać znacząco rozgrywkę.

2 hours ago, DareQQ said:

zajeżdża mi grubo BF-em

I co z tego? Przypominam, że to BF póki co króluje na rynku i jest uznawany jako wzór. Czyli lepiej nie ulepszać i urozmaicać rozgrywki pod dużo lepszymi zasadami bo komuś może się skojarzyć z pionierem "masowych fpsów"? 

2 hours ago, DareQQ said:

a ogarnięte składu kilku osobowe mogły by w ten sposób zniszczyć rozgrywkę. Tym bardziej, że teraz grając w 3-4 osoby i biegając razem potrafisz wygrać znacząco rozgrywkę.

A teraz ogarnięty skład nie może zdominować pola walki? Beznadziejny argument, już w niejednej grze wystarczyły 4osoby w całej drużynie by bez problemu kontrolować znaczną część mapy. 
Ponadto wystarczy też spojrzeć na obrażenia konkretnych broni -> osiągnięcie statusu od 0 do -20/-15HP to bardzo losowy czynnik i nie ma gwarancji, że po śmiertelnym strzale zmieścisz się w tym pułapie. Ponadto można jeszcze zwiększyć wymagania do posiadania medpacka przez opatrującego lub zmniejszyć próg do -10HP.

Jak dla mnie takie gry jak WW3, Squad, Insurgency stanowią własnie pewną odskocznię od rodzaju rozgrywki jaki daje nam BF. Ja osobiście czegoś takiego szukałem i znalazłem. To mnie do tej gry przyciągneło.

12 minutes ago, Hourdeau said:

A teraz ogarnięty skład nie może zdominować pola walki?

Nie napisałem, że nie może a wręcz napisałem, że jest to już teraz możliwe

3 hours ago, DareQQ said:

Tym bardziej, że teraz grając w 3-4 osoby i biegając razem potrafisz wygrać znacząco rozgrywkę.

A dodając jeszcze możliwość reanimacji członków zespołu nawet jeżeli będzie to możliwe w 50% zgonów, to taki zespół będzie niszczył rozgrywkę jeszcze wydajniej.

20 minutes ago, DareQQ said:

A dodając jeszcze możliwość reanimacji członków zespołu nawet jeżeli będzie to możliwe w 50% zgonów, to taki zespół będzie niszczył rozgrywkę jeszcze wydajniej.

Skąd ty bierzesz te liczby w ogóle? W jaki sposób możliwość podniesienia sojusznika miała by zniszczyć rozgrywkę, wtf? Po to zaproponowałem ograniczenia aby nie było w 100% możliwości reanimowania sojusznika, a ty wyjeżdżasz z jakimś niszczeniem rozgrywki. 

23 minutes ago, DareQQ said:

Jak dla mnie takie gry jak WW3, Squad, Insurgency stanowią własnie pewną odskocznię od rodzaju rozgrywki jaki daje nam BF.

I dlatego chcesz aby gra była sztucznie ograniczana byle tylko nie była podobna w żadnym wypadku do serii Battlefield?

1 minute ago, Hourdeau said:

Skąd ty bierzesz te liczby w ogóle? W jaki sposób możliwość podniesienia sojusznika miała by zniszczyć rozgrywkę, wtf? Po to zaproponowałem ograniczenia aby nie było w 100% możliwości reanimowania sojusznika, a ty wyjeżdżasz z jakimś niszczeniem rozgrywki. 

Liczby podałem przykładowe zresztą tak jak Ty w swoim wpisie.

2 minutes ago, Hourdeau said:

I dlatego chcesz aby gra była sztucznie ograniczana byle tylko nie była podobna w żadnym wypadku do serii Battlefield?

Zauważ jedną rzecz, nie wszyscy którzy grają w WW3 traktują go jak kolejnego BF-a. Dla mnie brak reanimacji jest bardzo dużym plusem. Dla mnie osobiście, wprowadzenie reanimacji, nawet w takiej postaci jaką opisałeś, popsuje rozgrywkę i tyle. Taki mój punkt widzenia.

1 minute ago, DareQQ said:

Liczby podałem przykładowe zresztą tak jak Ty w swoim wpisie.

I są po prostu wzięte z kosmosu, nijak mają się do rzeczywistości i do mojej propozycji...

Zauważ jedną rzecz, nie wszyscy którzy grają w WW3 traktują go jak kolejnego BF-a. Dla mnie brak reanimacji jest bardzo dużym plusem. Dla mnie osobiście, wprowadzenie reanimacji, nawet w takiej postaci jaką opisałeś, popsuje rozgrywkę i tyle.

WTF. Czyli wprowadzenie nowej mechaniki i urozmaicenie rozgrywki to już czyni z gry BATTLEFIELDA - no chryste panie co za logika. I w jaki sposób niby ma to popsuć rozgrywkę?
Ja osobiście nie czułbym się pokrzywdzony jeżeli tylko powaliłbym przeciwnika zamiast go zabić bo bardziej irytuje mnie śmierć od jakiegoś dalekiego granatu czy losowego strzału, który zabiera tylko dosłownie parę HP, a powoduje natychmiastową śmierć. 
W żaden sposób jeszcze nie widziałem, żeby możliwość reanimacji w jakiejkolwiek grze popsuła rozgrywkę więc nie wiem skąd ty czerpiesz te ciekawostki. 

11 minutes ago, Hourdeau said:

WTF. Czyli wprowadzenie nowej mechaniki i urozmaicenie rozgrywki to już czyni z gry BATTLEFIELDA - no chryste panie co za logika. I w jaki sposób niby ma to popsuć rozgrywkę?
Ja osobiście nie czułbym się pokrzywdzony jeżeli tylko powaliłbym przeciwnika zamiast go zabić bo bardziej irytuje mnie śmierć od jakiegoś dalekiego granatu czy losowego strzału, który zabiera tylko dosłownie parę HP, a powoduje natychmiastową śmierć. 
W żaden sposób jeszcze nie widziałem, żeby możliwość reanimacji w jakiejkolwiek grze popsuła rozgrywkę więc nie wiem skąd ty czerpiesz te ciekawostki. 

Ja widzę, że ty nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy. Ja mam swój punkt widzenia i myślę że taka mechanika popsuła by rozgrywkę. Obecnie dla mnie gra jest bardziej imersyjna kiedy wiem, że po zgonie czeka mnie tylko i wyłącznie respawn a nie magiczne podniesienie przez członka mojego zespołu.

Ty masz swój punkt widzenia i OK masz do tego prawo. Ale nie rozumiem dlaczego tak negujesz zdanie innych?  Wyraziłeś swoją opinię to po co na siłę udowadniać sobie na wzajem kogo racją jest "lepsza"? To jak rzucanie grochem o ścianę. Ja wyraziłem swoją opinię, ty swoją i tyle - a Ty szukasz dziury w całym - bo co? Bo podałem przykładową liczbę 50% i nie poparłem jej rachunkiem prawdopodobieństwa?

Edited by DareQQ

5 minutes ago, DareQQ said:

magiczne podniesienie przez członka mojego zespołu.

Ah, rzeczywiście realizm pełną parą gdzie każdego na polu bitwy czeka tylko i wyłącznie zgon.

6 minutes ago, DareQQ said:

Ale nie rozumiem dlaczego tak negujesz zdanie innych? 

Nie neguję tylko czekam na konkretne argumenty jak to w dyskusji bywa, a nie "nie bo nie, bo mi się tak nie podoba".

a Ty szukasz dziury w całym - bo co? Bo podałem przykładową liczbę 50% i nie poparłem jej rachunkiem prawdopodobieństwa?

Bo zniżasz poziom dyskusji na dno i podając jakieś dane, które nie mają związku poprzednimi wypowiedziami świadczą tylko i wyłącznie o tym, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co ktoś napisał albo po prostu piszesz bzdety tylko żeby pisać.

9 minutes ago, DareQQ said:

To jak rzucanie grochem o ścianę.

Rzucanie grochu o ścianę to setne tłumaczenie tobie czegoś, a otrzymywanie totalnie sprzecznych odpowiedzi bez grama argumentu.

Hmm... czyli zwyczajnie nie mogę mieć swojego zdania na dany temat tak? Myślę, że to Ty powinieneś nauczyć się czytania ze zrozumieniem, ponieważ wyraziłem swoją opinię na ten temat i napisałem dlaczego mi się to nie podoba. Jeżeli takie argumenty do Ciebie nie trafiają to Ty tworzysz z wątku dno a nie ja.

7 minutes ago, DareQQ said:

Hmm... czyli zwyczajnie nie mogę mieć swojego zdania na dany temat tak?

No to nadal czekam na argument w jaki sposób reanimacja niszczy rozgrywkę, proszę bardzo. Bo póki co to usłyszałem tylko i wyłącznie "bo nie".

Edited by Hourdeau

No to nadal czekam na argument w jaki sposób reanimacja niszczy rozgrywkę, proszę bardzo. Bo póki co to usłyszałem tylko i wyłącznie "bo nie".

Postaram się Ci na to odpowiedzieć:

• Dla Ciebie reanimacja urozmaici rozgrywkę działając w sposób, który opisałeś (tak przeczytałem). Lubisz rozgrywkę gdzie można reanimować członków drużyny
  • Dla mnie reanimacja nie urozmaici rozgrywki a jedynie ją zniszczy. Osobiście kupując WW3 kierowałem się głównie tym aspektem, że mamy pewną dozę realizmu taką jak m.in. brak reanimacji na polu walki. Dla mnie wystarczające jest używanie apteczek. WW3 jest dla mnie czymś pomiędzy BF-em (gdzie spam reanimacji był czasem frustrujący) a ARMĄ, która była dla mnie zbyt realistyczna. I właśnie dlatego w moim odczuciu możliwość reanimacji zniszczy to uczucie grania w coś co jest pomiędzy BF-em a ARMĄ a stanie się kopią właśnie BF-a.

Just now, DareQQ said:

że mamy pewną dozę realizmu

Czyli realistycznym jest 100% zgonów na polu walki - OKEEEEEEEEEJ

BF-em (gdzie spam reanimacji był czasem frustrujący)

Dlatego jeszcze ani razu w tym temacie nie pojawił się system rodem z BF...

2 minutes ago, DareQQ said:

a stanie się kopią właśnie BF-a.

Mhm, czyli jakakolwiek inna gra, która wprowadziłaby system reanimacji z automatu staje się kopią Battlefielda xD

Czyli realistycznym jest 100% zgonów na polu walki - OKEEEEEEEEEJ 

Dla mnie tak. Dostałeś ileś trafień i padłeś. Zgon to zgon.

Dlatego jeszcze ani razu w tym temacie nie pojawił się system rodem z BF...

Dla mnie każda możliwość reanimacji w WW3 przynosi na myśl BF-a.

3 minutes ago, Hourdeau said:

Mhm, czyli jakakolwiek inna gra, która wprowadziłaby system reanimacji z automatu staje się kopią Battlefielda

Nie piszę o każdej grze tylko o WW3. Gdybyś dodał do WW3 system reanimacji (niezależnie jaki by on nie był) to biorąc pod uwagę inne aspekty gry (wizualne, tryby rozgrywki) to tworzy się nam kopia właśnie BF-a.

2 minutes ago, DareQQ said:

Dla mnie tak. Dostałeś ileś trafień i padłeś. Zgon to zgon.

No faktycznie mając 1HP możesz żyć, ale mając -1HP to już totalny trup, bliżej temu do surrealizmu. 

3 minutes ago, DareQQ said:

Gdybyś dodał do WW3 system reanimacji (niezależnie jaki by on nie był) to biorąc pod uwagę inne aspekty gry (wizualne, tryby rozgrywki) to tworzy się nam kopia właśnie BF-a.

Chryste panie, tak jakby BF był jedynym na rynku FPSem z możliwością leczenia i podnoszenia rannych sojuszników, ale beton.

Skończ juz z tym Chrystusem bo czytajac twoje wpisy odnosi sie wrażenie, że pisze to jakis sfrustrowany mnich. I widze że wciąż odbiegasz od tematu próbując na siłę udowodnić swoją rację.  Nie piszemy o innej grze a o WW3. Tak więc beton pozostaw dla siebie i kończę jakąkolwiek "dyskusję" z tobą. Zwyczajnie nie ma to najmniejszego sensu. Równie dobrze zaraz możesz napisac, że w Fortnite też można się podnosić i że jest beton. Żegnam ozięble.

• Like 2
  • Haha 1

28 minutes ago, DareQQ said:

Skończ juz z tym Chrystusem bo czytajac twoje wpisy odnosi sie wrażenie, że pisze to jakis sfrustrowany mnich.

No nic tylko się prosi o "xD" na klawiaturze no.

I widze że wciąż odbiegasz od tematu próbując na siłę udowodnić swoją rację. 

Ja odbiegam od tematu? To ty nie potrafisz mi dalej odpowiedzieć na proste pytanie i tyle.

Nie piszemy o innej grze a o WW3.

Skoro tak to dlaczego płaczesz ciągle o podobieństwa do Battlefielda? Hmm?

29 minutes ago, DareQQ said:

kończę jakąkolwiek "dyskusję" z tobą

I mam wielką nadzieję, że słowa dotrzymasz.

Ja płaczę? Proszę cię....  Słowa dotrzymuje tak więc nie bedziesz mial sie do czego pucować.

Aha i na zakończenie. Nie będę wiecej odpowiadał na Twoje idiotyczne pytania. Nie karmi sie trola...

Edited by DareQQ
  • Like 1

Ja płaczę? Proszę cię....  Słowa dotrzymuje tak więc nie bedziesz mial sie do czego pucować.

Aha i na zakończenie. Nie będę wiecej odpowiadał na Twoje idiotyczne pytania. Nie karmi sie trola...

Masz rację ten kolega jest wyjątkowo problematyczny Hourdeau

• Like 1

Nie będę wiecej odpowiadał na Twoje idiotyczne pytania.

I tak nie odpowiadasz więc co za różnica, lepiej dyskutować na poziomie "nie bo nie!!11" xDD 

7 minutes ago, DareQQ said:

Ja płaczę? Proszę cię.... 

Owszem, pewnie nie raz się budzisz w nocy spocony bo śnił ci się ten przeklęty Battlefield 😥

• Haha 1
  • Confused 1

Sign in to follow this  

• Create New...