Jump to content
Rozmo

Oszustwa w grze

Recommended Posts

Witam! Ten temat powstał żebyśmy mogli porozmawiać i zapobiec rozprzestrzenianiu się oszustw w naszej grze, głównym celem jest wasz feedback w tej sprawie. Ten temat ma swój regulamin i proszę go przestrzegać (główny regulamin tez tu obowiązuje). 

Regulamin

Zachęcamy do korzystania z tego wątku w celu omówienia swoich opinii na temat poziomu oszustw w WW3, a także tego, jak możemy skuteczniej je zwalczać.

• Thanks 3

Mysle ze wprowadzenia opcjonalnego kill-cam'a duzo pomoze w rozpoznawianiu tego czy mamy do czynienia z kims uzywajacym nielegalnego wsparcia czy tez nie. Pomyslcie o tym w przyszlosci

• Confused 2

Oby nie. Killcam działa totalnie na niekorzyść osoby grającej bez żadnych cheatów, szczególnie jest zmorą snajperów. Mechanika ekranu śmierci nie obraca się w stronę gracza, który nas zabił, jak w BFach. Nie oznacza go dziwnym podświetleniem i to jest ogromnym plusem. Obecnie snajper może znaleźć dobre miejsce do krycia ogniem otwartego terenu i jeśli jest naprawdę niezły to potrafi kłaść pojedynczymi strzałami w głowę z dużej odległości pozostając niezauważonym. Gdyby wszedł killcam, pojawiałaby się perspektywa takiego snajpera i z miejsca byłby już zdradzony. Niech zostanie tak, jak jest. Niech gracz domyśla się i szuka snajpera, niech gra nie prowadzi gracza za rączkę jak pięcioletnie dziecko.

• Like 13

Zgadzam się Killcam popsuł by rozgrywkę. Zostaje jedynie obserwować czy ktoś HS za każdym razem nie wali.

• Like 3

Również się zgadzam że killcam to nic dobrego. Zabity zamiast grać zawsze by wracał jak bumerang w miejsce gdzie wyświetlony został przeciwnik , a to jak napisał Vintax zmieniło by charakter rozgrywki.

• Like 3

Witam.

Czy dałoby radę z listy graczy na serwerze otworzyć konto steam gracza? Byłoby łatwiej zgłaszać takich graczy.Każdy chyba wie jak ciężko jest wyszukać gracza z pseudo chińskimi znakami. 

Druga sprawa to wydaję mi się, że hackerzy już mocno kombinują i mam nadzieję, że nie będzie tak jak w bf5 gdzie w alfa testach uczestniczył jeden.

5 hours ago, ReNz0r said:

Mysle ze wprowadzenia opcjonalnego kill-cam'a duzo pomoze w rozpoznawianiu tego czy mamy do czynienia z kims uzywajacym nielegalnego wsparcia czy tez nie. Pomyslcie o tym w przyszlosci

Spectator bardziej niż killcam

• Like 4

On 10/25/2018 at 10:49 AM, ReNz0r said:

Dobry pomysł 

59 minutes ago, fish3rm4n said:

Dobry pomysł 

Tak jak wspomniałem wyżej. Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość wejścia jako widz i przyjrzenia się delikwentowi. Niejednokrotnie kill cam moze nie odzwierciedlać tego co się dzieje - wpływ moze dać hitboxy które zostają czy problem po stronie serwera.

On 10/25/2018 at 12:49 PM, ReNz0r said:

Gościu, ty chyba nie potrafisz strzelać i chciałbyś poprostu EZ fraga zgarnąć na zemste ze ten cie zastrzelił, KILL CAM to najwieksze gówno.

TAA, Spectator??? Gracie w 5tke jeden siedzi na Spectatorze a 4 napierdziela przez sciany wychyla idealnie, zachwile oskarżacie ich o CHEAT'Y, większy bajzel by się zrobił z oskarżeniami, ludzie zaczeli by GHOSTOWAĆ, to nie to wojna to wojna, wchodzisz i robisz rozpierdziuche.

Edited by bene010

ci co nie chca kilcama to typowe cieple kluchy ktore jedynie co potrafią to camperowac, żenada nie granie...

Edited by Damian360065
  • Confused 1
  • Angry 2

9 hours ago, Damian360065 said:

ci co nie chca kilcama to typowe cieple kluchy ktore jedynie co potrafią to camperowac, żenada nie granie...

Hahahahaha. Powiem ci jezeli oslaniasz jakis punkt to co to znaczy ze to kamper jak masz za zadanie oslanianie objectiva to masz stac na miejscu i oslaniac killcam to popsuje bo kolesi ktorych poizabijasz zachwile cie dopadna granatami bo poznaja twoja pozycje bez problemu nawet jesli niewiedzial skad strzelales a tak musisz troche skilla miec zeby top ogarnac, KILLCAM jest dla bezSKILLOWCÓW.

• Like 3

1 hour ago, bene010 said:

Hahahahaha. Powiem ci jezeli oslaniasz jakis punkt to co to znaczy ze to kamper jak masz za zadanie oslanianie objectiva to masz stac na miejscu i oslaniac killcam to popsuje bo kolesi ktorych poizabijasz zachwile cie dopadna granatami bo poznaja twoja pozycje bez problemu nawet jesli niewiedzial skad strzelales a tak musisz troche skilla miec zeby top ogarnac, KILLCAM jest dla bezSKILLOWCÓW.

Człowieku, to jest gra i to nawet nie symulator, tu chodzi o balans, dlaczego masz mieć propsy bo sie przykampisz w jakims krancu mapy "oslaniac punkt" w grze której ciezko jest dostrzec co kolwiek, tłumaczysz sie tylko tym  "osłanianiem punktu" a zeby miec przewage, jak jara cie kampienie, masz wiele symulatorów do wyboru. Granie z kamperami to nic jak frustracja i nuda jednoczesnie, i odkladają tą gre, dlaczego w bfach jest malo trybow hardcore, bo tam nie ma killcama i wiekszosc ameb biega ze snajpami, i 1shotuja ludzi, dlaczego BF1 to smietnik, i stracił swoj fejm najszybcie z całej serii bfa? bo była camperiada, szkoda sie wywodzić dla ludzi ktorzy widza swoj czubek nosa, zeby im bylo dobrze lezac ze snajpa niewidocznym na jakims krancu mapy i strzelac do ludzi bez liku...

On 10/26/2018 at 11:43 PM, bene010 said:

Gościu, ty chyba nie potrafisz strzelać i chciałbyś poprostu EZ fraga zgarnąć na zemste ze ten cie zastrzelił, KILL CAM to najwieksze gówno.

TAA, Spectator??? Gracie w 5tke jeden siedzi na Spectatorze a 4 napierdziela przez sciany wychyla idealnie, zachwile oskarżacie ich o CHEAT'Y, większy bajzel by się zrobił z oskarżeniami, ludzie zaczeli by GHOSTOWAĆ, to nie to wojna to wojna, wchodzisz i robisz rozpierdziuche.

W BF4 czy np BF1 tryb widza jest i jakoś nikt nie robi tak jak napisałeś. Jest to znacznie lepsza opcja niż kill cam i na pewno by się znacznie bardziej przydała jeśli chodzi o weryfikację pod kątem oszustwa chyba, że easy anti sobie będzie radził bez problemu to myślę, że nie trzeba dodawać spectatora.

On 10/26/2018 at 11:52 PM, Damian360065 said:

HEh. Moim zdaniem kolego mylisz się. Ja nie chcę killcam bo to po prostu popsuje grę. W squad czy insurgency nie ma killcam i nikt nie widzi w tym problemu. Moje stanowisko obiorę raczej w kierunku spectatora niz kill cam.
A i od razu wspomnę mój zestaw składa się z beryla i toz a przeważnie gram po stronie atakującej więc Twoje zarzuty są wyciągnięte z tyłka.

Edited by Cyrtafix
  • Like 2

A ja sądzę, że zamiast kombinować, warto po prostu urealnić strzelanie że snajperki tak, by przez całą mapę było bardzo ciężko trafić biegnącego kolesia. Ja rozumiem strzał do stojącego celu. Ale walenie na Wawie z końca mapy w biegajacych na C1 z niemal 100% skutecznością to spora przesada. Do tego znaczące wydłużenie czasu namierzania Torem by nie dało się go stosować jak Colta. Ten karabin to ponad 17 kg a kolesie są szybsi w namierzania niż ja z kmem :).

Kolejny temat moim zdaniem do zmiany to podkładanie min w bazie czy jeszcze lepiej czyli kampienie w obcej bazie. Nie ma to jak obcy czołg na respownie w bazie stojący na naprawiarce i walący po punktach respownu. 

• Like 1

4 hours ago, Pepe said:

Kolejny temat moim zdaniem do zmiany to podkładanie min w bazie czy jeszcze lepiej czyli kampienie w obcej bazie. Nie ma to jak obcy czołg na respownie w bazie stojący na naprawiarce i walący po punktach respownu. 

To jest bug. Zwróć uwagę, że na mapie jest czerwone obramowanie wskazujące granicę dokąd możesz dojechać (teoretycznie).

Niestety, ale zaczynają się pojawiać oszuści. Dziś gość grał tylko czołgiem, który był niezniszczalny. Dostawał z RPG po 4 strzały na raz i nic. 

Do końca meczu nie udało się go zabić. 

Edited by Greg75
  • Like 1

mnie trafiają z maszynowej broni z połowy planszy i padam od 2 strzałów mimo, że mam max pancerz, kompletnie nie grywalna gra :/ 
powinien być jakiś system skillowania graczy pod względem punktów, początkujący z początkującymi, zaawansowani ze sobą, a niech oszuści grają z oszustami

Pograłem trochę i stwierdzam, że cheaterstwa jest w tej grze co raz więcej. Najbardziej wkurza jakiś mod na lokalizowanie przeciwników dzięki któremu nie zależnie gdzie się ustawisz kolesie dokładnie znają twoją pozycje. Po takiej sesji z oszustami odechciewa się wracać do tej gry :(

• Like 1
  • Thanks 1

Jeśli nie killcam to kick-off, jeśli podejrzewasz gracza o nie czyste zagranie gdy cie zabił dajesz mu raport w rozgrywce jak kare za TK, ustawić limit dla zgłoszeń np. 6 różnych graczy zgłosi tego samego gościa to jest wywalany z rozgrywki (podobnie jak obecnie w przypadku TK) żeby nie psuć dalej reszcie graczy meczu. Dostanie np 5 takich kick-offów I dostaje hardware bana np na 30 dni a następny to permanentny. A w ogóle to chciałbym widzieć bardziej rozbudowanego hit loga w tej grze własnie żeby jaśniej weryfikować dziwne akcje

• Like 1

On 11/9/2018 at 1:51 PM, Noob_behind_you said:

z drugiej strony jam mam zaraportować takiego gościa jak na tym klipie?

W tym wygpadku wygląda to bardziej jak bug niż cheaty, przyjrzymy się temu :)

To co sie dzieje teraz na serwerach to jest koncert cheaterow.Nie da sie powoli normalnie grac a szkoda. Jak dalej tak  bedzie to po grze.

Edited by Rafael77
  • Like 1