Jump to content
Sign in to follow this  
Vintax

Poradnik - Większa ilość FPS.

Recommended Posts

Witajcie!

Znajomy na klanowym serwerze Discord, podzielił się pewną informacją dotycząca zwiększenia klatek FPS w grze. U Mnie ta opcja zadziałała, aż przyjemnie się teraz gra ~ 60 - 100fps, nawet i na środku mapy.

Mój Set:

Karta graficzna: GeForce PNY GTX 1060
Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz
Pamięć: 16 GB RAM
Bieżąca rozdzielczość: 1920X1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10

Tak więc zostawiam to tutaj, poniżej instrukcja.

1. Szukamy ścieżki "C:\Users*yourprofile*\AppData\Local\WW3\Saved\Config\WindowsNoEditor\gameusersettings.ini"

2. W pliku "gameusersettings.ini" odszukujemy linijki "OneFrameThreadLagEnabled=Disabled" [CTRL + F "oneframe"] i zmieniamy "Disabled" na "Enabled", następnie zapisujemy [CTRL + S] i odpalamy grę.

3. Boost FPS!

Link do artykułu UE:

https://docs.unrealengine.com/en-us/Platforms/LowLatencyFrameSyncing 

Bez tytułu.png

Witam. A to nie jest ta funkcja ktora wystepuje w cliencie w opcjach graficznych? Moge sie mylic i jesli to dziala inaczej to tylko sie cieszyc ze jest cos wiecej dla boosta fps. Jesli to jednak to samo to latwiej uzyc po prostu ustawien gry :). 

Tak czy inaczej dzieki, teraz wiem gdzie jest user ini :)

Żadna innowacja. Jest to opcja która chyba każdy ma domyślnie włączoną w opcjach gry.

• Like 1

Ja też mam trick :D

intel i5 4460

8 GB RAM

gtx 1050TI

miałem ściny na średnich, częste klatkowanie a poza tym ok 40 fps-ów  a na ultra to może z 10 FPS-ów.

Postanowiłem kupić sobie dysk SSD (wczoraj) - po instalacji windowsa i gry teraz gram na ultra z 50=< fpsów.

A tylko zmieniłem hdd na sdd. 

Wiem, że to słaba porada ale jak ktoś ma HDD i zmieni na SSD to zobaczy różnice :D

Przeskok z HDD na SDD to na pewno kolosalna różnica. Nie wiem jak jest na zwykłym HDD bo nie posiadam. Ale na moim SSD Samsung 960 Evo M.2 gra hula obłędnie.

Wszystko co na SSD jest, Śmiga aż miło :D

Także warto wymienić HDD > SSD, chociażby na sam OS.

3 hours ago, Biniek said:

Przeskok z HDD na SDD to na pewno kolosalna różnica. Nie wiem jak jest na zwykłym HDD bo nie posiadam. Ale na moim SSD Samsung 960 Evo M.2 gra hula obłędnie.

Jest to bez różnicy przy tak beznadziejnej optymalizacji gry. Miałem zarówno na SSD i HDD efekt? Gra chodzi tak samo.

Moim zdaniem spadki fps to nie kwestia ustawień grafiki i dysku. Mogę przenosić grę na hdd na ssd ustawiać grafikę na low i ultra, i jak jest pusto na mapie to 60 kl (mam ogranicznik) a jak robi się tłoczno i liczba graczy wzrasta to spada do 35-50. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, z to kwestia połączeń sieciowych i przesyłania danych.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...