Jump to content
Tomyslav

SUGESTIA Respawn na członkach drużyny

Recommended Posts

On 10/31/2018 at 7:44 AM, SkyZeWonsem said:

Niestety ten pseudo podbój w WW3 zawsze będzie tak wyglądał na publikach. Nie sądzę by coś w tej kwestii się zmieniło w przyszłości. Gracze mają całkowita dowolność w przejmowaniu punktów. Wystarczyło by wprowadzić konkretne cele na mapie, które w danym momencie są do przejęcia. Tu się powtórzę. Tryb flaga po fladze w znaczący sposób wpłynęło by na rozgrywkę, taktykę i zintensyfikowało by samą rozgrywkę bo gracze jednej i drugiej drużyny muszą spotkać się na danym punkcie. Inne nie są możliwe do przejęcia.

Aza

FBF.jpeg

@SkyZeWonsemDobry pomysl i swietnie rozpisales odpowiedz dla @versedi. Dodam tylko jedna rzecz od siebie -  Rozmieszczenie punktu A1 mogloby byc w rownej odleglosci od kazdej z baz. Byl taki czas w SQUAD ze dokladnie taki system rozgrywki jaki proponujesz, spotkal ze z fala krytyki tylko dlatego ze przykladowy punkt A1 "byl po nic", obroncy nie mieli mozliwosci go obronienia we wstepnej fazie rozgrywki. Rozumiem ze mozna do tego podejsc w ten sposob ze punkt A1 to swojego rodzaju ostatnia przystan - po jego utracie atakujacy przegrywa mecz, dlatego tez zdobycie jego jest tak latwe. Kwestia dyskusyjna. Osobiscie ustawilbym A1 pomiedzy bazami i dal mozliwosc walki o niego juz na poczatku rundy.

Edited by yooguruto

1 hour ago, yooguruto said:

Rozmieszczenie punktu A1 mogloby byc w rownej odleglosci od kazdej z baz

Dokładnie tak. Broniący na przykładzie mapki mogli by mieć resp w okolicach B2 - C1.  Można też zacząć atak od B1. Wtedy obie bazy są w podobnej odległości. Oczywiście nić nie stoi na przeszkodzie by punkty zostały całkowicie przeprojektowane/przesunięte przez TF51 tak by było bardziej sprawiedliwe. Dodatkowo w WW3 mamy "mobilne respy". już teraz się pojawiają gdy jedna ze stron za mocno dostaje baty. Tu wraz z przesuwaniem się frontu u obrońców "mobilne" respy podążały by razem z nimi.

Planujemy przetestować opcję, w której lider może spawnować się na każdym, a każdy na liderze. Zobaczymy jak to wpłynie na rozgrywkę, bo nie chcemy sytuacji, w której cały team spawnuje się na jednej dobrze skampionej osobie. Celem WW3 jest stworzenie frontów pomiędzy punktami przez które trzeba się przebić ze swoją drużyną, a nie bieganie po mapie w kółko i respawnowanie się gdzie popdanie - musimy uważać, żeby nie przegiąć w żadną stronę. Nie pomaga też to, że spawn na liderze był przez długi czas średnio używalny, więc ludzie zignorowali tę funkcjonalność i już są przyzwyczajeni.

2 hours ago, Ragir said:

Nie pomaga też to, że spawn na liderze był przez długi czas średnio używalny, więc ludzie zignorowali tę funkcjonalność i już są przyzwyczajeni. 

Spawn na liderze często się buguje wiec może dlatego nie jest często używany.

Ostatnio uczestniczyłem w dwóch grach [quick join] gdzie wrzuciło mnie do gier, gdzie była jasna sprawa, że jedna druzyna przegra [około 2500 do 350], do końca około 14 minut i połowa składu wyskakiwała z gry....róznica w potencjale powiedzmy 100% składu do 60 % u przegrywających. Ale jako, że mnie bawią trudne sytuacje więc zawsze dogrywam do końca nawet beznadziejnego [mam nadzieje ze dla druzyn wygranych wymysla coś na zasadzie KO ;)  i szybki koniec skoro ktos zdominował mapę] - w Warszawie posiadalismy dwie bazy i pojawiał się pkt respown blisko A1 pod schodkami, gdzie ktoś z naszej druzyny się ożywiał od razu zostawał wystrzeliwany jak kaczki, bez czasu na reakcję. Gościu stał i czekał jak komuś się udało to inni czekali i wybijali. Tak nie powinno być...bo to nawet nie zasadzka, nie złe przygotowanie naszych ale po ptostu wykorzystywanie mechaniki gry. Niefajne...mam nadzieję, że coś się z tym zrobi... Gdy już wiadomym się stało o co biega , reszta druzyny respy robiła w bazie ...ale :)

Widać, ze przeciwnicy już byli doswiadczeni lub grali jakimis swoimi składami wiec rozumieli sie i komunikowali własciwie. Nasze Bazy też były oblegane pod obstrzałem, pół biedy jesli ożywiano nas za jakąś osłoną ale jak na przestrzeni otwartej dziura w murze to od razu czapa. 

Opisuję to z punktu widzenia nie profesjonalnego Gracza, ale średniego/czy też nazwijmy niedzielnego...a takich jeśli gra ma się sprzedawać będzie najwięcej i taka sytuacja jest bardzo słaba, zniechęcająca. 

Coś z tymi bazami respown trzeba zrobić, jeśli Gracze druzyny nie mają już zadnego pktu to muszą mieć choć cień szansy na wyjście z bazy. Nie o umiejętnościach wychodzenia piszę, ale o tym, ze gracze wygrywajacy - wykorzystując wiedzę z danej mapy wiedzą jak sie ustawić - by zbijać ożywionych [pojawia się] i od razu strzał. Brak reakcji wynikający z mechaniki. Złe zabezpieczenie bazy jako pktu wyjscia na mapę. Nie może tak być.

Z punktu widzenia Graczy Profi wszytsko wydaje się jasne ;) zapewne, choć co rozsądniejsi zapewne więdzą o czym piszę, bo i oni często nabijali siobie w ten sposób  zabójstwa :) i wiedzą, ze to moze byc niedobre dla samej gry.

Edited by Bobek1971

Respawny są właśnie przepisywane i na pewno takie nie zostaną. Autobalancer jest na liście, cały czas przyglądamy się też sposobom jak z jednej strony umożliwić graczom odbicie się z beznadziejnej sytuacji (były takie mecze - i te są najfajniejsze), ale jednocześnie, żeby nie skazywać ludzi na męczenie się w przegranym meczu przez 30 minut. Mamy na to parę rozwiązań i będziemy je testować już niedługo :)

On 11/11/2018 at 8:32 PM, Tomyslav said:

Spawn na liderze często się buguje wiec może dlatego nie jest często używany.

Niestety, jedyna metoda na rozwiazanie tego problemu jest stworzenie swojego skladu lub dolaczenie do innego i powrot do macierzystego. Wtedy resp na dowodcy dziala. Sam na to nie wpadlem i nie wiem ile czasu by mi to zajelo, aby to odkryc. Do tego czasu na pewno olalbym zupelnie bezsensownego klikania na GWIAZDCE.

Edited by yooguruto

• Create New...