Jump to content
Sign in to follow this  
KARY

Rodzaje amunicji, jakiej używacie?

Recommended Posts

Dostępne są trzy rodzaje amunicji. Czy na tym etapie rozwoju gry ma znaczenie jaką amunicje się używa? 

Druga sprawa jakiej amunicji używacie i która jest najbardziej efektywna? 

Rodzaj amunicji masz do wyboru w postaci dodatkowego magazynka. Wiec nie strzelasz caly czas tymi pociskami. Musisz przytrzymać reaload to wtedy ci zaladuje dodatkowa amunicje a czy ma to jakis wplyw na rozgrywke nwm bo niemialem okazji testowac tych amunicji.

Niestety żadnych statów amunicji nie widać podczas customizacji, devsi mogliby na to zwrócić uwagę, bo na tą chwilę zmiana amunicji wydaje się jedynie ciekawostką

Wielu statystyk broni/amunicji ta gra jeszcze nie pokazuje i wiele dodatków do broni to tylko kosmetyka, które nie ma absolutnie wpływu na zachowanie broni, ale po image.png.0855534b5212609b7c5647845e693d15.png mogę stwierdzić, że dużą rolę odgrywa tu całkiem dobrze oddanie penetracji pocisku w zależności od jego kalibru. Do pewnego czasu głównie grałem żelastwem kalibru 5,56mm i często byłem sfrustrowany tym, że padałem zbyt szybko, choć według mnie nie powinienem. Mając broń szybkostrzelną i dość celną nie mogłem położyć wielu ludzi, choć w teorii wbiłem w nich prawie połowę magazynka.

Później okazało się, że ciężko opancerzonych typów nie jest wcale tak prosto położyć z pierdzika 5,56mm. Zacząłem więc grywać kalibrem 7,62mm i wyniki walk znacznie się poprawiły. Kładę żołnierzy ciężko opancerzonych z - można powiedzieć - łatwością. Kule pakowane z płyty pancerza czy w hełm przebijają efektywniej, niż te z 5,56-stek. Szczególnie, gdy amunicją dodatkową jest AP.

Dla sprostowania - nie gram bronią ciężką. Używam karabinów szturmowych.

Edited by DziarskaSarenka

W jaki sposob uzywa sie Strike albo dronow ?

Nigdy nie widzialem paczki z czyms takim: tylko quad albo czolgi ... :(

Wszelkie pomoce na polu bitwy (drony, naloty, takie tam) używa się dzięki punktom, które zdobywasz podczas walki za trafienia, zabójstwa, przejęcia punktów i tak dalej. Jeśli nie masz możliwości użycia czegoś, co chciałbyś użyć to znaczy, że po prostu nie przypisałeś tego sobie do danego loadoutu w zakładce customizacji. :D

• Like 1

Jak te pola świecą to możesz ich użyć to znaczy że masz wystarczającą ilość punktów Battlepionts żeby przywołać coś klikasz numeryczny przypisany do pola i masz wybór. Oczywiście te perki możesz zmieniać na każdej klasie w menu kustomizacji. Możesz takie same nawet dla wszystkich klas ustawić. Najczęściej używane to dron spotujący,  ostrzał artyleryjski, nalot bombowy, dron wybuchowy i czołg lub pojazd wsparcia ogniowego.

www.jpg

Edited by LoOBuZ.Exe

Swoja droga by sie przydał samouczek do tych gadżetów bo dziś sam się wysadziłem przy użyciu bombowego drona :-)

A no przydałby się - ja się wczoraj zastanawiałem czemu przywołanie Leo kosztuje mnie 5100 a nie 3000 BP, a okazuje się że im więcej ulepszeń sobie wpakujesz do pojazdu tym drożej będzie cię on kosztował ;)

No a co do amunicji to z tego co wiem w zależności od jej rodzaju możesz przebijać bardziej opancerzone cele bądź nie.

Więc już obcykałem co z tą extra amunicja. 

Podstawową amunicje zawsze mamy typu standard, a to co wybieramy w opcjach customizacji to jeden dodatkowy magazynek amunicji specjalnej. Może to być amunicja AP (przeciwpancerna?), smugowa lub standardowa. Tak jak napisał kolega wyżej amunicje specjalna ładujemy poprzez wciśnięcie i przytrzymanie około 3sec. klawisza R.

Próbowałem dziś ostrzelać z AP Leosia ale chyba nie zadziałało może na mniej opancerzone pojazdy będzie skuteczna. 

I wszystko jasne :)

Szczerze to przydal by sie samouczek albo jakis poligon gdzie mozna sobie te wszystkie bronie przetestowac i nauczyc sie ich obslugiwac.

3 hours ago, Lutek said:

I wszystko jasne :)

Szczerze to przydal by sie samouczek albo jakis poligon gdzie mozna sobie te wszystkie bronie przetestowac i nauczyc sie ich obslugiwac.

Strzelinica lub coś w podobie jest planowana :)

1 minute ago, płk. LoceeK said:

A wie ktoś może (przy okazji) jak włączyć termowizję/noktowizję w czołgu?

Default key "V", pierw trzeba w nią zaopatrzyć czołg.

• Like 1

Co do amunicji dodatkowej to jest różnica. Gran tylko smg a dokładniej SIGiem i tutaj po przełączeniu na AP nawet pojazdy opancerzone dostają lekki DMG, gdzie przy FMJ nie przebijesz.