Jump to content
tomciomalina

Pomysł na optymizacje

Recommended Posts

Nazwa : Pomysły na optymizacje gry na wysoki poziom fps.

Po co : Poprawi to płynność gry

Pomysły: 

a○ wyłączenie śladów po amunicji ( gdy strzelamy w ściane gra produkuje efekty które strasznie zjadają zasoby komputera. Sprawdźcie sami, stańcie obok ściany + full auto)

b○ Niewidzialny team ( widoczny tylko znacznik lub zwykły cień) 

c○ Możliwość wyłączenia fizyki (destructible mesh)

d○ Możliwość wyłączenia nieba ( podmienic na zwykły kolor, usunąć materiał)

e○ Dodać białą mgłe na wybrany przez uzytkownika obszar (jesli ktos ma akcje na krótki dystans i chce full fps doda to bardzo dużą różnice między renderowaniem calej mapy vs małego obszaru) 

f○ Możliwość zmiany particle effects rendering na GPU lub CPU. (Jeśli ktoś ma słabą karte graficzną natomiast bardzo dobry cpu, to particle effects powinny zjadać zasoby z procesora)

Co myślicie o tych metodach? Wyraźcie swoją opinie w komentarzach :)

To ja ci proponuje zmienić komp lub jeśli masz problem z FPS to zmień ustawienia,jak dobrze zauważyłem to prawie wszyscy mają problem nawet na kartach 1080 ti,co co mają karty od AMD to mają naj mniej problemów bo jak gram na ultra to praktycznie nie mam problemów,a spadki FPS może powodować jeszcze łączenie z serverami

• Like 1

@tomciomalina
To, co proponujesz w większości jest rozwiązaniami obecnymi na konsoli PSX jeszcze przed rokiem 2000. Jak coś to mamy rok prawie 2019 i technologia mocno poszło do przodu, dlatego okrajanie gry w taki sposób absolutnie mija się z celem. Szczególnie, że jest to gra sieciowa, w której te pomysły nie mają prawa bytu ze względu na balans. :D

• Like 1

• Create New...