Jump to content
Sign in to follow this  
Scorpion92

Balans drużyn

Recommended Posts

Myślę, że wszyscy się zgodzą, że balans jest potrzebny. Nie raz byłem na serwerze, gdzie sfrustrowani, przegrywający gracze wychodzili z gry, a na ich miejsce nie wchodził nikt. Rezultat? Dziesięciu przegrywających, honorowych graczy vs banda dwudziestu łajdaków kosząca wszystko na bazie przeciwnika. Balans w każdej grze po prostu musi być. Przydałyby się też jakieś bonusy dla zespołu skrajnie dostającego w dupę, typu darmowy czołg albo dodatkowe 500 pd dla każdego gracza po przegrywającej stronie, aby mogli np użyć drona skanującego czy nalotu.

Edited by Scorpion92
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nie zapomnijmy frytki do tego...

Może żyje innymi realiami, ale skoro nie potrafisz przegrywać, nie graj, ludzie często też nie wychodzą z serwera, tylko dostaną DC i już jest problem, bo nie możesz ponownie się połączyć z serwerem, sadze z to jest większy problem.

Edited by Groteskowy
  • Angry 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to głupie bo nieraz ludziki wyskakują z gry jak dołaczaja juz do połowy rozgrywki, albo widząć skład który nie przystaje do ich "renomy i autopoziomu" ;) wychodzą...

Gdy jest dysbalans w ilosci ludzi wówczas naprawdę system w grze mógłby jakoś to modyfikować procentowo zyskiwane pkty dla druzyn z mniejszą ilością ludzi lub jakiś inny ciekawy pomysł. 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za tym, że po pierwsze zbalansować początek rozgrywki czyli startować mecz jak po każdej stronie jest przynajmniej 5 graczy gotowych, liczba graczy jest równa +/- 1. W przypadku gdy gra w trakcie rozgrywki traci balans to szedłbym w stronę opcji zaproponowanej w temacie "Zwycięstwo przez totalną dominację" czyli kończyć szybciej rozgrywkę.

Takie coś jest w The Division w trybie 8vs8:

The Mercy Rule

The Mercy rule in this game mode is in place so that the game can be forced to end early if one team is winning by a large margin. The Mercy Rule is not active until 10 minutes into the game. If you are losing by a 7500 point deficit or more then the game will automatically end.

Coś podobnego mogło by się sprawdzić.

 

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem za "Litościwym zakończeniem walki" jeśli jest duża różnica w punktach. Dodatkową alternatywą wcześniejszego zakończenia może być zajęcie wszystkich punktów na mapie i utrzymanie ich przez 3 minuty (przykładowo).

Quote

Może żyje innymi realiami, ale skoro nie potrafisz przegrywać, nie graj,......

Tu się nie zgodzę. Przegrać, bo się słabo grało albo cała drużyna kiepsko grała, to nie jest ból - ale przegrać, bo się znalazło w sytuacji bez wyjścia, gdzie wrogów jest 1,5x więcej i mają czołgi, to już jest frustrujące. Zginąć 10 razy z rzędu od trafienia z RPG lub pojazdu, po 15 sekundach od wyjścia z respa, nie wychylając się nawet zza rogu, może naprawdę zniechęcić do dalszej gry. Czasem występuje efekt kuli śnieżnej: Nas jest więcej, więc nam łatwiej zabijać -> dostajemy więcej punktów-> więcej punktów, to więcej wsparcia -> więcej wsparcia, to więcej przeciwników zabijamy i mamy jeszcze więcej punktów... A przeciwnik nie ma punktów i nie ma czym przeciwdziałać. Czasem wystarczy, że na początku ktoś straci czołg, a czołg przeciwnika przetrwa i już jest przegrana.

Dlatego jestem też za tym by zrobić jakiś wyrównywacz. Czasem jest tak, że wróg ma 2 pojazdy i przewagę liczebną, a wtedy nie ma nawet jak RPG wyciągnąć. Czasem, przewaga liczebna piechoty nie pozwala nawet ostrzelać optyki czołgu. Dodatkowo pojazdy mają APSy oraz pancerze i potrzeba dużo rakiet, żeby je zniszczyć. Może gdyby wybór amunicji dotyczył wszystkich pocisków do RPG, nie byłoby problemu. Ale teraz jest tak, że trzeba kilka sekund poczekać na zmianę rakiety na RPG tandem (którą mamy tylko jedną i jak nie mamy paki z amunicją, to jest całkowicie dupa), później znów załadować rakietę z paki lub przełączyć na zwykłe rakiety. W tym czasie piechota wroga nas zabija co chwilę, a jak już się nawet uszkodzi ten pojazd wroga, to on jedzie na respa się naprawić i wraca z pełnym APS,em. I tak w koło Macieju.

Można zastosować mało radykalne rozwiązania. Przykładowo:

  • jeżeli jedna drużyna przegrywa znaczną ilością punktów i nie ma żadnego pojazdu pancernego, a w drużynie przeciwnika jest pojazd pancerny, to na spawnie przegrywających respi się czołg (przykładowo 1 minuta opóźnienia po jego zniszczeniu). I tak podstawowy czołg jest słabszy niż full wypasiony Rosomak z obsadzonym RCWS.
  • w takiej sytuacji wyłączyć drużynie wygrywającej stację naprawiającą pojazdy. Rozwalamy optykę wygrywającemu przeciwnikowi i ma postrzelane, dopóki nie pojawi się na polu bitwy nasz czołg, zdobędziemy większości baz, zniwelujemy różnicy w punktach do odpowiedniego poziomu, czy jaki tam warunek uda się jeszcze wymyślić i wtedy stacja naprawcza się aktywuje (można by to wyjaśnić wezwanym przez dowództwo atakiem EMP, atakiem hakerskim na sterownik [nie widzę żadnych ludzików uwijających się prze naprawianym pojeździe, wiec domyślam się, że stacja jest automatyczna], czy coś w ten deseń).

Można zastosować radykalne rozwiązanie:

  • Statystyki zapisują się tylko, jeżeli dotrwasz do końca bitwy. W takim wypadku "frustraci, loserzy, tchórze" wychodzą, sobie bezpiecznie w trakcie bitwy (nic nie tracą i nic nie zystkują), a PROsi, samce alfa i wytrwali czekają na jednostronnie pustym serwerze przez 20 minut żeby zachować swoje statystyki 30:0 zdobyte w czołgu na o połowę mniej licznym przeciwniku.

Można też nie zrobić nic w myśl, "Nie ważne czy dobrze, czy źle, ważne że jest stabilnie".

Edited by Pepku
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

#Pepku dokładnie, dzięki, że mnie wyręczyłeś :) Po pierwsze powinien być wybór jaki tym rakiety chcemy, aby od razu został załadowany do rpg oraz ilość, czy chcemy same tandemy czy same zwykłe itp. Zmiana na tandem plus ogarnięcie dodatkowej rakiety zajmuje za dużo czasu. I nie chodzi mi, że zmiana rakiety powinna przebiegać szybciej, jest wszystko okej, ale ta priorytetowa dla nas powinna być pierwsza ładowana.

Pomysł z "litościwym zgładzeniem przeciwnika" jest całkiem okej, podoba mi się, do momentu, gdy rzeczywiście zespoły mają tyle samo graczy, ale jeden z nich po prostu nie daje rady. Gdy jest przewaga, bo maminsynki poszły płakać na inny serwer, to takie rozwiązanie krzywdzi, moim zdaniem, tych graczy którzy pozostali i chcą walczyć dalej, choćby na respie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...