Jump to content
Sign in to follow this  
Zari

Zwycięstwo przez totalną dominację

Recommended Posts

Jak wszyscy wiemy, obecnie, mecze w WW3 są przeraźliwie długie. Co innego jednak jeśli napięcie i walka nie ustaje do ostatnich sekund (miałem kilka meczy, gdy z przewagi przeciwnika 300 punktami, udało się wywalczyć comeback raptem kilkoma na plus), a co innego, jeśli jedna drużyna zamiata tą drugą w stopniu nie dającym żadnych nadziei. W tym wypadku gracze są zmuszeni na totalną dominację przez długie minuty. Aby zapobiec takiemu rozwojowi wypadku chciałbym zaproponować swoje rozwiązanie.

Zwycięstwo przez dominację to system, który w wypadku zajęcia wszystkich punktów na mapie, uruchamiałby licznik czasu do końca meczu.  W takim przypadku drużyna przegrywająca miałaby ograniczony czas, powiedzmy 5 minut, do zajęcia jakiejkolwiek pary celów (zajęcie jednego mija się z celem jako, że punkty zostają liczone dopiero za parę). Gdy tej się nie powiedzie, a czas dobiegnie końca, mecz zostaje automatycznie zakończony zwycięstwem strony dominującej.

Takie rozwiązanie wyłączyłoby z gry problem długich i beznadziejnych meczów, oraz niekończącego się zdominowania przez jedną drużynę, co nieraz jest bolączką serii Battlefield. Obecnie jak wiemy w WW3 jest system, który daje pewną szansę w przypadku dominacji (dodatkowe punkty odrodzeń), jednak uważam, że dla zupełnie zdominowanej drużyny jest to za mało, żeby odwrócić losy meczu lub najzwyczajniej zakończyć mecz.

*edit literówki

Edited by Zari
  • Like 11

tylko przyklasnąć takim pomysłom 

Niestety nie wiem czy Developerzy mają czas na czytanie tych wątków, bo po prostu nie mają sił przerobowych?

Dobrze aby choć potwierdzali -czy to moder czy admine forum, że coś jest przez nich rozpatrywane lub na coś nie ma wogole szans , bo jest za trudne albo z innych względów nie akceptują takiego pomysłu.

Bo nieraz ludziki się napiszą, a w sumie to tylko taki pic na wodę ...oby nie :)

• Like 1

Idea świetna, ale aby hulała dobrze przede wszystkim musiałby najpierw zostać wprowadzony pełny, działający i sensowny balans zespołów już od samego początku rundy. Wiele razy miałem tak, że dołączając do rozgrywki byłem sam na mapie i w pojedynkę przejąłem wszystkie możliwe punkty. Wiem, że w przyszłości nie będzie to już możliwe, ale jednak takie rzeczy się zdarzają.

Jedno, co na pewno byłoby w tym pomyśle dziurawe to licznik 5 minut. Odbijanie punktu w pojedynkę trwa wieki, także przeskakiwanie w tryb odliczania 5 minut "nie nada", ponieważ pojedynczy gracz przekradający się na tyły wroga nie ma absolutnie szans, by przejąć jakiś punkt na czas.

Korzystanie z nieuwagi i luk w liniach obrony powinno tu być (oczywiście bez przesady) premiowane, ponieważ załóżmy taką sytuację: siedzę w pojedynkę na punkcie i jestem bliski odbicia go, bo udało mi się jakoś przedostać na tyły będąc niezauważonym, a wróg ma ten fakt głęboko. Nagle respi mi się jakiś noobek i mnie ubija totalnie od niechcenia, bo wszyscy wiedzą, jak zepsuty jest na tę chwilę system respawnu. Nie mam szansy zareagować.

- - -

Nie zgodzę się natomiast z jednym: czas całej rundy wcale nie jest

On 10/31/2018 at 10:55 AM, Zari said:

przeraźliwie długi

ponieważ to, jak postrzega się to wszystko uzależnione jest od tego, co osiąga się w danej rundzie i jak grają inni. Gdzieś już to opisywałem, ale przyznaję się: nie chce mi się szukać. :D

Edited by DziarskaSarenka

3 minutes ago, DziarskaSarenka said:

Jedno, co na pewno byłoby w tym pomyśle dziurawe to licznik 5 minut. Odbijanie punktu w pojedynkę trwa wieki, także przeskakiwanie w tryb odliczania 5 minut "nie nada", ponieważ pojedynczy gracz przekradający się na tyły wroga nie ma absolutnie szans, by przejąć jakiś punkt na czas.

- - -

Nie zgodzę się natomiast z jednym: czas całej rundy wcale nie jest

ponieważ to, jak postrzega się to wszystko uzależnione jest od tego, co osiąga się w danej rundzie i jak grają inni. Gdzieś już to opisywałem, ale przyznaję się: nie chce mi się szukać. :D

O ile dobrze kojarzę (na podstawie punktów), jeden site, w pojedynkę zajmuje się jakieś 120 sekund (czyli 2 minuty w najgorszym wypadku), więc 5 minut wcale aż tak głupie nie jest. Jeśli strona zepnie poślady i zaatakuje dwa punkty w miarę sprawnie, to bardzo szybko je zajmie. Poza tym, jeśli drużyna to jednak totalne muły, to nawet 15 minut nie wystarczy na zajęcie czegokolwiek, więc dobrze, żeby mecz zakończył się tak, czy tak.

A co do "przeraźliwie długich" czasów, to wskazałem dokładnie to co opisałeś. Jeśli mecz ma swoją dynamikę, wypełniamy cele i widać zaangażowanie strony, to czas leci o wiele przyjemniej, niż jakbyśmy mieli przez pół godziny odbijać się od bazy. ;)

Jest to jakiś pomysł ale nigdy nie wiesz czy może daną drużynę będzie stać na odbicie 

dopiero po meczu masz 100% pewności że była lipa 

Ja bym dodał jakaś mechanikę np jeśli jest mocny docisk do respa 2500 punktów do 0 to wtedy przeciwnicy dostają wsparcie  ileś tysięcy punktów na umiejętności albo jakieś extra pojazdy coś w tym stylu i każdy ma taką szanse 

Bo może to przechylić szale zwycięstwa i ktoś w konsekwencji powie że to przez to że mieli wsparcie ale każdy może się znaleźć w takiej ciężkiej sytuacji 

41 minutes ago, Maly20107 said:

Jest to jakiś pomysł ale nigdy nie wiesz czy może daną drużynę będzie stać na odbicie 

Moje założenie opiera się na tym, że jeśli drużyna zostaje pobita do stanu, gdzie nie ma ani jednego punktu i nic nie rokuje poprawy, to nawet 15 minut dodatkowego czasu tej drużyny nie ocali. 5 minut to wystarczająco, by sprawdzić czy drużyna jest cieńka jak chińska zupka z biedronki i dać ostatnią szansę. Po co się męczyć w beznadziejnej sytuacji i kisić na respie? :)

Edited by Zari

16 minutes ago, Zari said:

Moje założenie opiera się na tym, że jeśli drużyna zostaje pobita do stanu, gdzie nie ma ani jednego punktu i nic nie rokuje poprawy, to nawet 15 minut dodatkowego czasu tej drużyny nie ocali. 5 minut to wystarczająco, by sprawdzić czy drużyna jest cieńka jak chińska zupka z biedronki i dać ostatnią szansę. Po co się męczyć w beznadziejnej sytuacji i kisić na respie? :)

Tak masz racje z tym że taki problem występuję tylko nie przekonuje mnie twoje rozwiązanie ale ewidentnie dobrze by było coś wymyślić 

No obawiam się że za dużo meczy by się zakończyło  przedwczesnym zakończeniem a nie wszystkie one w konsekwencji musza skończyć w ten sam sposób i tu jest lipa 

Dlatego ja myślę że lepiej by było wymyślić  jakaś mechanikę co pomaga się im odbić bo w konsekwencji możesz trafiać co chwile na taki mecz i sobie i  tak nie pograsz bo będziesz skakał po meczach 

To moje zdanie nie musisz się z nim zgadać ale dobrze że poruszasz ten temat

10 minutes ago, Maly20107 said:

No obawiam się że za dużo meczy by się zakończyło  przedwczesnym zakończeniem a nie wszystkie one w konsekwencji musza skończyć w ten sam sposób i tu jest lipa 

Ale przynajmniej zwiększyłoby to sens posiadania obrońców w drużynie wiedząc, że jeżeli stracą ostatnie punkty to będą w ciemnej d*pie :D

7 hours ago, Hourdeau said:

Ale przynajmniej zwiększyłoby to sens posiadania obrońców w drużynie wiedząc, że jeżeli stracą ostatnie punkty to będą w ciemnej d*pie :D

Może w końcu rola obrońcy była by do czegoś użyteczna a nie jak teraz. "Przejeliśmy jeden punkt, to lecimy do następnego niezależnie jaki to jest :)" a punkty zostają same sobie i są za minutę przejęte.

1 hour ago, DareQQ said:

Może w końcu rola obrońcy była by do czegoś użyteczna a nie jak teraz. "Przejeliśmy jeden punkt, to lecimy do następnego niezależnie jaki to jest :)" a punkty zostają same sobie i są za minutę przejęte.

To jest niezły pomysł. Atakujący mogliby dostać bonus do szybkości przejmowania celów, a obrońcy do szybkości odbijania ich.

3 minutes ago, Zari said:

To jest niezły pomysł. Atakujący mogliby dostać bonus do szybkości przejmowania celów, a obrońcy do szybkości odbijania ich.

Wychodzi na to samo. Odbijając punkt jesteś przecież atakującym :) Mam pewien pomysł ale nie będę go tutaj zamieszczał bo temat jest o totalnej dominacji.

Just now, DareQQ said:

Wychodzi na to samo. Odbijając punkt jesteś przecież atakującym :) Mam pewien pomysł ale nie będę go tutaj zamieszczał bo temat jest o totalnej dominacji.

Nie. Jeśli przejmujesz punkt, który jest twój (niebieski), ale ma czerwoną obwódkę, wtedy ten punkt jest odbijany i naliczają się dodatkowe punkty dla roli obrońcy.

1 minute ago, Zari said:

Nie. Jeśli przejmujesz punkt, który jest twój (niebieski), ale ma czerwoną obwódkę, wtedy ten punkt jest odbijany i naliczają się dodatkowe punkty dla roli obrońcy.

Aha mówisz o sytuacji kiedy punkt nie został jeszcze przejęty. Faktycznie nie zwróciłem na to uwagi. Zwracam honor :)