Jump to content
Sign in to follow this  
Winters

UnrealEngine 4

Recommended Posts

Co rozumiesz przez pojęcie "specjalne sterowniki"?
Coś, co byłoby elementem SDK/pluginem/czymś takim przyspieszającym działanie samego silnika lub poszczególnych jego funkcji? Jeśli szukasz wspomagacza tego typu to nie znajdziesz go niestety, ponieważ choć silnik sam w sobie jest kwestią zamkniętą, to już działanie tytułu, który stoi na danym silniku zależy tylko od tego, jak dobrze (lub źle) został napisany. Nie znajdziesz więc niczego, co polepszy działanie WW3. Jedynym wyjściem są łatki.

• Like 1

Ekspertem nie jestem, ale w wiekszosci EA w jakich uczestniczylem, optymalizacja byla ostatnim krokiem w procesie powstawania gry. Zobaczymy jak będzie w przypadku ww3.

• Like 1

Dziękuje państwu za odpowiedzi - jeśli chodzi o moje pytanie to mam na myśli " może mam za nowe sterowniki" wiem że to brzmi bezsensu ale kiedyś miałem coś takiego z jakąś grą o ile mnie pamięć nie myli to z grą na Frostbite 2 nie będę rzucał nazwami musiałem się cofnąć do 16.5 a miałem 17.9 (stery graficzne).

@Winters
Znam tę sytuację, miałem dokładnie to samo. Była to heca przy sterownikach NVidii jakieś pół roku temu, gdzie ich nowa wersja powodowała BSoD-y w wielu grach i trzeba było instalować wersję starszą, stabilną. Póki co optymalizacja WW3 i jego działanie pod względem wydajności nie koliduje (i oby nie kolidowało w przyszłości) z żadnymi sterownikami. A przynajmniej nie spotkałem się jeszcze z tym, by ktoś zgłaszał tego typu problemy.

@yooguruto
Optymalizacja faktycznie spychana jest na końcowe fazy produkcji, gdy wszystko jest już dopięte i dobrze ze sobą współgra, ale pomniejsze łatki poprawiające działanie tytułu wypuszczane są nawet na początku. I powinny być wypuszczane, ponieważ eliminowanie problemów małymi krokami zmniejsza ryzyko nagromadzenia kolejnych błędów, które mogłyby się pojawić w ogromnej ilości, gdyby wziąć się za optymalizację w jednym, wielkim patchu.

• Like 1