Jump to content
Bury47

Odgłosy wystrzałów i wybuchów

Recommended Posts

Pewnie nie tylko ja to od razu zauważyłem że odgłosy wystrzałów z broni są bardzo ściszone i niewiele głośniejsze od kroków naszego żołnierza, tłumik praktycznie nie robi różnicy a bez niego mam wrażenie jak bym go już miał na broni. Chciałem je podgłośnić w opcjach dźwięku aby chociaż trochę przypominało to rzeczywisty wystrzał ale jedyny suwak który odpowiada za dźwięk broni odpowiada też za wszystkie pozostałe efekty dźwiękowe środowiska gry takim jak: szum tła, kroki, silniki pojazdów, brzęczenie broni i munduru itd.

Fajnie gdyby był jeszcze oddzielny suwak regulujący głośność wystrzałów i wybuchów domyślnie ustawiony na 50 % gdzie 100% odpowiadało by głośności w miarę zbliżonej do rzeczywistego. z ostrzeżeniem o uszkodzeniu słuchu czy coś żeby nie było. 😛 

To bardzo ważny element jeśli chodzi o immersje gracza do gry, wtedy wiem że strzelam z broni a nie zabawki.

tak, dźwięki ogólnie wymagają dopracowania. Czasami mam wrażenie, że nie ma dźwięków przestrzennych (źródło dźwięku nie jest oczywiste) np odgłosów kroków osób trzecich i wystrzały.

• Like 1

• Create New...