Jump to content
Sign in to follow this  
Alekeiz

Pomysły na nowe mapy

Recommended Posts

Podsyłam pomysły społeczności z grupy faceebok - https://www.facebook.com/groups/worldwar3thegamepolska/

Adam S.

ja bym dodal miasto Pekin stolica chin ze względu na to ze graja tez gracze z azji, mogli by się dobrze poczuć grają na azjatyckiej mapie jak u siebie , oraz chińskiego generała Hitoshi Imamura

Urodził się w Sendai, stolicy prefektury Miyagi. Jego ojciec był sędzią. W 1907 ukończył Japońską Cesarską Akademię Wojskową, a w 1915 Wojskowe Kolegium Wojenne. W 1917 został awansowany do stopnia kapitana, a w roku następnym wysłany do Wielkiej Brytanii jako attaché wojskowy. W kwietniu 1927 został mianowany attaché wojskowym w Indiach Brytyjskich. Nominowany pułkownikiem w 1930, pracował na różnych stanowiskach od Sztabu Generalnego Armii Cesarskiej do generała Cesarskiej Armii Japońskiej w czasie II wojny światowej.

Uważam że powinien zostać dodany ze względu na posiadanie waszy serverow w chinach i azjatycka społeczność :)

Mikołaj Ch.

Afganistan był by fajny . Mogłaby się co jakiś czas pojawiać burza piaskowa, co by urozmaiciło trochę rozgrywkę

Michał G.

Wyspa San Juan, jest wybrzeże, jasne kolory, ciekawa architektura. No i co dość istotne historyczny konflikt terytorialny między USA a Wielką Brytanią (świńska wojna). Fajna mapa która mogłaby przyciągnąć nowych graczy z USA

Łukasz P.

Baza wojskowa usytuowana w lesie. Połowa mapy znajdowałaby się na terenie zalesionym, bo według mnie brakuje takiej lokacji obecnie. Na terenie bazy może znajdować się system podziemnych korytarzy, który umożliwia przedostanie się do lasu. Oczywiście musi się znajdować jakiś centralny budynek dowodzenia i kilka hangarów, samolot transportowy, płonące wraki pojazdów. W lesie na pewno nie może zabraknąć drzew i krzewów, jednak te drugie strasznie wpływają na wydajność gry. Bezpośrednio struktur wojskowych chyba nie można wykorzystywać w grach, więc ta mapa musiałaby być mocno zmyślona co nie pasuje do obecnych map. 

Mikołaj W.

Dodałbym Hiroszime. Mroczne miasto po bombardowaniu amerykan którzy testowali tam nowy typ bomby. Wszędzie unosi się pył i mgła, mnóstwo zawalonych budynków i ogólne zniszczenie

Konrad T.

moim zdaniem fajna byłaby mapa na platformach wiertniczych, jest pole naftowe, pare platform pomiędzy którymi transportowalibyśmy się RIB-ami trzeba zdobywać kolejne, a to wszystko w nocy i sztormie na przykład.

Adam W.

Z wielką chęcią pograłbym na mapie dziejącej się w Las Vegas nocą, Ciemne miasto świateł, oświetlone jedynie ogniem z broni maszynowej i płonącymi pojazdami, to byłoby coś. Wtedy noktowizja podkreśliłaby tylko eksplorację tego miejsca.

Michał G.

Tokio Japonia. I skrzyżowanie Shibuya w nocy światła neonów duże pole walki wysokie budynki do których dałoby się wejść idealne miejsce dla snajperów. PS klucz by się przydał żeby zobaczyć w końcu ile warta jest ta gra :D

Łukasz M.

ja bym dodał Czarnobyl z postapokaliptycznym klimatem w nocy i jeszcze żeby w niektórych miejscach był taki promieniujący teren który by zadawał np. 2 hp na 5 sec

Michał B.

Ja bym zaproponował jakieś góry na północy Norwegii, mapa raczej pod piechotę, w nocy myślę, że głównie do trybu reacon, chętnie bym pograł w takim terenie.

Antek Ch.

Pomysł na mapę: Zakłady Atomowe Majak. Najlepiej żeby na tej mapie ciągle był deszcz i mgła co by dawało świetny klimat.

Bartek K.

Korea północna w stolicy pyongyang przy Juche Tower

Kacper M.

Moim zdaniem, ciekawym miejscem jest Naddniestrze, dokładniej stolica, Tyraspol. Miasto dość zacofane, bez nowoczesnej technologii, flagi i malunki z sierpem i młotem na zniszczonych budynkach. W tle słychać muzykę typową dla dawnych czasów

Mateusz K.

Moim zdaniem ciekawą lokacją mógłby być Królewiec (Kaliningrad) z racji swojego wybitnie ważnego znaczenia geostrategicznego. Jest to swoisty "lądowy lotniskowiec" blokujący wszelkie manewry na Bałtycko-Czarnomorskim Teatrze Wojennym. Aby Wojsko Polskie mogło udzielić wsparcia Państwom Bałtyckim i jednocześnie nie zostać oflankowanym od frontu Brzeskiego oraz aby móc dokonać własnej projekcji siły poprzez ataki lotnicze, zmuszone byłoby zlikwidować tą enklawę, drzazgę w centrum frontu. Poza tym Królewiec jest tak blisko a jednocześnie tak mało o nim wiemy. Z Olsztyna dojedziemy tam w godzinę a ja nie widziałem na YT jeszcze żadnego polskojęzycznego programu o tym ciekawym miejscu. Zatem lokacja chyba idealna na mapę :)

Daniel Kacper D.

Lasy w Republice Konga jako pierwsza mapa poza Europą pomysł padł na stream na Jakub 'Kromka' Górka kiedy na czacie pojawiła się osoba pisząca po Angielsku po zadaniu pytania skąd jest odpowiedział że z Konga (powinienem dobrze pamiętać ewentualnie inne państwo na c w języku angielskim w Afryce). Zadał on pytanie jaką mapę chciałby zobaczyć odpowiedział że fajnie by było aby pojawiła się jakaś z Afryki więc to moja propozycja.

Bombka B.

Tokio albo coś z Afryki północnej.pierwszy duże, rozbudowane miasto, egzotyka dla Europy (nie byłem a chętnie bym zwiedził Tokio), lub wioska japońska też może być ciekawa. Afryka Południowa piękne widoki ,może Libia

Krystian S.

Proponuję mapę pustynną coś typu Gulf of Oman, ponieważ generalnie aktualne mapy znajdują się w miastach a przydałaby się różnorodność trudno mi o lokalizację danego miejsca które mogło by być dobrym przykładem ale sądzę żę klimat pustynny nie byłby taki zły chyba

Michał B.

Pomysł na mapę? Żywiec. Serio, bez kitu. Spowite mgłą i smogiem, wąskie uliczki starówki, dwie przeprawy mostowe w centrum i dzielnica robotnicza, z fabrykami i obdrapanymi, czarnymi kamienicami. Po drugiej stronie nowoczesne dzielnice mieszkalne i osiedla, na których mieszkało kiedyś kilkanaście tysięcy osób. Wszystko w szaro burej, ponurej oprawie (bez deszczu) i zbliżającym się mroku gdzie tylko noktowizor albo sprawny toważysz z drużyny może Cię ocalić. Spoty dla snajperów? Proszę bardzo- katedralna wieża, która w czasach drugiej wojny światowej była punktem obserwacyjnym, obok dzwonnica kościelna, trochę niższa ale można z niej kontrolować cały rynek i 75% pobocznych uliczek, trochę dalej kolejna wieża kościelna, znacznie niższa ale... w kościele na górce, dookoła cmentarz a pod Tobą całe miasto. Gdy Niemcy wycofywali się z Żywca w czasie 2 WŚ to właśnie o to miejsce toczyły się intensywne walki przez blisko 3 dni!

Dodajcie do tego park w stylu angielskim, stary zamek królewski i 3 bunkry dookoła tego kompleksu. Brzmi kozacko? Pod Żywcem jest rozwinięta sieć tuneli- TAK! T U N E L I. Jesteś na wieży w katedrze i widzisz, że w Twoją stronę zmierzają siły wroga i sam im nie dasz rady? Szybka ewakuacja do Ratusza podziemnymi tunelami, informujesz kolegów z drużyny o sytuacji, decydujecie się na odwrót do starego zamku i ufortyfikowanie się tam (wszystko pod ziemią!)- zaskoczenie wroga bezcenne.

Teren typowo urbanistyczny- szybkie wymiany ognia ale i dla cierpliwych snajperów coś by się znalazło :)

Daniel Siwiec

Jako, że mapy opierają się na realnych miejscach w środkowej europie to moja propozycja pada na Świnoujście. Miasto posiada duży port wojenny gdzie stacjonuje 8 flotylla obrony wybrzeża. Jest to napewno punkt strategiczny. Dodatkowo bliska granica Polsko-Niemiecka i bardzo strategiczne wejście z morza na zalew Szczeciński podsyca walki o przejęcie tego obszaru. Klimat porannej mgły i wschodzącego słońca. Wpół zatopione promy i okręty wojenne dodały byt klimatu. Punkty rozstawione po półwyspach na których znajduje się port wojenny.

EDIT: Poprawiłem formatiowanie - Ragir

• Confused 1

33 minutes ago, SkyZeWonsem said: