Jump to content
MichenS242

Zmiana mechanik walki wręcz.

Recommended Posts

Proponuję zmienić troszkę mechaniki walki wręcz:

1. Zwiększyć zasięg naszego "ciosu" - czasami jest problem, żeby trafić przeciwnika z bliskich odległości.

2. Gdy atakujemy przeciwnika od przodu zadajemy bardzo małe obrażenia. Proponuję wprowadzić coś takiego jak powalenie przeciwnika na ziemię (podnosiłby się załóżmy z 2-3,5 sekundy zależnie od wagi żołnierza.

3. Także wprowadzić zmiany w długości wyprowadzania uderzenia, zależnie od wagi naszego żołnierza (np. tak jak w przypadku podnoszenia się po zeskoku na ziemię).

I proszę nie naprawiajcie tego błędu z wystrzeliwaniem przeciwnika jak rakieta - jest z tego świetna zabawa XD

4 hours ago, IlI_shadow_lII said:

Noże, noże i jeszcze raz noże :)

Czy ja wiem? Ja bym zmienił animację, że wojak bierze większy zamach i uderza tyłem kolby a nie bokiem ? Ale to moja subiektywne zdanie.

1) Jestem za. Na moje szczęście udaje mi sie zajść przeciwników, ale odległość na jaką trzeba podejść by zarejestrowało uderzenie jest mniejsza niż u bliźniaków syjamskich xD

2) Moje doświadczenie w grze to insta kille za pomocą walnięcia z kolby, ale chyba wszystko w plecy szło, więc nie wiem jak to z tymi obrażeniami od przodu. Z tą mechaniką obalenia może inaczej zróbmy tj. Uderzenie z kolby (od przodu) obala przeciwnika na plecy, dodaje zamazanie ekranu (czy inny efekt dla ogłuszenia) i lekko zmienia czułość myszy (poderwanie broni) dzięki temu obie strony, ktore sie spotkały mają szansę, ale przewaga jednak pozostaje dla tego, który pierwszy wyprowadził celny cios.

3) nawiązuje do ad. 2

Kilka razy udało mi się uderzyć przeciwnika od przodu. Za każdym razem w moim przypadku uderzenie zabierało około 15hp.

• Create New...