Jump to content
Sign in to follow this  
Midkemi

A miałem nie kupować BF5 .......

Recommended Posts

ale niestety to zrobię.

W WW3 na I7-8700, GTX-970 - i 8 gigach ramu nie idzie pograć.

Przez pierwsze 2-3 minuty - ścina obraz, "zamraża"  a przy okazji obciążenie CPU i GPU mam na 98% no kurcze zapalić się chcą.

Później cały czas straszne ściny szczególnie przy przy celowaniu

A już wyjście z gry to poezja :) 3 minuty zawieszenia systemu :) no cudownie

Dobrze że dali DESTYNI 2 za darmo to będzie do 20-11-2018 w co pograć  

21 minutes ago, Midkemi said:

ale niestety to zrobię.

Przez pierwsze 2-3 minuty - ścina obraz, "zamraża"  a przy okazji obciążenie CPU i GPU mam na 98% no kurcze zapalić się chcą.

fajen tylko co nas to obchodzi?

Droga wolna. Widać nie wiesz co to wczesny dostęp. No i kupujesz droższą grę, która też jest sprzedawana w takim samym modelu za większą kasę. Wydajnościowo pewnie będzie lepiej. Ale nic wiecej. BFV pocięli na kawałki robiąc z tego jakiś śmieszny teatr wojny. Tryby dostępne w określonym czasie ? Co to jest ? 

• Like 1

@Midkemi Po sposobie pisania widzę, że jesteś kolejnym typowym januszem gamingu, który nie zdaje sobie sprawy z podstawowej kwestii: ta gra jest w bardzo wczesnej fazie produkcji, do premiery jeszcze spokojnie z roczek czasu i nie dostała jeszcze ani jednej porządnej łatki. To raz. Dwa: do momentu wyjścia WW3 z modelu wczesnego dostępu wcale w nią nie grasz, a jedynie testujesz. Także... Faktycznie, zostań przy BF5 czy "Destyni". I nie mówię tego kąśliwie, ani po to, by obrazić. Wręcz przeciwnie - stwierdzam pewne fakty, ponieważ świadomość ludzi odnośnie gier będących w fazie produkcji nadal jest bardzo niska i wydaje im się, że tytuł wydany w modelu early access to już gotowy produkt.

• Like 2

z 8gb ramu to i w bf-a nie pograsz 

Edited by Oxu
  • Like 2

4 hours ago, Midkemi said:

ale niestety to zrobię.

No proszę jaki masz gówniany sprzęt. A ja sobie pograłem na moim wypasionym core 2 quad q6600 z radkiem 6450 na ustawieniach medium, no ale ramu mam troszkę więcej Januszu.

• Like 1

7 hours ago, Midkemi said:

I7-8700, GTX-970 - i 8 gigach ramu

Na tym sprzęcie zapomnij, że bF5 będzie Ci działał płynnie :D przy mocniejszych na becie ludzie mieli problemy z bf5 dlatego pomyśl dlaczego takie opóźnienie :) DICE. Gra miała już być na początku października :)

Edited by LeGioNXIX

8GB na dzisiajsze nowe gry typu BF5 i WW3 to za mało, musisz mieć co najmniej 12GB a najlepiej 16GB  bo I7 8700 i tylko 8GB RAM nie idzie w parze do gier.Pomijam karte z 3,5GB RAM.

Na chwile obecną WW3 nie jest dobrze zoptymalizowany i pochłania sporo zasobów

@Midkemi Musisz wziąć pod uwagę, że to jest EARLY ACCESS !!!!!!

Dlaczego jak czytacie i myślicie to pomijacie to słowo ? 

Oto zamienniki słowa Early Access:

- beta

- nieskończona

- z błędami

- niekompletna

- niedorobiona

- niezakończona 

- niekompletna

Czy teraz jesteś wstanie zrozumieć znaczenie słowa EARLY ACCESS ?

Kupiłeś grę za 99 zł która będzie droższa (ale ze względu na Early Access jest tańsza). Cały czas pracują, co tydzień widać progres - optymalizacja też się poprawia. Za miesiąc albo dwa będzie na profesjonalnym poziomie. Lecz nie teraz wbij to sobie do łba ;)

No i widzisz.

I5 4440

Radek r9 280 3gb

8 gb DDR3, teraz dokupiłem i jest jeszcze lepiej.

I ja spokojnie grałem na ultra teksturach i medium efekty FPS 50-70 w prawdzie miałem swego czasu małe problemy co się okazały wynikały z samego zawalenia dysku :-D...

Także sorry ale pi.... Gadasz głupoty.

Aczkolwiek pędź czym prędzej graj w bfa, nie zapomnij się tylko później nam pochwalić

Czytam co piszecie i śmiać mi się chce. Gość pisze co mu leży, a wy go besztacie.... Zapłacił za "Grę" i tyle ma prawo do wypowiedzi.

Co do komentarzy że bf 5 mu nie pojdzie itp...… Proszę was doszkolcie się... K$$$A serio takie macie mocarne sprzęty i tylko ledwo utrzymujecie 70 fps ? Proszę was gra wygląda tak sobie , a w samym menu zjada 99 % zasobów kompa…. Ja wiem że to EA i w ogóle..... Ale lepiej gościa pojechać i bawić się w pseudo obrońców bo Polskie.... Sorry ale to jest troszkę śmieszne.

Gra nie jest tu problemem,  sam jadę na  leciwym lekko podkręconym i5 2500k 16gb ramu i gtx1080 i śmigam na ultra w full hd. Tak więc kolego dokup kostkę 8gb i graj bo w innych grach też odczujesz brak ramu.

i5 7300 hq 8gb ram gtx 1050 4 gb 

FH 4 60 fps na wysokich 

Escape from Tarkov medium 50-70 fps 

Battlefield 1 wysokie 

Ponad 60 fps stale w Full hd.

Owszem problem jest z grą. 

Jedynym powodem dla którego kupiłem WW3 było to, że BF V zapowiadał się tragicznie(z tego co słyszałem i czytałem to bardzo dużo osób zrobiło tak samo), ale jak wszyscy wiemy w MP okazał się jednym z najlepszych battlefieldów ever, więc nie wróżę dobrej przyszłości WW3. Gdyby się dało to już teraz poleciałby refund i bez zastanowienia wziąłbym BF 5 przedpremierowo.

On 11/7/2018 at 6:50 PM, LeGioNXIX said:

Na tym sprzęcie zapomnij, że bF5 będzie Ci działał płynnie :D przy mocniejszych na becie ludzie mieli problemy z bf5 dlatego pomyśl dlaczego takie opóźnienie :) DICE. Gra miała już być na początku października :)

Tak się składa, że gram na i7 2600k @ 4,2ghz, gtx 1060 6gb i 16gb ramu ddr 3 i bf 5 w multi przy 64 graczach chodzi w 60fps na ustawieniach wysokich.

EDIT: Trzeba oddać twórcom WW3, że w PTE znacząco poprawili optymalizację! Z 30-40fps na high/low zrobiło się 100-120 na ultra/wysokich!

Edited by Yolocaust1337

To ja już nie wiem, tylko mnie się ten BFV nie podoba ? Pojechały te youtubery do tej Szwecji czy inne Skandynawie i nagle wszyscy zdania pozmieniali,  jak za dotknięciem magicznej zielonej$$ różdżki. Tylko mnie nie kręci to candy ww2 ? BF5 Pewnie kupię , ale jestem raczej graczem który na dłużej przywiązuje się do tytułu , tak jak nie spasowała mi 1, tak nie pasuje mi 5 .Nie ma tego czegoś co miały BF3, BF4 i ma WW3 mimo wszystkich glitchy , bugów , niedoróbek .

1 hour ago, Merapi-PL said:

To ja już nie wiem, tylko mnie się ten BFV nie podoba ? Pojechały te youtubery do tej Szwecji czy inne Skandynawie i nagle wszyscy zdania pozmieniali,  jak za dotknięciem magicznej zielonej$$ różdżki. Tylko mnie nie kręci to candy ww2 ? BF5 Pewnie kupię , ale jestem raczej graczem który na dłużej przywiązuje się do tytułu , tak jak nie spasowała mi 1, tak nie pasuje mi 5 .Nie ma tego czegoś co miały BF3, BF4 i ma WW3 mimo wszystkich glitchy , bugów , niedoróbek .

Jestem dokładnie tego samego zdania. Battlefield dla mnie skończył się na 4ce. Jedynki z pełną premedytacją nie kupowałem i ani przez moment nie żałowałem decyzji. Po obejrzeniu kilku filmików dot. BF5 - też go nie kupię. Te gry nie mają żadnego klimatu.  A jeszcze był cudowny wymysł w postaci Hardline'a :D 

WW3 kupiłem dzisiaj. Czaiłem się na tą grę odkąd pierwszy raz o niej usłyszałem. Szczerze? Optymalizacja leży i kwiczy. Rozmieszczenie spawnów na punktach - tragedia. Ale to są choroby wieku dziecięcego. Gra się ciężko, ale ta gra ma klimat! Jest szaro, ponuro, dostajesz nie wiesz skąd i spieprzasz na respa.  Spróbowałem, spodobało się. Wierzę w to, że TF51 stanie na wysokości zadania i za jakiś czas problemy znikną. Póki co radzę wszystkim napalonym ostudzić emocje i cierpliwie poczekać. Będzie naprawdę fajny shooter a nie kolorowanka dla dzieci. A jak nie - to trudno. 100zł nie majątek, jeden Jack. A nowego BFa i tak nie kupię :D 

• Like 3

Wziąłem sobie na miesiąc abonament by sprawdzić czy moje wrażenia w stosunku co do otwartej bety BFV się zmieniły. 10h w zupełności wystarczy by ocenić MP. Wcześniej zobaczyłem parę rozgrywek na YT bo coś tam niby zmienili. Kupa pozytywnych wrażeń, epickość, najlepszy BF w MP od jakiegoś tam czasu. No i nagle okazuje się, że chyba jestem inny :) Jak w becie ta gra mi nie podeszła tak teraz - też mi nie podchodzi. Słabe to.

• Like 1

Wzialem EA premium i niestety BF5 nie dla mnie. Maja swietny silnik, dobry netcode - duzo nie potrzeba, troche wysilku i dobrej woli zeby strzelalo sie chociaz w polowie tka przyjemnie jak w WW3. Stworzyli by tryby i mapy, na ktorych albo 64 graczy znajdzie cos do roboty procz wpierdzielania sie w cluster-fuckowego punkty, albo ograniczyliby ilosc graczy na mapie. Dla przykladu - zauwazylem ze jest tryb nie dla 64 a 32 graczy. Mysle, ooo, super moze to dla mnie. Co sie okazalo? 32 graczy to albo tryb TDM albo przejmij punkt na mapie tak malej i waskiej, ze musialbym stac w jej rogu zeby przez chwile miec spokoj i nie strzelano do mnie.

Przynajmniej potwierdzilem sobie, ze ta seria ma byc szybka, widowiskowa i niestety dla mnie ... bez polotu. Kibicuje WW3 jeszcze bardziej. 

Nie ma co porównywać BFV i WW3. Poza tym, że są to shootery nie łączy ich praktycznie nic. Zaczynając od lokalizacji czasowej, co wiąże się z całym uzbrojeniem, przez klimat wojny, który tutaj wylewa się wręcz ekranu (zwłaszcza na zakrzywionym monitorze :) ), po tempo, styl jaki trzeba przyjąć aby cokolwiek zdziałać. Myślę, że procent ludzi, którzy będą robili WOW!!!! i na BFV i WW3 będzie na prawdę mały. Wziąłem tego OA Premier żeby przetestować BFV i no nie mogę powiedzieć, że jest to słaba gra ale nie czuję tego. Frostbite robi robotę, w tym aspekcie WW3 niestety nie ma najmniejszych szans, ale mam wrażenie, że na BF4 skończyło się jego umiejętne wykorzystywanie, każda kolejna gra, która z niego korzysta ma jakąś wadę wrodzoną - czy to FIFA, czy nawet Mass Effect. Nie, żeby to była wina silnika, po prostu EA robi sobie jaja z ludzi. A WW3 z dnia na dzień mnie wciąga jeszcze bardziej, tak jak żadna gra od czasów BF3. 

On 11/12/2018 at 7:09 PM, AgentBartezz said:

Frostbite robi robotę, w tym aspekcie WW3 niestety nie ma najmniejszych szans, ale mam wrażenie, że na BF4 skończyło się jego umiejętne wykorzystywanie, każda kolejna gra, która z niego korzysta ma jakąś wadę wrodzoną - czy to FIFA, czy nawet Mass Effect. Nie, żeby to była wina silnika, po prostu EA robi sobie jaja z ludzi. A WW3 z dnia na dzień mnie wciąga jeszcze bardziej, tak jak żadna gra od czasów BF3. 

Moim zdaniem to nie jest kwestia samego silnika, tylko to jakie mam odczucia patrząc na dany produkt.

Dla mnie osobiście w grach fps nie liczy się tak bardzo strona wizualna. Aby upalać w jakiś tytuł setki czy tysiące godzin nie muszę mieć zapewnionych walących się wieżowców, tam, wpływających okrętów na plaże itd. Dla mnie przede wszystkim liczy się feeling rozgrywki. Topem jeśli chodzi o serię Battlefield jest dla mnie BF3. Co miała ta gra, a czego wraz z każdym nowym tytułem jest coraz mniej? Nie wiem do końca jak to ująć w słowa, ale ta gra kolorów i świateł, odczucia z konfrontacji z wrogiem tworzyły atmosferę, której na próżno szukać w późniejszych tytułach. BF4 głównie ujął mnie jeszcze lepszym trybem HC. Ale... cała reszta jakby już trochę gorzej. Dodatkowo dali ciała jeśli chodzi o mapy, które w większości wypadków są najzwyczajniej słabe. Gdybym miał do wyboru 3 najlepsze mapy bez zastanowienia rzucam Zavod311, Dragon Valley (notabene z BF2) i Operation Outbreak (tu znowu społeczność miała duży wpływ). Najbardziej zbilansowane mapy, gdzie odsetek bitew kończących się na styku jest zdecydowanie większy niż na pozostałych mapach. Reszta to tak naprawdę w 90% otwarte przestrzenie faworyzujące pojazdy i kamperów. Rush w większości przypadków tragiczny. W BF3 nie mam pojęcia, które bym wybrał bo świetnych map było od groma, ale żeby nie było - też zdarzały się fuckupy. 

Idąc dalej mamy policjantów i złodziei, co przemilczę. Pokolorowanego BF1 z broniami full auto i na osłodę to coś, co ma przypominać II WŚ. Ma być kolorowo, hajs ma się zgadzać. Na szczęście jestem już na tyle stary, że umiem powiedzieć dość :D 

A największym błędem było wprowadzenie tego menu w samej grze no i sposób wynajmu i zarządzania serwerami. Właściwie to brak zarządzania. Battlelog był świetny.

Chyba szanownego pana majtki cisną, że Battlelog świetny? Chyba zapomniałeś ile to ścierwo generowało problemów, no chyba że jesteś z "pokolenia" graczy, którzy zaczęli grać 2 lata po premierze - Battlelog to szajs bo powodował wiele problemów typu niekompatybilne wtyczki, większe zużycie zasobów, błędy wewnętrzne, crashe - sam fakt przymusu z dodatkowego korzystania z przeglądarki www by móc zagrać był chory sam w sobie.

Jeśli już szukać dobrego porównania to świetnie, prosto i wygodnie wyglądało to w przypadku dedykowanych serwerów do Call of Duty 4 Modern Warfare 1.

Skoro tak już sobie dywagujemy…

Battlefield z serii Bad Company2 oraz Battlefiled3 różnił się elementami pojedynków których trudno szukać w kolejnych odsłonach serii. To co gracze często nazywają feelingiem, miodnością, przyjemnością z gry wynikało sposobu wywalczonego zwycięstwa. W Battefiled 3 za niemal każdym razem odczuwaliśmy mikro radość z wygranego starcia z innym graczem.

W wąskich uliczkach Arabskiego bazaru, zamaskowanego przeciwnika można było zastrzelić mimo że ten był w większości za osłoną. Spora część graczy wybierała też ścieżki w otwartym terenie, by w grupie szybciej dotrzeć do celu.

W kolejnych seriach DICE zaczęło stawiać na wielkie otwarte starcia. Nie licząc patologii takich jak Metro 64, duża część map przestała być tak przyjazna piechocie jak we wcześniejszych odsłonach.

Nie skłamię jak napiszę, że otwarte przestrzenie, zdecydowanie większe odległości niż wcześniej przyczyniały się do rozpadu idei gry zespołowej. Spora część graczy wybierała odległe krańce mapy licząc na kilka cudów podczas całej rozgrywki.

W mapach zaczęło brakować sensownego, ciekawego rozkładu terenu. I tutaj mała uwaga – przypomnijcie sobie mapy typu Akatama Desert lub Valparaiso w trybie gorączki. Naturalne osłony, różnorodność, amplituda ukształtowania terenu i ‘lekka tunelowość’ (jak na dzisiejsze standardy).

World War 3 w wielu aspektach przypomina mnie tamte stare serie. Wymiana ogniowa jest kapitalna. Raz są to szybkie starcia a raz wyciągane na odległość na raty, po kawałku. Gra zespołowa się opłaca o ile drużyna chce biegać razem i o ile dowódca szybko umie przeanalizować który punkt kolejno należałoby przejąć.

Wielkość map, odległość do punktów też moim zdaniem jest odpowiednia, choć znajdą się i tacy gracze, którzy nieustannie będą udawać się w tą samą miejscówkę >>hen daleko<<. Pojazdy z reguły są dużym zagrożeniem i to też dodaje smaczku. (przypominają mi się czasy Army gdzie byle wrogi pojazd i panika).

Kolorystyka i realizm w WW3 to coś, co najbardziej mi przypadło do gustu. Nie jest to tytuł ‘Candy WWII’ jakim określa się już teraz Battefield V. Czuć wojnę, czuć wymianę ogniową. Nawet będąc ‘w drodze na punkt’ słyszymy, że coś się tam dzieje ciekawego. Że nie jest lekko. Słychać latające nad nami drony co podczas gry też wzbudza pewien niepokój co do odkrycia naszej pozycji. Co tu dużo pisać, sami widzicie.

Battlefield może i ładniejszy, lepiej zoptymalizowany, z lepszym postprocessingiem, ale i tak zmarnowanym potencjałem w tym roku.Po prostu mógłby być o wiele lepszy.

• Like 2
  • Thanks 1

@Porezowy oczywiście, pełna zgoda. FPS mają być przede wszystkim grywalne, nie piękne. Trafiasz kogoś w głowę, to ma rejestrować że trafiłeś w głowę, a nie w drzewo 5 metrów obok, chowasz się za ścianą to się chowasz, a nie giniesz 5 sekund po wejściu za osłonę, jeśli to jest taka wojenna strzelanka, to ten klimat wojny musi być czuć na każdym kroku, wreszcie o sukcesie muszą w dużej mierze decydować umiejętności, a nie "spray and pray" czy inne "hit and hope".  Jeśliby w DICE umieli połączyć te wszystkie cechy, Battlefield byłby grą bez konkurencji, a tak stawiają tam w dużej mierze na efektowność, bo tłum kupuje oczami. Widać, że TF51 tą drogą nie idzie, nie wiem czy tylko dlatego, że budżet nie ten, czy po prostu taki jest plan, ale to się sprawdza i oby tak pozostało.

@caleb59 tak, Battlelog był świetny, problemów dostarczał ale też sporo osób, które miały z nim problemy to ludzie, którzy sami coś źle robili, albo nie potrafili znaleźć rozwiązań, które były podane na tacy i robili z tego wielkie halo. Mnie od premiery BF3 sprawił problemy może 3 razy, znajomi też wiele nie mieli. I pamiętaj, że o problemach zawsze będzie głośniej niż o tym co działa dobrze, bo jak coś działa dobrze to nikt nie robi z tego aj waju.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...