Jump to content
Sign in to follow this  
WhiteEagle

Jak aktualizować gre

Recommended Posts

aby zaktualizować grę muszę ja usunąć i na nowo zainstalować ? czy są gdzieś jakieś linki z aktualizacją do pobrania? 

jeśli ją odinstaluję to nadal w bibliotece steam będzie ona dostępna do pobrania? 

Edited by WhiteEagle
  • Haha 1

Aktualizacja nie jest równoznaczna z reinstalacją. Gra domyślnie aktualizuje się automatycznie, niczego nie trzeba odinstalowywać, ani nie ma żadnych linków z aktualizacją do pobrania. Steam sam pobiera łatki, gdy tylko wypuszczane są one przez twórców. Jeśli odinstalujesz grę ze Steam to będziesz miał ją w bibliotece i będziesz mógł pobrać ją od nowa kiedy tylko zechcesz, nie zniknie.

Ragir napisał (Aaktualizacja jest gotowa i wymaga od was pobrania nowej wersji gry) także nie wiem jak miałem to rozumieć.

czyli steam pobiera aktualizacje automatycznie w tle? żaden komunikat to potwierdzający się w tym momencie nie pojawia?

można w jakikolwiek sposób sprawdzić czy zostały ona zainstalowane by mieć tą pewność ?

Steam pobiera aktualizacje w tle domyślnie. By sprawdzić czy dany tytuł ma włączoną aktualizację automatyczną musisz kliknąć w niego prawym przyciskiem myszy i wybrać "Właściwości", wtedy w otwartym opkienku wybierz zakładkę "Aktualizacje". Powinieneś zobaczyć coś takiego:

image.png.34c2845c7ed9be007a9aff8ce7d80ab2.png

Pobieranie w tle jak najbardziej działa, ale to też nie jest tak, że nie masz pojęcia kiedy pobiera się aktualizacja.
Zawsze u dołu aplikacji pojawia się obecny status pobierania, o tutaj:

image.thumb.png.87415485e348854aa58091b6682426f4.png

Napisane jest "Pobieranie 1 z 1" i po kliknięciu w tę informację pojawia się ekran pobierania.

no spoko , te opcje miałem wł.tylko że nigdy nie byłem świadkiem ich instalowania,

mogę sprawdzić  gdzieś dla pewności czy aktualizacje takowe się zainstalowały ?

30 minutes ago, DziarskaSarenka said:

Steam pobiera aktualizacje w tle domyślnie. By sprawdzić czy dany tytuł ma włączoną aktualizację automatyczną musisz kliknąć w niego prawym przyciskiem myszy i wybrać "Właściwości", wtedy w otwartym opkienku wybierz zakładkę "Aktualizacje". Powinieneś zobaczyć coś takiego:

image.png.34c2845c7ed9be007a9aff8ce7d80ab2.png

Pobieranie w tle jak najbardziej działa, ale to też nie jest tak, że nie masz pojęcia kiedy pobiera się aktualizacja.
Zawsze u dołu aplikacji pojawia się obecny status pobierania, o tutaj:

image.thumb.png.87415485e348854aa58091b6682426f4.png

Napisane jest "Pobieranie 1 z 1" i po kliknięciu w tę informację pojawia się ekran pobierania.

no spoko , te opcje miałem wł.tylko że nigdy nie byłem świadkiem ich instalowania,

mogę sprawdzić  gdzieś dla pewności czy aktualizacje takowe się zainstalowały ?

Pierwszy raz w życiu korzystasz ze Steama? Wystarczy wyłączyć Steam, włączyć ponownie i aktualizacja o ile jest dostępna to zacznie się sama pobierać w tle.

• Like 1
  • Confused 1

tak, pierwszy raz w życiu z niego korzystam , ale moje pytanie brzmi czy mogę gdzieś odczytać informacje na temat zainstalowanych już aktualizacji,by być pewnym że taki proces się już odbył 

A to akurat dobre pytanie, bo szczerze powiem Ci, że... Nie wiem. 😕

Kliknięcie odnośnika "Aktualności" i "Wyświetl historię aktualizacji World War 3" odsyła do strony poświęconej rozpisce nadchodzącego dużego patcha, ale nigdzie nic nie wskazuje, co zostało już pobrane dla WW3 i w jakiej ilości. Jedynym sposobem jest chyba spisywanie buildu i porównywanie go po każdej kolejnej aktualizacji.

U mnie każda aktualizacja wiąże się z pobraniem 7 plików które zawsze są do pobrania po sprawdzeniu spójności plików  najeżdzajac na grę w bibliotece w zakladce własciwosci. 

Nie naprawili tego bo juz zgłaszałem dawno ten problem. Po każdej aktualizacji zawsze sprawdzam spójności i zawsze to występuje