Jump to content
Sign in to follow this  
LeGioNXIX

Sugestia - rozgrywka (żołnierz)

Recommended Posts

Może także do zastanowienia - po zabiciu wroga jego truchło :) mogło by poleżeć dłużej ponieważ błyskawicznie znika (czasem polujesz na kogoś, a tu snajper cie ubiegł i szukaj sobie delikwenta). Mogła by po nich  zostawać  także amunicja.

• Like 2

Tego typu rzeczy będą jeszcze zmieniane. Ciało martwego żołnierza podlega ragdollowi, co generuje dodatkowe obciążenie dla komputera, a w przypadku rozgrywki 32 lub 64 graczy na raz może stać się poważnym problemem - stąd szybkie znikanie ciał. Gdyby na dzień dzisiejszy zostawić ciała dłużej, gracze z słabymi maszynami mieliby kolejny powód do płaczu. :D

• Like 1

No tak ale to można dodać do opcji jako low ->medium-> high->ultra albo wystarczy włącz- wyłącz :D,a amunicja po trupie chyba mniej generuje zasobów niż 50 :D  paczek wyrzuconych przez teammate-ów na punkcje :D

Edited by LeGioNXIX

W grach online to tak łatwo nie działa, choć rozwiązanie z suwaczkiem byłoby spoko. Wszelkie ustawienia odnośnie pozostających na mapie propów/decali/ragdolli/debrisów/czegokolwiek narzucane są zwykle przez ustawienia serwera lub są na stałe "przyspawane" do gry i w zależności od rodzaju ich widoczności mogą nie znikać wcale ze względu na widoczność globalną (w sensie: każdy gracz widzi ciało/pozostałości budynku lub pojazdu na mapie tak samo, w tym samym miejscu i tym samym czasie) i wtedy ich znikanie zależy dopiero od oddalenia się na odległość X i straceniu ciała z pola widzenia. Albo znikają ekspresowo, co jest takim wyznacznikiem tego, że ta opcja wciąż jest dostosowywana lub nie jest jeszcze gotowa.

Cała ta zabawa opiera się o grubszą synchronizację. Załóżmy, że Ty masz włączone pozostałości po przedmiotach/ciałach na ultra, więc nie znikają Ci po krótkim czasie i widzisz je bardzo długo, a inny gracz ma to ustawienie na absolutne low. I teraz tak: biegniesz, widzisz jakieś szczątki rozwalonego pojazdu, ale ktoś Cię ostrzeliwuje. Kryjesz się za tym pojazdem. U Ciebie jest on widoczny jako normalna przeszkoda oddzielająca Cię od wroga, ale wróg już tych szczątków nie ma, bo mu wyparowały. Giniesz, choć nie powinieneś i wydaje Ci się, że typ ma wallhacka, że widział Cię zza dwóch metrów metalu pozostałego po zniszczonym transporterze.

Także... No. Ustawienia globalne. Tylko i wyłącznie. :D

Edited by DziarskaSarenka

14 hours ago, LeGioNXIX said:

Może także do zastanowienia - po zabiciu wroga jego truchło :) mogło by poleżeć dłużej ponieważ błyskawicznie znika (czasem polujesz na kogoś, a tu snajper cie ubiegł i szukaj sobie delikwenta). Mogła by po nich  zostawać  także amunicja.

Zgadzam się, czasem mam tak że z kim się strzelam wycofuje się żeby przeładować lub podleczyć. I przy kolejny podejściu kiedy kolesia już nie ma na tej miejscówce nie wiem czy zginął od ostrzału kolegów czy uciekła / przestawił się. "Zwłoki" jak i wraki pojazdów mogłyby pozostać na miejscu co najmniej kilkadziesiąt sec. 

3 hours ago, DziarskaSarenka said:

Cała ta zabawa opiera się o grubszą synchronizację. Załóżmy, że Ty masz włączone pozostałości po przedmiotach/ciałach na ultra, więc nie znikają Ci po krótkim czasie i widzisz je bardzo długo, a inny gracz ma to ustawienie na absolutne low. I teraz tak: biegniesz, widzisz jakieś szczątki rozwalonego pojazdu, ale ktoś Cię ostrzeliwuje. Kryjesz się za tym pojazdem. U Ciebie jest on widoczny jako normalna przeszkoda oddzielająca Cię od wroga, ale wróg już tych szczątków nie ma, bo mu wyparowały. Giniesz, choć nie powinieneś i wydaje Ci się, że typ ma wallhacka, że widział Cię zza dwóch metrów metalu pozostałego po zniszczonym transporterze.

Także... No. Ustawienia globalne. Tylko i wyłącznie. :D

Ja tu nie mowie o czołgach to powinno być zsynchronizowane bez dyskusji itp. elementy ale zwłoki żołnierzy już nie bo za nimi raczej chyba się nie schowasz :D no chyba, że będziesz trupa udawać :)

Zwłoki żołnierzy to taki sam element synchronizacji, jak wszystko inne, co nie jest graczem. Celowo nie podałem przykładu z chowaniem się za trupem, bo mało kto to robi, ale jednak bywa, że również ludzie obierają taką taktykę. A przynajmniej próbują, jeśli chodzi o WW3...

Ostatnio miałem taką właśnie sytuację, gdzie w przeciwnej frakcji musiał grać jakiś naprawdę początkujący koleżka, ponieważ nie miał pojęcia, że ciała znikają tak szybko lub chciał zwyczajnie udawać zwłoki. Moskwa, górka przy A2 na medium. Obok niego padł gość z jego drużyny i nie zdążył jeszcze dobrze wystygnąć, kiedy tamten położył się w miejscu tego, który właśnie upadł. Nie wiem czy w celu schowania się za zwłokami czy serio myślał, że wszyscy łykną, że jest martwy. Mogłem go wyłączyć jednym strzałem, bo byłem wcelowany przez cały czas tej hecy, ale koniecznie chciałem zobaczyć, co wykombinuje, bo sytuacja była absurdalnie śmieszna. Niestety nie wykombinował zupełnie nic, bo leżenie na otwartym terenie i udawanie trupa mu nie pykło. :D

• Like 1

Ciała znikają, bo są potrzebne gdzie indziej :D

Nie usuwamy postaci i nie tworzymy nowych po respawnie, tylko używamy tych, które są wolne. Z punktu widzenia wydajności o wiele lepiej jest używać obiektów ponownie niż usuwać je i tworzyć nowe. Ciało znika w momencie, kiedy gracz trafia na deploy screen (czyli kliknie Skip na kill screenie), bo jego postać jest przenoszona do limbo i czeka na ponowne użycie.

Brzmi trochę dziwnie, jak się to tak opisuje :P