Jump to content
Blackwater

Dwa pomysły. Naliczanie punktów i pojazdy

Recommended Posts

1. Pierwszy pomysł i sugestia dotyczy  naliczania punktów 

Jak już większość graczy zdążyła zauważyć jest kłopot z opuszczaniem rozgrywki przez graczy, którzy są w drużynie przegrywającej. Przeważnie dzieje się tak w momencie, gdy między drużynami jest duża różnica punktów lub do końca potyczki zostało niewiele czasu. Mój pomysł jest taki, aby zamiast naliczania punktów za przejęcie i utrzymanie poszczególnych stref wygrana następowała po zsumowaniu punktów zdobytych indywidualnie przez wszystkich graczy danej drużyny na koniec bitwy. Wygrywa ta drużyna, której gracze byli bardziej aktywni i wykonywali rozkazy. Podobnie tak jak teraz, z tą różnicą, że wygrana byłaby za zsumowanie punktów graczy całej drużyny. Oczywiście w tabeli nie byłoby potrzeby pokazywania zsumowanych punktów graczy w danym momencie, a jedynie te zdobyte indywidualnie. W mojej ocenie nie ma potrzeby informowania graczy w czasie trwania rozgrywki jaka jest różnica punktowa. Podsumowanie nastąpi po zakończeniu rozgrywki. To spowoduje, że trzeba będzie walczyć do końca, bo do końca trwania bitwy nie będzie wiadomo kto wygrał. Oczywiście przy dużej dominacji jednej z drużyn będzie to widoczne, ale przy niewielkich różnicach wyeliminuje opuszczanie  bitwy na 7-8 minut przed końcem rozgrywki.

2. Drugi pomysł powiązany jest z pierwszym, ale dotyczy pojazdów

Dołączenie do bitwy często następuje w różnym czasie. W moim przypadku często jest to przedział 34-39 minuta gry. Nie wiem jak to wygląda z perspektywy innych graczy.  Bardzo rzadko się zdarza, abym grał od samego początku. Wchodząc do gry często jest już od kilku do kilkunastu graczy po obu stronach. Często też występuje roznica liczebna w liczbie graczy. Różnice punktowe po tych kilku minutach wynoszą często 300-400 punktów, które bardzo ciężko nadrobić. W mojej ocenie dzieję się tak przez fakt dodania na samym początku rozgrywki pojazdów typu czołg albo wóz bojowy.  I tutaj mam dwie propozycje.

-  zrezygnować z czołgów i pojazdów na początku rozgrywki, zostawić quady

albo

-   zrzucić te pojazdy dopiero w  momencie, gdy minie np. 5 minut od początku gry lub w drużynach będzie po minimum 10-ciu graczy (do ustalenia)

Zapraszam do dyskusji

• Like 3

Ciekawe i trafne spostrzeżenia, przekażę do designu :)

• Like 1

1. W Squad jest tak, ze widzisz progres swojej druzyny, ale nie widzisz progresu druzyny preciwnej. Podobne podejscie do tego co opisales. Efekt bedzie identyczny. Nie zwracalem na to wczesniej uwagi, ale faktycznie jest moment kiedy np. mamy 5min do konca i strata 600 pkt - gdzies juz tam te emocje opadaja i nie chce sie grac juz z takim duzym zaangazowaniem. Super pomysl, mam nadzieje ze bedzie zaimplementowany. 

PS. Zawsze myslalem ze progres naszego konta zapisuje sie po zakonczonej rundzie, dlatego zawsze gram do konca - glupi ja ;).

2. System, ktory wrzuca nas teraz na serwery mam nadzieje ze jest jakiegos rodzaju placeholderem. Jakakolwiek zmiana ktora opisales bylaby dobra, chociaz bardziej sklanialbym sie gdyby czolgi spadaly z nieba np. po 5 minutach ALBO, gdyby serwer zapelnial graczy i po ówczesnym zbalansowaniu teamow, wlaczal odliczanie np. 30s aby dac wejsc reszczcie i rozpoczac rozgrywke gdy serwer bedzie gotowy do gry. 

Edited by yooguruto
  • Like 1

Albo pojazdy powinna dostawać drużyna która bardzo jest z tylu z punktami aby wesprzeć ja i wyrównać szanse.

• Like 1

Tak jak to jest w Mariokart , jak jesteś na końcu wyścigu i nie masz szans dostajesz rakietą która niesie cię do peletonu. A jak jesteś z przodu to masz tylko "przeszkadzajki" i nie dostajesz przyspieszaczy i to działa super. Ale czy rzeczywiście ludzie się aż tak denerwują, że gdy ich strona przegrywa to wychodzą z gry przed czasem. Ja szczerze mówiąc średnio emocjonalnie jestem, związany ze swoją strona.

Mnie się wydaje, że jak się wychodzi przed czasem, to punkty się nie naliczają. Swoją drogą na razie są nieprzydatne.

Edited by BudgieSenior

• Create New...