Jump to content
Sign in to follow this  
zeb75

steam i optymalizacja

Recommended Posts

czasem przy probie wejscia na serwer pisze failed dedicated server login ,sprawdza 2 razy i nie laczy

kiedy w koncu bedzie ta optymalizacja? w bf1 na ultra nie mam takich klatek!!!!!!!!!!

56 minutes ago, zeb75 said:

kiedy w koncu bedzie ta optymalizacja?

Ile można powtarzać - early access ledwo wystartowało, więc nie oczekuj wszystkiego natychmiast.
Odpowiedź na to pytanie jest tak samo sensowna, jak samo pytanie: soon™.

- - -

57 minutes ago, zeb75 said:

w bf1 na ultra nie mam takich klatek!!!!!!!!!!

Ehh... Rusz głową.

image.png.05db6fdd895816ce02ead753acc8e5d9.pngimage.png.728e0b314946bbee4da1682fdd160446.png

• Like 1

ale tym powinni sie od razu zajac a nie ....

i to jest bardzo sensowne pytanie bo dice wydaje alfy i bety za darmo a ja za ta bete zaplacilem

2 hours ago, zeb75 said:

dice wydaje alfy i bety za darmo

...ponieważ jest wielkim studiem z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu gier oraz jest przedsiębiorstwem w pełni wykupionym przez Electronic Arts, a zatem posiada środki wymagane do produkcji danego tytułu od A do Z wraz z zabezpieczeniem wszystkich przyszłych dodatków, jakie wyjdą. Co więcej korzystają z gotowych już rozwiązań, ponieważ BFów jest wiele, dlatego DICE samo w sobie jest jednym wielkim specjalistą od własnego, autorskiego silnika Frostbite, na którym powstają BFy, dzięki czemu prace idą szybciej.

- - -

2 hours ago, zeb75 said:

a ja za ta bete zaplacilem

...ponieważ The Farm 51 nie ma ogromnego doświadczenia w produkcji gier oraz nie jest przedsiębiorstwem z takim zapleczem finansowym, jak przytoczony przez Ciebie przykład DICE. To, że za betę zapłaciłeś oznacza, że TF51 zaryzykowało i wypuściło ją, by pozyskać od graczy środki na dalszy rozwój gry, której oczekują. WW3 tworzone jest na Unreal Engine, które nie jest silnikiem autorskim TF51 i posiada pewne ograniczenia, dlatego chłopaki nie składają się z samych specjalistów w dziedzinie tego silnika. Za to, co zarobili na wypuszczeniu bety mogą zatrudnić teraz nowych programistów, stworzyć nowe elementy i usprawnić to, co zostało już zaplanowane. Nie oczekuj od nich zrobienia czegoś, czego nie robi się na wczoraj. Optymalizacja - tak się składa - jest jednym z ostatnich procesów produkcji gry, więc to, że w pierwszym patchu poczyniono już jakieś kroki w celu jej polepszenia jest tylko i wyłącznie pójściem na rękę ludziom, którzy beczą właśnie w tej kwestii.

• Like 1

becza bo sie nie dalo nawet na serwery wejsc nie mowiac o klatkowaniu 

i my nie chcemy nic wiecej narazie jak optymalizacji  ktora pozwoli grac w to co jest

a to ze zrobili lekka optymalizacje a nie czekali na koniec znaczy ze cos jest na rzeczy wiec nie ma co ich bronic 

Edited by zeb75

12 hours ago, zeb75 said:

czasem przy probie wejscia na serwer pisze failed dedicated server login ,sprawdza 2 razy i nie laczy

kiedy w koncu bedzie ta optymalizacja? w bf1 na ultra nie mam takich klatek!!!!!!!!!!

Widzisz, zdradzę ci sekret. Dewi słuchaja postów z wieksza ilością "!" na końcu. Poskapiles i oczekujesz cudów od razu. No nie tedy droga kolego. 

2 hours ago, zeb75 said:

becza bo sie nie dalo nawet na serwery wejsc nie mowiac o klatkowaniu 

i my nie chcemy nic wiecej narazie jak optymalizacji  ktora pozwoli grac w to co jest

a to ze zrobili lekka optymalizacje a nie czekali na koniec znaczy ze cos jest na rzeczy wiec nie ma co ich bronic 

Przestań beczeć,  na szczęście dziś zaczyna się szkoła to gówniarzeria pójdzie do szkoły. To jest Early Access , było to tyle razy tłumaczone a nadal znajdują się imbecyle co tego nie potrafią zrozumieć. A po drugie DICE rozdaje Elfy a nie alfy. Chciał byś mieć Elfa na chacie ?  

• Like 1

12 hours ago, zeb75 said:

ale tym powinni sie od razu zajac a nie ....

Optymalizacja jest zazwyczaj jednym z ostatnich procesów produkcji.

57 minutes ago, Grzybex5 said:

Optymalizacja jest zazwyczaj jednym z ostatnich procesów produkcji.

Optymalizacja jest ostatnią? Skoro takie jest podejscie to widac rynek się niczego nie nauczył. PUBG spadki liczb ze względu na cheaty i brak optymalizacji, Islands of Nyne, brak optymalizacji i gra wręcz nie istnieje po kilku miesiącach od EA a taki hype był i tyle kasy na kikstarterze zebrali. Jeśli nie można grać płynnie to po co w ogóle grać? Zanim zoptymalizaują pojawią się inne nowe tytuły na które ludzie sie przerzucą mając dość oczekiwania. Przede wszystkim netcode powinni ogarnąć w pierwszej kolejności bo to z winy lagów serwera są drastyczne dropy klatek jak się robi tłoczno, pociski widmo, ping spiki i pakiet lossy. Bugi ludzie przecierpią jakoś. Nikt się nie uczy na błędach konkurencji.

https://steamcharts.com/app/674020#All

A biorąc pod uwagę te liczby to gra umrze przed końcem stycznia i nic nie pomoże nowy kontent w grze jeśli netcode będzie do kitu. A i dla tych co nie wiedza to w ostatnim patchu czyli 0.1.1 nie było nic optymalizacji. poprustu na testowej instancji są bardzo niepełne mecze dlatego serwer mniej laguje.

1 hour ago, Noob_behind_you said:

Optymalizacja jest ostatnią?

Tego nie powiedziałem. Wszystko zależy od tego jaką strategię obrał producent. Z tego co wiem (mogę się mylić) jedna firma może optymalizować swój produkt w czasie produkcji, inna zostawia ten proces na koniec po dodaniu wszystkich efektów i bajerów graficznych. Co do liczby graczy moim zdaniem gra nie umrze. Jest grono ludzi, którym przejadły się ,,Beefy i inne Cody'' (szybkie tempo i łatwość rozgrywki) i chcą zagrać w coś innego, trudniejszego. Weź pod uwagę, że niektórzy czekają na jeden lub dwa większe patche po tym będzie ludzi przybywać.

Edited by Grzybex5

9 hours ago, michaelpol90 said:

Przestań beczeć,  na szczęście dziś zaczyna się szkoła to gówniarzeria pójdzie do szkoły. To jest Early Access , było to tyle razy tłumaczone a nadal znajdują się imbecyle co tego nie potrafią zrozumieć. A po drugie DICE rozdaje Elfy a nie alfy. Chciał byś mieć Elfa na chacie ?  

gownarzeria?czyli masz siebie na mysli ?jak ja chodzilem do szkoly to ty na gowno mowiles papu  ,a imbecyl to to cie pewnie zrobil skoro gomy nie uzyl

Edited by zeb75
  • Angry 1

Z tego co widziałem na battlenonsens (czy jakoś) ten netcode wcale tak źle nie wygląda w WW3. Moje wrażenia z rozgrywki w sumie też to potwierdzają.

Ogólna wydajność też nie jest zła. Wiadomo, że są osoby co nawet dzisiaj wbić nie mogą chociaż u nas na 7 osób nikt nigdy nie miał problemów z permanentnym brakiem połączenia. Owszem zdarzały się chwilowe jednak zawsze znaleźliśmy (we własny gronie) sposób na to.

1 hour ago, zeb75 said:

gownarzeria?czyli masz siebie na mysli ?jak ja chodzilem do szkoly to ty na gowno mowiles papu  ,a imbecyl to to cie pewnie zrobil skoro gomy nie uzyl

a polski język być w ta szkoła?

owszem a co ci nie pasi?skoro piszesz szkola to znaczy ze u ciebie nie bylo :)

Edited by zeb75
  • Haha 1

Postuluje, aby galerie ikonek do postow zasilila ikonka, ktora bedzie ekspresjonowala cos pomiedzy 'confused' a 'angry'. Proponuje nazwe 'ZAŻENOWANED' - tylko to odczuwam gdy czytam Pana zeb75. 

zeb75 jest niestety kolejnym niecierpliwym i roszczeniowym graczem, który sam z siebie nie ma absolutnie nic do zaoferowania produkcji, w której testowaniu bierze dobrowolnie udział, a jedyną taktykę, jaką obiera to żądania, które nie mają w ogóle przełożenia na rzeczywistość. Takich ludzi jest pełno w przypadku każdej gry z wczesnego dostępu. Uczestniczyłem w niejednym early access, stąd niestety z takim typem gracza miałem już styczność wiele razy. Jedyne, co można w takim przypadku zrobić to wytłumaczyć pewne kwestie rzeczowo takimi, jakimi faktycznie są i zostawić kogoś takiego z tym wszystkim nie reagując na dalsze wypociny. Wiecie jak to jest ze ścianą. Można mówić i mówić, a zrozumienia nie osiągnie się nigdy, także jeśli widać wyraźnie, że ktoś taki jest nadal totalnie zamknięty na wypunktowane jasno i czytelnie fakty i szuka byle pretekstu, byle tylko popsioczyć na coś to... Cóż, już się nie da pomóc. Zrozumcie.

Dlatego właśnie widząc kolejny z rzędu wątek dokładnie o tym samym, co poprzednie w tym temacie, tylko różniący się tym, że został napisany w tonie pretensji i pustych roszczeń zacząłem tak, jak zaczęte to być powinno:

On 11/12/2018 at 8:27 PM, DziarskaSarenka said:

Ile można powtarzać

• Haha 1

DziarskaSarenka az dotrze o ile czytaja

poza tym to nie ja robie ta gre wiec ja zaoferwalem im  pomoc w postaci 99 zl i czekam i czekam az cos zrobia i nic nie robia gdzie ta duza aktualizacja?

a porezowy pokaz mi tam jakis blad tez polecam zakup slownika

Edited by zeb75

Witajcie, aktualizacja jest testowana w PTE, proszę abyście prowadzili dyskusje w przyzwoity sposób, dalsze zachowanie tego typu będzie nagradzane blokadą dostępu do forum oraz zamknięciem tematu.

Pozdrawiam.

16 hours ago, zeb75 said:

To że jesteś stary nie znaczy, że mądrzejszy . Zobacz na swoją gramatykę. Leży i kwiczy, może jakieś korki z poprawnej polszczyzny ?  Chociaż skoro jesteś taki stary to nie opłaca się w Ciebie inwestować :)

16 hours ago, SkyZeWonsem said:

Z tego co widziałem na battlenonsens (czy jakoś) ten netcode wcale tak źle nie wygląda w WW3. Moje wrażenia z rozgrywki w sumie też to potwierdzają.

Ogólna wydajność też nie jest zła. Wiadomo, że są osoby co nawet dzisiaj wbić nie mogą chociaż u nas na 7 osób nikt nigdy nie miał problemów z permanentnym brakiem połączenia. Owszem zdarzały się chwilowe jednak zawsze znaleźliśmy (we własny gronie) sposób na to.

Widziałem, ale moje wrażenia są mieszane. Jak juz zwróciłem na to uwagę dropy FPS poniżej nawet 30 na GTX 1080Ti gdzie karta nie jest w pełni obciążona na ultra settings z mojej obserwacji wynikają z lagów serwera bo gdy robi się tłoczno to nagle mam pakiet lossy i ping spike a latencja wskakuje na około 91. Do tego znikające pociski nie trafiające we wręcz statyczny cel w tym w pojazd gdzie latencja jest w okolicy 40-50 to albo jest błąd hit registration albo pakiet loss albo wina nieprawidłowo odtwarzanej animacji która jest wspomniana w materiale wideo który przywołujesz lub możliwe że delikwent ma ping w tym momencie powyżej 150 bo jest wokół niego tłoczno i nie obrywa HS 3 razy pod rząd co by było zgodne z tym co jest w materiale wideo.

Tylko trzeba pamiętać, że to EA. Na tym etapie jest dobrze. Inne gry w EA działały i nadal działają gorzej. Inne tytuły na starcie oferowały odświeżanie serwera niżej (i to zdecydowanie). Taki BF4 na początku działał bodajże z 20 Hz. Dopiero teraz DICE w V oświadczył, że mniej niż 60 Hz nie zobaczymy. Tu mamy małe studio, które raczkuje w MP w takiej skali i trzeba to docenić. Oby tylko było lepiej. Mam nadzieję, że za jakiś czas pokaże się kolejna analiza. Będziemy mieli odniesienie no i powód do narzekań lub pochwały.