Jump to content
kinemator

Aktualizacja 0.1.1 - opinie

Recommended Posts

Moje 3 gorsze:

Gra chodziła mi do tej pory dobrze więc widzę tylko lekkie zmiany w płynności, responsywności żołnierza itp. Nie nie pogorszono imho w  tym zakresie.

Zauważone bugi zgłosiłem. Najbardziej przykre to:

- błędy spawnowania

- X w większości przypadków nie działa.

- zdarzył się crash do pulpitu. Mam nadzieje, że to nowe narzędzie rzeczywiście wysyła jakieś raporty z informacja o błędzie.

Jeżeli chodzi o zwiększenie liczby punktów i skrócenie meczów to wg. mnie mecze stają się jeszcze bardziej jednostronne. Po kilku minutach już w sumie wynik można przewidzieć.

Balans i przewidywalność wyników to w tym momencie dla mnie największe minusy rozgrywki. Nie wiem czy ma to wpływ:

- konieczność kontrolowania dwóch punktów, żeby rosły tickety(i ludzie tego nie ogarniają)

- design map - w porównaniu do BF nagminne jest zajmowanie punktów blisko bazy przeciwnika na starcie. Wydaje mi się, że drużyny muszą też pokonywać różne odległości do pierwszego punktu. Np. w Warszawie drużyna startująca od góry ma chyba dalej do A niż drużyna dolna do C. C oferuje też trochę więcej osłon. Na obu punktach A piechota jest odsłonięta przed pojazdami prawie całkowicie. C w budynku ma też dziwny obszar przejmowania - nie można przejmować z tego podwyższenia.

- pojazdy tylko za punktu(prowadząca drużyna dostaje narzędzia, żeby bardziej dominować)

- gra nie wymaga chyba minimalnej liczby gotowych graczy, żeby zacząć rozgrywkę

Mam nadzieję, że developerzy logują wyniki meczy, ile graczy opuszcza rozgrywkę, które punkty są częściej przejmowane itp i próbują wyciągnąć z tego wnioski. Mimo kilkudziesięciu godzin w grze rozgrywek gdzie mogłem powiedzieć, że była wyrównana gra było tylko kilka.

Jak dla mnie do poprawy/dalszej pracy:

- Balans - np. na start gra powinna ruszać jak z każdym teamie jest np. 6 gotowych graczy(jak np. w bf4 gdzie klikasz swoją gotowość)

- zrobić spawn protection(spawn na punkcie) lub podgląd spawnu(spawn na dowódcy)  i spawnowanie dalej od punktu jak jest w okolicy jest przeciwnik

- base protection - naprawa i baza powinny być osłonięte przed przeciwnikiem. Ta dodatkowa baza/spawn jak przeciwna drużyna ma przewagę również powinna być niedostępna dla przeciwnika.

Racja @{SacredBand}Memnon, opisałem tę sprawę nieco szerzej w tym miejscu bardziej jako połączenie opinii i sugestii. Generalizując (bo nie mam w tym momencie za dużo czasu na smarowanie dłuższego wpisu) łatka jest bardzo udana, za wyjątkiem przerażająco okrojonych rund. I upierdliwego, znacznie częstszego w stosunku do gry sprzed patcha stutteringu. ?

• Like 1

8 hours ago, kinemator said:

zdarzył się crash do pulpitu. Mam nadzieje, że to nowe narzędzie rzeczywiście wysyła jakieś raporty z informacja o błędzie.

to prawda sa jakies crashe, ale sprawa nie jest olewana, #Moglaw wczoraj na discordzie probowal rozkminic co to moze sie dziać, ale za malo osob bylo z ktore moglby by wkleic crash logi

- konieczność kontrolowania dwóch punktów, żeby rosły tickety(i ludzie tego nie ogarniają)

przydało by sie jakies oznaczenie połączenia tych punktow na mapie, ktore sugerowało by ze oba muszą byc przejęte.

- gra nie wymaga chyba minimalnej liczby gotowych graczy, żeby zacząć rozgrywkę

to jest takie "must be" bo faktycznie jak wejdzie jedna osoba ktora czeka 5-10 min az wejda inni w tym czasie moze przejmowac punkty

- zrobić spawn protection(spawn na punkcie) lub podgląd spawnu(spawn na dowódcy)  i spawnowanie dalej od punktu jak jest w okolicy jest przeciwnik

- base protection - naprawa i baza powinny być osłonięte przed przeciwnikiem. Ta dodatkowa baza/spawn jak przeciwna drużyna ma przewagę również powinna być niedostępna dla przeciwnika.

w głownej bazie mogłby być jakis dłuższy spawn protect i podgląd punktu bylby dobrym rozwiazaniem i fakt drużyna ktora ma spawn od dworca powinna miec wiecej odsolny, bo wystarczy jedna btra i ciezko wysc, bo splash dmg jest strasznie duzy :/

Proponuje cofnięcie tej aktualizacji :)

-quad jeżdżą same nie widać na nich postaci  

-gdy strzelam do przeciwnika on po prostu znika ^^

-X w większości przypadków nie działa, można klikać i klikać czasem pomaga gdy się szybko zmieni punkt  

-wywala do pulpitu, po czym po chwili znajdzie mi mecz na innej mapie :)

- i moim krótkim zdaniem nadal po 20 min grania fps tragicznie spadają  

14 hours ago, {SacredBand}Memnon said:

Troche panowie popsuli  granie  tym  patchem.

Gra jest teraz  zdecydowanie za szybka.Punkty za kapowanie  nabijane sa zbyt szybko i w zbyt  duzej ilosci.

Faktycznie trochę popsuli,punkty za szybko lecą, mogli zmienić czas i niejszyc punkty do 4000,dali większą siłę rażenia dla snajperek (może to komuś nie spodobać się ale jak biegniesz nie powinieneś dostać jednym strzałem a paść, rozumiem że stoję i dostałem strzał i padłem) mniejsza osłona na głowie bo chelm  już nie chroni,panowie wrucie do starego systemu damage bo to się robi masakra jak na Battlefield i psuję zabawę i jak czasami się przegrywa 200 do 2000 to można było gonić a teraz dupa bo punkty uciekają

6 hours ago, chups said:

Proponuje cofnięcie tej aktualizacji :)

-quad jeżdżą same nie widać na nich postaci  

-gdy strzelam do przeciwnika on po prostu znika ^^

-X w większości przypadków nie działa, można klikać i klikać czasem pomaga gdy się szybko zmieni punkt  

-wywala do pulpitu, po czym po chwili znajdzie mi mecz na innej mapie :)

- i moim krótkim zdaniem nadal po 20 min grania fps tragicznie spadają  

Może cofanie już nie ma sensu niech zrobią następną aktualizacje ( zresztą będzie maja recona dodać),  która prawi to wszystko. Ale nie mówcie- progres jest i jakość rozgrywki się polepszyła płynność nawet animacja żołnierzy itp. i już niema taki dropów jak wcześniej tylko te crashe muszą ogarnąć no i trochę za bardzo ściszyli kroki żołnierza.

Edited by LeGioNXIX

Dobrze, że rozgrywka jest krótsza lecz trochę za bardzo przesądzone. Miał być mniejszy czas oraz mniej punktów potrzebnych by wygrać, a tutaj okazuje się, że BattlePointy lecą jak opętane.

To mam nadzieję, że się zmieni.

Co do spawnow wydaje mi się, że na małej wawce dalej wymaga poprawki ten przy dworcu. Ludzie i tak podjeżdżaja pod niego, druga sprawa pojazdy mogą walić praktycznie z platformy, mogliby ja przenieść za dworzec.

1 hour ago, Groteskowy said:

Dobrze, że rozgrywka jest krótsza lecz trochę za bardzo przesądzone. Miał być mniejszy czas oraz mniej punktów potrzebnych by wygrać, a tutaj okazuje się, że BattlePointy lecą jak opętane.

To mam nadzieję, że się zmieni.

Co do spawnow wydaje mi się, że na małej wawce dalej wymaga poprawki ten przy dworcu. Ludzie i tak podjeżdżaja pod niego, druga sprawa pojazdy mogą walić praktycznie z platformy, mogliby ja przenieść za dworzec.

Faktycznie punkty lecą tak za szybko,stary system naliczania był lepszy 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...