Jump to content
Tomyslav

Małe przyjemne aktualizacje

Recommended Posts

Chciałbym w tym temacie poruszyć moje przyjemne doświadczenie z małymi 14mb aktualizacjami. Otóż są fajne! Świadomość ze za np dwa dni bedzie jakas kolejna mala aktualizacja wplywa na mnie mobilizująca i powoduje oczekiwanie z ciekawością co nowego w WW3 co tym razem polepsza Farmerzy. Myśl ze kolejna aktualizacja będzie za miesiąc czy dwa jest jakoś słabe dla mnie a tu taka mini aktualizacja niespodzianka i aż człowiek się cieszy. Osobiście wolę mało a często aniżeli dużo i rzadko co sądzicie ?

• Like 1

Jeśli te małe aktualizację poprawiają, znaczące błędy rozgrywki samej gry, to dla mnie mogą być codziennie :)

Edited by qfelos

My też chcięlibyśmy wam dostarczać poprawki jak najprędzej, ponieważ właściwie każdego dnia dokonujemy dużych ulepszeń, dodajemy coś nowego itd. jednak każda zmiana musi zostać dobrze przetestowana, a zdarza się, że podczas tych testów wykrywamy  błędy, które trzeba poprawić, znowu przetestować i tak w kółko dopóki nie będzie wszystko działało zgodnie z planem. To jest główny powód, dla którego dostarczenie nowych patchy zajmuje tyle czasu.

• Like 1

Dodajmy do tego, że od momentu zamknięcia patcha, trzeba połączyć te zmiany z wersją aktualną (zajmuje do godziny), puścić tzw. cooka (kompilacja i budowanie assetów - ok. 2-3h). Do tego haszowanie EAC (15-30 minut), upload serwera i klienta na Steam (ok. 1h).

Dodając to do siebie, mamy 4,5-6h od skończenia pracy do gotowego patcha i to jest przed testowaniem. Trzeba go pobrać ze steama i odpalić (a jak wiemy, niektóre update'y potrafią zabrać trochę) i nagle kończy się 8h dzień pracy. Dlatego uruchomiliśmy PTE, bo możemy na niego wrzucić patcha mniej przetestowanego i wcześniej, czasami o cały dzień lub dwa wcześniej.

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...