Jump to content
Tomyslav

Małe przyjemne aktualizacje

Recommended Posts

Chciałbym w tym temacie poruszyć moje przyjemne doświadczenie z małymi 14mb aktualizacjami. Otóż są fajne! Świadomość ze za np dwa dni bedzie jakas kolejna mala aktualizacja wplywa na mnie mobilizująca i powoduje oczekiwanie z ciekawością co nowego w WW3 co tym razem polepsza Farmerzy. Myśl ze kolejna aktualizacja będzie za miesiąc czy dwa jest jakoś słabe dla mnie a tu taka mini aktualizacja niespodzianka i aż człowiek się cieszy. Osobiście wolę mało a często aniżeli dużo i rzadko co sądzicie ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli te małe aktualizację poprawiają, znaczące błędy rozgrywki samej gry, to dla mnie mogą być codziennie :)

Edited by qfelos

Share this post


Link to post
Share on other sites

My też chcięlibyśmy wam dostarczać poprawki jak najprędzej, ponieważ właściwie każdego dnia dokonujemy dużych ulepszeń, dodajemy coś nowego itd. jednak każda zmiana musi zostać dobrze przetestowana, a zdarza się, że podczas tych testów wykrywamy  błędy, które trzeba poprawić, znowu przetestować i tak w kółko dopóki nie będzie wszystko działało zgodnie z planem. To jest główny powód, dla którego dostarczenie nowych patchy zajmuje tyle czasu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodajmy do tego, że od momentu zamknięcia patcha, trzeba połączyć te zmiany z wersją aktualną (zajmuje do godziny), puścić tzw. cooka (kompilacja i budowanie assetów - ok. 2-3h). Do tego haszowanie EAC (15-30 minut), upload serwera i klienta na Steam (ok. 1h).

Dodając to do siebie, mamy 4,5-6h od skończenia pracy do gotowego patcha i to jest przed testowaniem. Trzeba go pobrać ze steama i odpalić (a jak wiemy, niektóre update'y potrafią zabrać trochę) i nagle kończy się 8h dzień pracy. Dlatego uruchomiliśmy PTE, bo możemy na niego wrzucić patcha mniej przetestowanego i wcześniej, czasami o cały dzień lub dwa wcześniej.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...