Jump to content
poul3r

Granaty w grze

Recommended Posts

Uważam, że fajną opcją byłaby możliwość wyboru dwóch różnych granatów w miejsce obecnego kompletu 2 takich samych. Domyślam się, że nie jestem jedynym graczem mający duży dylemat czy dla żołnierza wybrać 2 odłamkowe czy 2 dymne granaty a takowa funkcja rozwiązałaby problem. W razie potrzeby zawsze będzie istnieć możliwość wyboru obu granatów tego samego rodzaju.

Zgadza się, możliwość wyboru dwóch różnych typów granatów byłaby niezłym wyjściem.

Zauważyłem, że w tej grze granaty dymne jak na razie* robią naprawdę dobrą robotę, gdy używa się ich w miejscu, w którym nie ma pojazdu wyposażonego w wizjer podczerwieni lub termiczny. Wiadomo, że zasłona dymna nie ukryje żołnierza, gdy wróg widzi jego sygnaturę cieplną, ale do zabezpieczania podejścia lub konkretnego miejsca przed celnym ostrzałem piechoty jest idealny, ponieważ (i tutaj wchodzi powyższa gwiazdka): *gra nie ma jeszcze ekwipunku i celowników, które pozwalają na użycie funkcji podczerwieni/termowizji.

Także... Posiadanie jednego odłamkowego i jednego dymnego miałoby nawet sens. Ale to jeden koniec kija, a jak wiadomo kij ma dwa końce. Na drugim końcu widzę problemy optymalizacyjne. Dym zawsze, dosłownie w każdej grze powoduje mniejszą lub większą utratę klatek, zależnie oczywiście od tego ile tego dymu jest. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, gdy każdy z 32 graczy na serwerze ma granat dymny i trwają intensywne walki - mapa zaspamowana jest właśnie tymi dymnymi. Wraz z całą resztą efektów obecnych podczas rozgrywki latalibyśmy przy jakichś... Pięciu klatkach?

Kolejną kwestią przemawiającą za ograniczeniem rodzaju granatów jest to, co po ostatnim patchu cholernie kuleje: gra drużynowa. Wersja 0.0.0 mocno premiowała rozgrywkę kooperacyjną, bo tempo było wolniejsze, rundy były dłuższe i nikt nie biegał po mapach jak po fasolce do kibla, jednak jeśli wolniejsze tempo i dłuższe rundy wrócą, wtedy znów będzie można odgrywać konkretne role w drużynie i właśnie wtedy zawsze przyda się ktoś, kto zabierze ze sobą granaty dymne w celu zabezpieczenia podejścia i - jakby nie spojrzeć - gracz taki jest bardzo ważny dla drużyny czy nawet całego zespołu.

Ostatecznie jeśli chodzi o posiadanie różnych typów granatów to mam mieszane rozkminki.

Jestem na "tak", ale też na "nie". Nie za bardzo wiem jak to pogodzić. :D

Edited by DziarskaSarenka

• Create New...