Jump to content
Sign in to follow this  
mrocznydrwal

Ilość map - roadmapa

Recommended Posts

Witam, w roadmapie napisane jest, że w finalnej wersji gry ma być 9 map. Pytanie - czy te 9 map liczone są jako całkowicie odrębne? Tzn. Mamy Berlin, Wawa, Moskwa, Smoleńsk, Arktyka -czyli 5 - jakieś konkretne plany na pozostałe 4? Czy może w tych dziewięciu mapach  np. Wawa Warzone i Wawa TDM jest liczona jako 2 mapy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To będzie 9 różnych map a ich wariacje trybowe nie są liczone do puli, nie trzeba pracowników do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/22/2018 at 4:35 PM, mrocznydrwal said:

Pytanie - czy te 9 map liczone są jako całkowicie odrębne?

Dziewięć wstępnie zapowiedzianych map to z pewnością będą mapy zupełnie od siebie odrębne.

Gdyby było inaczej, a więc gdyby mapy liczone były - że tak powiem - sumarycznie (czyli poprzez włożenie do jednego worka lokalizacji mapy wraz z dostępnymi do niej trybami i ich wielkościami) to już na tę chwilę mielibyśmy siedem map: Warszawa z trzema trybami, Berlin z dwoma oraz Moskwa z dwoma, a to tak oczywiście nie działa. Mapa jest mapą, tryb jest trybem, wielkość jest wielkością. Sałatki z tego robić nie można.

Na pewno będzie Warszawa, Berlin, Moskwa (a więc już obecne mapy) oraz Smoleńsk. Daje to już czwóreczkę widoczną na dzień dzisiejszy na warmapie. Z kolei Arktyka to potwierdzona mapa numer pięć. Ważny jest też fakt działań wojennych na terenie Azji, a zatem oczekiwać możemy czegoś z tamtych rejonów.

Z rzeczy niepewnych? Prawdopodobnie Czarnobyl, bo gdzieś już widziałem wzmianki o tym, a do tego w plikach gry ukryta jest miniaturka Czarnobyla. Poza tym... TF51 stoi za "Chernobyl VR Project", także wiele assetów, wnętrz czy geometrii terenu byłoby już praktycznie gotowych - mimo, że tworzone były za pomocą fotogrametrii. Wystarczy pewnie uproszczenie LOD modeli, zmniejszenie ilości polygonów, zmiana oteksturowania i tak dalej.

Do tego spekulowałbym odnośnie zawartości przyszłych większych łatek. Zauważmy, że dodany będzie sprzęt na przykład prosto z Francji. I nie mówię tutaj o taktycznych bagietkach. Czyżbyśmy dostali kiedyś Paryż? Jestem jak najbardziej za.

Miejmy też na uwadze rzecz najważniejszą: dziewięć map to ilość planowana dla skończonego WW3 w wersji 1.0, a gra będzie przecież rozwijana dalej. Z czasem pojawią się DLC oraz pomniejsze aktualizacje, dlatego na dziewięciu licznik się nie zamknie.

Edited by DziarskaSarenka
  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...