Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad516403

Zacinanie się broni

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Razem z kolegą na discordzie dyskutowaliśmy o większym realiźmie gry i wpadliśmy na pomysł aby wraz z ilością wystrzelonych pocisków zwiększała by się szansa za zacięcie się broni (oczywiście by się to resetowało po zgonie). Ciekawą opcją byłaby też możliwość brudzenia się broni gdy leżymy np. w błocie czy coś co jeszcze bardziej by zwiększało możliwość zacięcia.

PS. Dodajcie flagę Watykanu :D

Edited by Konrad516403

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym zacinaniem to nie jestem przekonany. Czas do zgonu i tak jest tu stosunkowo mały, więc realnie jest bardzo małe prawdopodobieństwo zacięcia rzeczywistej broni przez taki czas. Mogłaby też być to odpychająca rzecz dla nowych graczy. Jestem na nie.
Ale brud na broni np. po wybuchu obok albo krople po deszczu na broni itd. to super sprawa, ale myślę, że teraz jest czas na ważniejsze rzeczy, takie dopieszczanie to raczej na koniec.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mrocznydrwal said:

teraz jest czas na ważniejsze rzeczy, takie dopieszczanie to raczej na koniec.

Zgadza się. Na początku gra musi działać, dopiero potem wyglądać.

Co do zacinania się broni...
Ta mechanika doskonale działa w takim Stalkerze czy FarCry2, ale są to gry nastawione na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Niby zacinanie się broni jest obecne również w wyłącznie multiplayerowym Escape From Tarkov, ale jednak nie można porównywać tempa rozgrywki WW3 z EFT, ponieważ oba tytuły reprezentują zupełnie odrębne tempo. O ile w EFT zacinanie się broni ma większy sens, o tyle w WW3 raczej byłoby to mało sympatyczne - właśnie ze względu na stosunkowo krótki czas życia i większą dynamikę walk.

No i ewentualne zacinanie się broni byłoby trudne do wytłumaczenia, a wręcz nawet niemożliwe. No bo... Oto mamy pluton danej frakcji (licząc na przykład rozgrywkę w 32 graczy dla jednej frakcji), który zrzucony na teren działań został z uzbrojeniem, które absolutnie każde i co do sztuki zacina się? Nah, nie kupuję tego. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staramy się unikać losowych mechanik, na które gracz nie ma żadnego wpływu. W przypadku zacinania broni, gdyby bronie w WW3 się niszczyły i trzeba je było naprawiać, to miałoby to sens, natomiast w aktualnej formie to by był po prostu jeden randomowy dead co X czasu - a to nie wydaje się specjalnie fajne dla graczy.

Jeśli zdecydujemy się na niszczenie się broni i koszty jej naprawy, to mozliwe, że wtedy coś takiego sie pojawi, na razie raczej nie ma takiej opcji :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losowe mechaniki, które mają wpływ na twoją grę to nic fajnego. Zacinanie się broni podczas gry wieloosobowej powodowało by tylko frustrację u graczy, a wiemy że gra ma sprawiać przyjemność. Już lepszym rozwiązaniem było by np. losowe urozmaicanie mapy np. w trybie TDM: grę zaczynamy w miejscu jakie znamy obecnie, w drugiej lub trzeciej rundzie na mapie pewne przejścia są już np. zawalone albo np. występuje pożar w jakiejś klatce schodowej itp.. w 4 rundzie  natomiast pojawiają się jakieś prowizorycznie umocnione pozycje np. z poprzewracanych regałów itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...