Jump to content
Sign in to follow this  
slaski5

RPG poprawka

Recommended Posts

Troche irytujące są te RPG strzelające w piechote np w budynkach czy na TDM, ustawia sie gosciu z RPG na koncu korytarza i wali jak z karabinu ? lub poprostu trzymając w łapie wbiega w korytarz lub do pomieszczenia i jak ktoś wyjdzie to. Moja propozycja jest taka zeby dodać opóźnienie wystrzału na np 2 sec, wtedy nie powinno być takich dziwnych sytuacji a  przy pojedynkach RPG vs Pojazdy wydaje mi się że nie będzie to miało wiekszego znaczenia.

Po pierwszym strzale z RPG kierowca wie zazwyczaj gdzie jest strzelec więc ma się ułamek sekundy na wychylenie z za przeszkody i oddanie drugiego strzału.

27 minutes ago, kinemator said:

Po pierwszym strzale z RPG kierowca wie zazwyczaj gdzie jest strzelec więc ma się ułamek sekundy na wychylenie z za przeszkody i oddanie drugiego strzału.

Racja, jednak gdy jesteśmy za przeszkodą nieco dalej, mamy czas aby wychylić się w innym miejscu (np z drugiej strony przeszkody) i oddać strzał. Często jest tak że wiemy gdzie jest pojazd i podchodzimy do niego od tyłu i mamy czas (wspomniane 2sekundy) na oddanie strzału. Odwróćmy sytuacje bo problem leży bardziej na RPG vs Piechota. Wchodzimy z RPG do pomieszczenia/korytarza widzimy wychodzącego przeciwnika naciskamy LPM i mamy po zawodach a tak trzeba było by przytrzymać LPM 2sek więc przeciwnik miałby szanse na obronę (oddanie strzału lub wycofanie się za osłonę). Na większym dystansie wydaje mi się ze sytuacja niewiele by się zmieniła, ktoś czai się z RPGiem za osłona wychyla się , celuje 2secLPM i leci, chodzi o walkę w budynkach, raczej rzadkością jest używanie wyrzutni rakiet w pomieszczeniach :D

A ja powiem że znerfmy wszystkie bronie bo 99% one mnie zabijają raz na jakiś czas RPG  tak że większym problemem są bronie jakby zmniejszyć obrażenia o 50% miałbym większe szanse na przeżycie :)

RPG trzeba wyjąć i załadować, a przy chowaniu rozładować i schować - jest to właśnie po to, żeby nie dało się szybko wyjąć RPG i przywalić, jak się komuś skończy ammo, albo akurat stwierdzi, że będzie zabawnie.

Kwestia balansu RPG jest cały czas ostro obgadywana, więc na pewno będzie coraz lepiej, ale nie możemy zrobić z RPG broni tylko na pojazdy, bo po pierwsze taką nie jest, a po drugie byłoby to co najmniej dziwne. Pomysły, które mają temu zapobiegać to póki co standardowy czas uzbrojenia (głowica może wybuchnąć dopiero po przeleceniu X metrów), większy self-damage itd. 

Będzie lepiej :)

• Like 1

Sign in to follow this  

• Create New...