Jump to content
Sign in to follow this  
JestemGraczem

Rekompensata - gotówka w grze

Recommended Posts

Jak w temacie . Kiedy mogę się spodziewać  dodania do mojego konta w grze 51k kasy ? Nie dość , że zerujecie konta  to jeszcze trzeba się prosić o swoje .

• Angry 3

2 hours ago, JestemGraczem said:

Jak w temacie . Kiedy mogę się spodziewać  dodania do mojego konta w grze 51k kasy ? Nie dość , że zerujecie konta  to jeszcze trzeba się prosić o swoje .

Wipe to czynność dość często przeprowadzana w przypadku gier wczesnego dostępu. Jest to całkowite lub częściowe czyszczenie (z angielskiego wipe - wycierać) kont graczy - po prostu tracisz cały osiągnięty postęp oraz wszelkie odblokowane i kupione przedmioty, po czym zaczynasz wszystko od nowa.

Podyktowane jest to wyższą koniecznością, ponieważ - tłumacząc łopatologicznie i na chłopski rozum - bywa, że wprowadzenie do gry nowych przedmiotów oraz związanych z nimi mechanik lub po prostu implementacja całkowicie nowych rozwiązań nie jest absolutnie możliwe przy starych danych, które "zalegają" na głównym serwerze. Przestarzałe linijki zamieniane są na nowe, dochodzi garść świeżych pomysłów i oczywistym jest fakt, że jedna, nawet najmniejsza zmiana może nie być kompatybilna z tym, co przechowywane jest już na serwerze. W takim momencie wchodzi wipe. Wszystko puszczane jest od nowa, co daje możliwość dalszego testowania i rozwijania tytułu. Bez tego gra stanęłaby w miejscu, ponieważ totalnie nic by nie działało.

To trochę jak... Nie wiem, z nowym zamkiem w drzwiach.
Wymieniając zamek, wymienić trzeba również klucz. Starym kluczem nie otworzy się nowego zamka.

Niestety zawsze w przypadku gier z wczesnego dostępu znajdzie się grupa ograniczonych użytkowników, których latarnia intelektu nie świeci zbyt mocno - ta specyficzna grupa odbiorców nie ma pojęcia czym jest wipe, jak działa i dlaczego się go stosuje. Co więcej pojęcia mieć nie chcą, nie obchodzi ich to. Są niesamowicie zaskoczeni i zbulwersowani, gdy zauważają, że cały ich postęp i wszystko, co osiągnęli poszło się... Kochać. Nie potrafią również zdefiniować, czym jest wczesny dostęp, a więc nie wiedzą w czym biorą udział i jakimi zasadami się to rządzi. Gra ma być "na wczoraj" i już, jak nie to refund. Z tym nie można walczyć. Niech idą. We wczesnym dostępie chodzi o testowanie. Nie granie, a testowanie. Pisząc się na to należy mieć na uwadze, że wipe będzie tematem wiele razy powtarzanym. W pełni normalna rzecz.

• Like 2
  • Thanks 1

doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak działa wczesny dostęp i na czym polega,nie oczekuję cudu ani wielkich rewelacji związanych z tym .

Ale pierwszy raz spotykam się z pojęciem (Wipe) dzięki za wytłumaczenie,już sie odnalazłem, więc rozumiem że rekompensata również mnie się należy po wyzerowaniu mojego salda :]

dzięki za pomoc, Pozdrawiam

6 hours ago, WhiteEagle said:

doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak działa wczesny dostęp i na czym polega,nie oczekuję cudu ani wielkich rewelacji związanych z tym .

Ale pierwszy raz spotykam się z pojęciem (Wipe) dzięki za wytłumaczenie,już sie odnalazłem, więc rozumiem że rekompensata również mnie się należy po wyzerowaniu mojego salda :]

dzięki za pomoc, Pozdrawiam

Myślałem, że każdy ogarnia to słowo, po Polsku słabo brzmi :D

17 hours ago, weedtime said:

Myślałem, że każdy ogarnia to słowo, po Polsku słabo brzmi :D

to moje pierwsze starcie z grą o wczesnym dostępie,wiec raczej miałem prawo tego słowa nie znać :)

Napisałem dawno temu wiadomość i do tej pory nie dostałem odpowiedzi oraz rekompensaty.

Edited by caleb59

3 tygodnie temu napisałem podając wszystkie wymagane dane i do dnia dzisiejszego żadnej rekompensaty nie otrzymałem.

Idzie w ch... z taka organizacja.