Jump to content
Sign in to follow this  
kirofs

Pojazdy na mapach

Recommended Posts

Co prawda można sobie pojazd ustawić jako "nagrodę", ale moim zdaniem jednak przydałoby by pancerniaki regularnie odradzały się na spawnie, mimo pewnych kłopotów udało się trochę pograć i uważam, że za mało ich. Tyle co komuś raz na jakiś czas się uda dorwać czołg z nagrody.

LUB

zastosować rozwiązanie jak BF V, w menu sobie ustawiamy własnego pancerniaka (Anders, Abrams, T70, Leopard itp) a w grze potem klik przy ikonce bazy gdzie zajmujemy slota na pancerniaka. Trochę mi brakuje właśnie czołgów na wszystkich mapach zarówno na małych jak i dużych. Osobiście uważam, że 4k punktów dla słabszego gracza to trochę dużo do uzbierania.

LUB

jak w BF4 - tego chyba nie trzeba tłumaczyć

Czy byłaby możliwość zrobienia "nagrody" w postaci śmigłowca szturmowego (klik i na chwilę zasiadamy za jego sterami)? Byłby on na mapie aż go ktoś zestrzeli lub do skończenia amunicji.

Edited by kirofs

Czołgi w WW3 są bardzo silne, zwłaszcza przeciwko piechocie. Zdajemy sobię sprawę, że są drogie ale to właśnie wynika z ich siły. Jeden czołg przywołany w dobrym momencie może zmienić bieg całej bitwy. Jeśli lubisz grać pojazdami to może spróbuj wybrać jakiś pojazd opancerzony (Rosomak, Boxer) zamiast czołgu. Takie pojazdy są oczywiście dużo bardziej narażone na zniszczenie, ale na pewno będziesz mógł pozwolić sobie na nie dużo częściej ze względu na ich niższą cenę :).

Co do Helikoptera to nie mamy w planach dodawać go jako autonomicznej jednostki, która sama lata i zabija wrogów ale jak zerkniesz na naszą roadmapę (https://worldwar3.com/en/development-roadmap/) to zobaczysz, że w patch'u 0.4 mamy zamiar dodać helikoptery, którymi będzie można swobodnie latać :)

Edited by Ryuzaki
  • Like 4

Troche sami sobie zaprzeczacie, rozgrywka ma być czołg i piechota, ale czołg jest silny to damy go bardzo mało a efekt to rozgrywka głownie piechota. No wybaczcie, ale jeśli tak to ma wyglądać to bedzie zwrot kasy bo chciałem rozgrywki a'la BF a nie CoD tyle, że na dużych mapach. Proszę zrozumcie, że nie każdy ma takiego skilla by moc nacieszyć się czolgiem przed końcem mapy.

W mojej propozycji odnośnie drugiej opcji to chodziło mi o czołg w "gołej" wersji gdzie byłby oprócz głownego działka ckm i tyle, a jak ktoś chce lepszy to sobie go kupi z punktów. Piechocie dajcie cośka jak np. Javelin lub IGLA i szanse się wyrównują. Mam bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o gry fps i wierzcie mi, nic tak nie rozpędza i robi grę ciekawszą jak pancerniaki. 

Reasumując, gra i mapy aż sie proszą o regularne walki pancerniaków. 

Mam jeszcze jedną sugestię która mi się teraz przypomniała. Przeniesienie RPG ze slotu jako druga broń na slot gdzie mamy plecaki i inne do wyboru.

AV500W?
V750?
Kamov Ka-175?
Sky Saker H300?
MQ-8 Fire Scout?
V-247 Vigilant?

Możliwości jest więcej, ale na tę chwilę nie sposób nawet zgadnąć, jednak biorąc pod uwagę skupienie pewnej części produkcji na azjatyckich rejonach raczej strzelałbym, że pojawi się
AV500W, V750 lub Sky Saker H300 - w końcu wszystkie trzy to produkcja chińska. W każdym razie... Cokolwiek to będzie, na pewno będzie lepsze, niż battlefieldowy XD-1 Accipiter (który wbrew powszechnej opinii wcale nie jest odklejonym od rzeczywistości wymysłem). :D

Edited by DziarskaSarenka

Za skillowego gracza się nie uważam, a i tak w 1 meczu udaje mi się minimum 2 razy czołgiem pojeździć. Po prostu biegaj z teamem i wykonuj rozkazy, a pierwszy czołg będziesz miał w 10 minut.

@kolego powyżej 

Chyba nie ten temat :P

Dodam jeszcz jedno, osłabcie czołgi, wolniejszy przeładowanie, ale więcej a nie raz na ruski rok się pojawia ktoś w pancerniaku 

@konrad 

Spoko, tylko że nadal uważamn że to i tak mało. Od początku rozgrywki musi być pocisk i wsparcie pancernej kawalerii. Powinny być dostępne pojazdy opancerzone od razu by móc częściej pobawić się w pancerniaka. Ta gra ma naprawdę ogromny potencjał a gotowe wzorce na genialną rozgrywkę mamy wszędzie na tacy podane

Edited by kirofs

13 minutes ago, kirofs said:

@kolego powyżej 

Chyba nie ten temat :P

@kirofs A ja myślę, że to odpowiedni temat:
-

23 hours ago, kirofs said:

Czy byłaby możliwość zrobienia "nagrody" w postaci śmigłowca szturmowego (klik i na chwilę zasiadamy za jego sterami)?

14 hours ago, Ryuzaki said:

mamy zamiar dodać helikoptery, którymi będzie można swobodnie latać :)

My monitorujemy sytuację na bieżąco i na pewno będzie jeszcze dużo iteracji balansu całej rozgrywki - być może w przyszłości czołgi będą nieco słabsze i zwiększy się ich ilość. Na chwilę obecną jednak, nie zauważyłem żeby ludzie skarżyli się na zbyt małą ich ilość. Pojazdy w naszej grze są formą nagrody i trzeba się odrobinę wykazać. Na dobrą sprawę nie trzeba mieć ogromnej ilości zabójstw czy asyst, żeby cieszyć się nawet najdroższymy strike'ami. Warto zwrócić uwagę na to żeby trzymać się swojego squadu, wykonywać polecenia leadera (lub samemu nim zostać), leczyć sojuszników, rzucać ammo packi i co najważniejsze przejmować punkty. Nawet samo spotowanie przeciwników klawiszem "X" już daje Ci punkty. A jeśli to Cie nie zadowala, to może ucieszy Cię fakt że chcemy w przyszłości dodać tryb, w którym walka będzie prowadzona tylko i wyłącznie w pojazdach :). Polecam poczekać, a w między czasie spróbować innego podejścia do rozgrywki.

• Like 1

@kirofs Obie strony mają na start po 2 czołgi i 2 bwp.

@Ryuzaki W jednym z meczy, w którym brałem udział, jakiś gracz początkowym czołgiem jeździł przez prawie cały mecz po prostu cofając się na respa i go naprawiając. Osłabienie czołgów skutkowałoby jeszcze częstszym cofaniem się, albo ogólnie spowodowałoby, że pancerni campiliby blisko respa z dala od piechoty (patrząc na zasięg rpg to by go uczyniło niemożliwym do zniszczenia). Lepiej byłoby dodać coś w rodzaju fgm-148, tak jak pan Kirofs już wcześniej napisał.

2 hours ago, Ryuzaki said:

My monitorujemy sytuację na bieżąco i na pewno będzie jeszcze dużo iteracji balansu całej rozgrywki - być może w przyszłości czołgi będą nieco słabsze i zwiększy się ich ilość. Na chwilę obecną jednak, nie zauważyłem żeby ludzie skarżyli się na zbyt małą ich ilość. Pojazdy w naszej grze są formą nagrody i trzeba się odrobinę wykazać. Na dobrą sprawę nie trzeba mieć ogromnej ilości zabójstw czy asyst, żeby cieszyć się nawet najdroższymy strike'ami. Warto zwrócić uwagę na to żeby trzymać się swojego squadu, wykonywać polecenia leadera (lub samemu nim zostać), leczyć sojuszników, rzucać ammo packi i co najważniejsze przejmować punkty. Nawet samo spotowanie przeciwników klawiszem "X" już daje Ci punkty. A jeśli to Cie nie zadowala, to może ucieszy Cię fakt że chcemy w przyszłości dodać tryb, w którym walka będzie prowadzona tylko i wyłącznie w pojazdach :). Polecam poczekać, a w między czasie spróbować innego podejścia do rozgrywki.

Nadal nie jestem przekonany, może dlatego, że optymalizacja leży i do dziś(!) ukonczyłem 1 mecz. Poza tym ktoś musiał rozpocząc temat. Były skargi na ilość pojazdów, ale nie wiem czemu nikt nie zgłosił....poczekam na lepszą optymalizację i spróbuję podejść jeszcze raz do tematu

moim zdaniem co do kwesti pojazdow to sa wysmienite :) sa bardzo mocne przeciwko piechocie ale i bardzo latwe do zniszczenia (jesli grasz druzynowo) przez rpg czy mine (ustawiona na trasie czolgu) . I tu wlasnie  wszystko sie prowadza co devsi caly czas podkreslaja, gra jest nastawiona przede wszystkim na TEAMWORK!! (team work makes a dream work). 

• Like 1

@kirofs - Skoro udało Ci się ukończyć tylko jeden mecz, to nie uważasz że to troszkę zbyt mało, żeby snuć teorie o tym czy coś wymaga rebalansu ? My monitorujemy sytuację na wielu frontach - Youtube, Reddit, Facebook, Discord oraz to forum (część anglojęzyczna jest znacznie bardziej aktywna) i nigdzie nie widać/słychać słów niezadowolenia w kwestii pojazdów. Naszym zdaniem sytuacja z pojazdami jest przynajmniej poprawna, jeśli nie dobra. Zapisałem jednak Twoje spostrzeżenia i poruszę ję na jednym ze spotkań odnośnie designu ;).

Edited by Ryuzaki

On 11/28/2018 at 8:34 AM, Ryuzaki said:

@Ryuzaki

Tak ukończyłem jeden, ale grałem wiele więcej tyle, że reszty nie dokończyłem ze względu na tragizm optymalizacji.

Sign in to follow this  

• Create New...