Jump to content
Sign in to follow this  
Volto

Osobne punkty dla dowódcy składu.

Recommended Posts

Witam , taki pomysł aby poprawić współprace w drużynach.

Osobny licznik punktów tylko dla dowódcy za wykonywanie przez członków celów , zabójstw w punktach oznaczonych itp.

Dzięki tym punktom dowódca może wydać je tylko i wyłącznie na wsparcie: dron zwiadowczy , nalot itp. [Jeszcze inne co będą w przyszłości]

Ewentualnie na środki transportu aby skład mógł się dostać do jakiegoś punktu.[jak będą większe mapy]

Co nam da teoretycznie te pkt dla dowódcy.

*zwiększona współpraca drużynowa

*premię za dobrą grę w składzie 

*więcej akcji na mapach [ naloty itp]

Po zakończeniu gry jakieś podsumowanie dla składu i zależnie od wkładu dodatkowa kasa i Exp.

Wątpię żeby to był dobry pomysł. Dowódca i tak dostaje więcej pkt niż reszta. Poza tym żeby to dobrze funkcjonowało trzeba mieć dobrego dowódcę, które wie co kiedy użyć, a tacy nie zawsze się trafiają.

• Like 1

Dokładnie jak napisał Konrad, mi również wydaje się, że to nie jest dobry pomysł. Moim zdaniem obecny system jest wystarczający - dowódca zarabia najwięcej o ile ma ogarnięty oddział, który wykonuje jego polecenia no i działa to również w drugą stronę jako członek oddziału wykonuje polecenia dowódcy. Obecnie problemem jest fakt, że część ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest dowódcą i nie wydaje poleceń a z drugiej strony jeżeli trafi się ogarnięty dowódca to członkowie oddziału latają gdzie im się chce.

Najlepiej grać z jakimiś kolegami albo jak nie masz z kim to stworzyć swój oddział i może ktoś dołączy i będzie wysłuchiwał rozkazów :) Pozdro

• Like 1

No niby tak , lecz może posiadać jakieś specjalne "wezwania" . Powiedzmy że mamy większe mamy i jakiś inny tryb gry. Jedna drużyna broni jakiegoś punktu. I tutaj byśmy mieli   zrzut zaopatrzenia;

*Skrzynia z amunicją dla piechoty/pojazdów [większa ilość , dla pojazdów aby nie było że maja nieograniczoną ilość w punkcie gdzie się bronią]

* Medykamenty

Obie wróg może zniszczyć

Takie nie wiem jak to nazwać "umiejętności" byłyby za mocne dla zwykłych żołnierzy lecz dobry dowódca z dobrym składem miałby większy wpływ na przebieg bitwy. Nie fragi wygrywają bitwy a dobra strategia :)

Te punkty dodatkowe dla dowódcy moim zdaniem byłyby dobre lecz muszą się jakoś wyróżniać z tych co mamy aktualnie . Wszystko zależne od przyszłych aktualizacji oraz trybu gry.

Zaraz ktoś napisze że są paczki z amunicją itp. Moim zdaniem trzeba wydłużyć czas odnowy takiej paczki albo dodać że postać ma np 3 takie pakunki i musi je odnowić [pojazd zaopatrzeniowy,skrzynki z amunicją w niektórych miejscach] Podobna sprawa ma się z osobistymi apteczkami. Strzelamy , leczymy się , czekamy , znowu leczymy się i idziemy.

Myśleliśmy nad takim rozwiązaniem i często ono wraca, ale jednocześnie nie chcielibyśmy odbierać graczom tej nagrody jaką jest wezwanie danego strike'a. Ponadto takie rozwiązanie prowadziłoby do rozrzedzenia składów, ponieważ o wiele więcej graczy chciałoby być liderem i tworzyłoby kolejne składy.

Jest to pomysł, który wymaga dokładnego przemyślenia.

• Like 1

No niby tak ale w takim wypadku strikie [nie wiem jak to odmienić :P] mogłyby pozostać graczom , dowódcy z tych drugich punktów mogliby mieć "wzmocnione wersje" [większy obszar działania , podwójny nalot itp] + kilka unikatowych

Teraz liczba składów tutaj jest z tym mały problem bo było by ich więcej niż teraz.   2 pomysły jakby temu przeciwdziałać :

1 Duże ilości punktów wymagane ze współpracy , większy skład to szybsza ilość nabijanych punktów. [efekty z danego strike'a naliczany całej drużynie]

2 Kary dla słabego dowódcy w postaci do expa albo do zarobionej kasy. [ Możliwość ustąpienia z funkcji dla innej osoby , albo opcja czy jest się na siłach aby dowodzić czy raczej przy dołączaniu do nowych zespołów być zwykłym szeregowcem]

Pozostanie dowódcą by się wiązało z profitem dla drużyny za dobre operowanie rozkazami po zakończeniu "bitwy" a za słabego to czekała by go kara. [tylko dowódcę]

Jeszcze kwestia szeregowców co wykonują rozkazy a tacy co grają solo oraz druga sprawa to ludzie co chcą się bawić a tacy co grać "na poważnie".

I tutaj kolejny problem powstaje niestety.

I tutaj by musiały by powstać 2 rodzaje składów 

1 dla graczy co grają aby zabijać i grać bardziej solo [tak jak jest teraz]

2 dla ludzi poważnych co chcą grać taktycznie i mieć z tego większe profity [ punkty dla dowódcy]

Według mnie w twojej propozycji występuje zbyt wiele różnych kombinacji za jakie otrzymywałoby się punkty. Zbyt dużo zmiennych od których zależy wynik, na pewno nie spowoduje lepszej gry drużynowej a znacznie ją utrudni.

Co do konkretnych rzeczy:

• kary dla dowódców - raczej odpada bo skoro gracze z jego squadu nie chcą wykonywać zadań to co ma zrobić? Opuścić oddział?
  • możliwość przekazania dowodzenia już występuje z tego co zaobserwowałem
  • dawanie graczom profitów za to, że grają solo też nie jest dobrym rozwiązaniem - jakby nie patrzyć WW3 ukierunkowany jest na działania drużynowe

pozdrawiam :)

• Like 1

2 hours ago, Volto said:

Nie wspomniałem o profitach dla graczy co grają solo :)

Wg mnie nie powinno być takich profitów. Grając solo na pewno nie pomagasz drużynie w wygranej. Większość graczy "solo" gra tylko dla K/D ratio. Skuteczność przejmowania punktu w przypadku jednego żołnierza również jest znikoma. Moim zdaniem wszelkie dodatkowe profity winny być za grę drużynową tzn. wspólne zdobywanie celów, wykonywanie rozkazów (jak jest obecnie) a nawet za bieganie razem (np. strefa 20m która w przypadku zabicia wroga przez naszego współtowarzysza, który znajdował się w promieniu 20m od nas, dawało by nam np. 20punktów).

Lepiej stawiać na szeroko pojęty teamplay na jasnych zasadach, niż rozgraniczać to na dowódców czy graczy grających drużynowo czy solo.

• Like 1

Trochę źle mnie zrozumiałeś też nie jestem za profitami za dla graczy solo a "Nie wspomniałem o profitach dla graczy co grają solo"  miało że w mojej wypowiedzi nie miałem tego na myśli.

A ta sprawa z strefą jest dość ciekawa.

Sign in to follow this  

• Create New...