Jump to content
Sign in to follow this  
caleb59

Lokalizacja serwerów - a gdzie polski serwer?

Recommended Posts

Nie wiem czy to jest żart, czy tak zostanie zawsze ale dlaczego polska gra nie ma polskiego serwera tylko trzeba się "rozbijać"  po zagranicznych tracąc przy tym na pingu i ewentualnie gubić pakiety w zależności od łącza? Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie podjął tego tematu...

• Haha 1

Każdy by chciał serwer w swoim kraju, ale tak się nie da. Gra jest polskiej produkcji, ale wydanie jest ogólnoświatowe.

Dlatego, że liczy się nie tylko lokalizacja, ale też to, w jaki sposób centrum danych jest połączone ze światem oraz dostępność sprzętu. Nasze serwery dostarcza Zeuz.io, u nich zamawiamy maszyny w konkretnych lokalizacjach, ale te lokalizacje muszą być wspierane przez nich - nie możemy sobie wymyślić, że teraz w Krakowie będą serwery, bo nikomu się to nie będzie opłacało.

Frankfurt, który jest najbliżej Polski, oferuje (z Gliwic, na dobrym łączu) pingi ~19-27ms, co jest podobnym wynikiem, jaki dostajemy do nawet pobliskich miast w Polsce - na tych dystansach ważniejsza jest ilość 'kroków' po drodze niż sama odległość.

Nie jest wykluczone, że w przyszłości rozszerzymy naszych dostawców serwerów o kolejne pozycje i będzie ich więcej, ale póki co zostaje :)

12 hours ago, Ragir said:

Frankfurt, który jest najbliżej Polski, oferuje (z Gliwic, na dobrym łączu) pingi ~19-27ms, co jest podobnym wynikiem, jaki dostajemy do nawet pobliskich miast w Polsce - na tych dystansach ważniejsza jest ilość 'kroków' po drodze niż sama odległość. 

Nie jest wykluczone, że w przyszłości rozszerzymy naszych dostawców serwerów o kolejne pozycje i będzie ich więcej, ale póki co zostaje :)

Ping 19-27 ?  hmm mówimy tu o Frankfurcie nad Menem? Mój ping nie spada poniżej 100 Ms , nigdy . Wiem że nie jest to zależne całkowicie od was , ale również od operatorów , którzy mają routing jaki mają . Wrzućcie proszę IP servera przydało by się wypingować , sprawdzić gdzie co tracę , ile jest brzegówek .

Gliwice... A co z resztą miast/miejscowości, które są zdecydowanie dalej od zachodniej granicy jak np. Suwałki - wiadomo, że im trasa dłuższa tym warunki są co raz gorsze więc serwer w Warszawie jest jak najbardziej dobrym pomysłem bo wtedy z każdego zakątka naszego kraju byłby dobry dostęp.

Edited by caleb59

27 minutes ago, caleb59 said:

Gliwice... A co z resztą miast/miejscowości, które są zdecydowanie dalej od zachodniej granicy jak np. Suwałki - wiadomo, że im trasa dłuższa tym warunki są co raz gorsze więc serwer w Warszawie jest jak najbardziej dobrym pomysłem bo wtedy z każdego zakątka naszego kraju byłby dobry dostęp.

Posralo was ? 

Znajdźcie mi firmę, w Polsce, która świadczy usługi serwerowe dla gier komputerowych na takim poziomie Zeuz.io

• Haha 1

On 12/9/2018 at 9:09 AM, Merapi-PL said:

Ping 19-27 ?  hmm mówimy tu o Frankfurcie nad Menem? Mój ping nie spada poniżej 100 Ms

Mówimy o tzw ICMP echo, czyli czasie bez większych opóźnień. Opóźnienie w WW3 jest liczone z dodatkiem czasu klatki, więc jest wyższe. Jeśli faktyczny ping do serwera we frankfurcie to 100ms, to coś jest nie tak z łączem po drodze albo mówimy o radiówce / słabym wifi - wtedy cudów ni ma, zawsze będzie duży, nawet do piwnicy ?