Jump to content
Sign in to follow this  
mrocznydrwal

Obrońcy - atakujący

Recommended Posts

Witam,

Powinna zostać przemyślana mechanika obrońców i atakujących - a konkretnie zwiększenie bonusów za bycie obrońcą. Obecnie najczęściej atakujących jest od 80 do 100%. Dlaczego tak jest? Bo nie opłaca się być obrońcą. Lepiej jest podbiec z resztą ludzi i zająć punkt bo momentalnie wpada 200 pkt. A obrońca? zajmują ci punkt, powiedzmy, że się uda odzyskać gdy był przejęty w 1/4 i dostajesz jakieś marne 30 punktów.

Druga sprawa z tym powiązana to rozkazy. Dawanie rozkazów na obronę jest średnio opłacalne punktowo, a druga sprawa, że i tak w drużynie większość to atakujący. 

Moim zdaniem powinna zostać zwiększona liczba punktów za bronienie oraz dawanie oddzielnych rozkazów na obronę i atak - wtedy i atakujący i broniący pobiegną gdzie trzeba. Zdaje sobie sprawę, że wtedy rozbija się drużynę, dlatego można ewentualnie pomyśleć jeszcze nad czymś innym - dowódca wybiera czy będzie broniącym czy atakującym i wtedy cały jego team ma takie funkcje z automatu. Skoro mamy 32 osoby w całej drużynie to wtedy miałoby to sens - kilka teamów atakujących, kilka broniących - można też określić konkretną liczbę slotów na drużynę atakującą i broniącą.

• Like 2

Ja nie do końca czuję potrzebę grania jako obrońca przy obecnym designie map. Teraz obszar przejmowania na niektórych mapach jest mały i  brak jest sensownych osłon - obrońców można bez problemu zarzucić granatami. Jednoczesna obrona dwóch powiązanych punktów ze względu na odległości też wydaje się mało praktyczna. Druga sprawa, że obrońcy mogą się nudzić, bo nie na wszystkich punktach będzie się dużo działo.

Gdyby np. przejmowało się cały budynek to rozumiałbym - można zorganizować sensowną obronę, gdzieś ustawić karabin maszynowy, zablokować przejścia, przemieścić się w obrębie punktu itp.

Podział na obrońców i atakujących sprawdził by się pewnie w trybie podobnym do Capture The Flag.

• Like 2

Zgadzam się z wami w 100%. Obecnie bycie obrońcą po pierwsze jest nieopłacalne, po drugie nie ma się gdzie schować a po trzecie rozgrywka przy obecnym wyglądzie map nie pozwala skutecznie bronić punktów. Jeżeli chodzi o wygląd map - to konkretnie chodzi o lokacje zewnętrzne, które są odsłonięte i można obrońców zajść z każdej strony. W budynkach sytuacja ma się lepiej ale nadal brakuje jakiś elementów, które dawały by osłonę (teraz wygląda to tak, że masz pięć wejść na dany punkt a schować możesz się tylko przed np. dwoma a sam punkt jest zbyt otwarty).

• Like 2

Też tak myślę , dodanie sporego obszaru w którym obrońca dostawałby punkty za zabicia/ewentualnie zadane obrażenia. Nie musi być na punkcie ale w jakieś odległości np. snajperzy

Było by więcej camperów , ale jakby nie patrzeć każdy obrońca to camper.

• Like 2

Można pomyśleć nad czymś takim, jak utrzymanie punktu (a raczej obszaru) przez założony czas. Np. jeśli przez 5min uda się utrzymać punkt obrońcom to dostają bonusy. Oczywiście wymagałoby to kilku zmian w mechanice (lub dodanie nawet nowego trybu) ale łącząc to z waszymi pomysłami... Choć jak tak chwilę pomyślę to zajeżdża BFem :D więc trzeba pomyśleć nad jakimiś innowacjami, no ale to tak na marginesie.

W każdym razie, na obecnym etapie granie obrońcą jest bezcelowe i to widać, bo obrońców praktycznie nie ma, więc wypadałoby coś z tym zrobić.

• Like 2

@mrocznydrwal kwestia do przemyślenia jednak z punktu widzenia obecnej rozgrywki pojawia się pewien problem. Jeżeli przykładowo mielibyśmy dostawać punkty za samo utrzymywanie celu wyznaczonego przez dowódcę plutonu to mamy dwie sytuacje:

A: mamy ogarniętego dowódcę, który widzi/wie że wróg przykładowo będzie atakował dany punkt i wydaje rozkaz obrony tego punktu. Squad leci na wyznaczony punkt utrzymuje go i za dany czas na punkcie i za zabicie wrogów otrzymuje dodatkowe punkty. Dla mnie OK i jest to wartość dodana do drużynowej gry

B: z drugiej strony przy mechanice opisanej powyżej, mogą znaleźć się cwaniaki co utworzą sobie team i będą przez całą rozgrywkę okupować jeden punkt i spijać punkciki za nic, gdzie reszta drużyny będzie się pocić aby atakować/bronić inny punkt.

Moim zdaniem warto by się zastanowić nad funkcją Commandera, który wyznaczał by cele dla danego plutonu i dopiero w przypadku gdy Commander wydaje rozkaz obrony danego punktu dla np. Squad-u Alpha i jego dowódca go akceptuje, to wtedy dostajemy dodatkowe bonusy za utrzymywanie punktu przez dany czas i dodatkowe za zabicie wrogów. W przypadku gdyby Squad Alpha nie bronił punktu wskazanego przez Comandera a tylko tego wskazanego przez dowódcę to otrzymywali by tylko premię za zabicie wrogów na punkcie.

Sama postać Commandera mogła by być przypisana dla graczy np. od 5 poziomu i powinna być grywalna (jak np. w Rising Storm 2 Vietnam)

Mechanika atakujących/broniących wymaga jeszcze paru dodatków, żeby była w pełni funkcjonalna, ale kontunuujcie, czytamy!

• Like 1
  • Thanks 1

Zgadzam się z

mrocznydrwal

"Można pomyśleć nad czymś takim, jak utrzymanie punktu (a raczej obszaru) przez założony czas. "

To byłoby dobre. Może nawet poszedłbym dalej, żeby tylko po utrzymaniu przez określony czas były punkty za punkt - hm... punty za punkt? :)

W każdym razie, rzeczywiście najczęściej zdobywa się pusty punkt, poza wyjątkami, ale wtedy najczęściej jedna z drużyn ma ogromną przewagę. Ehh. jest zbyt późno, wyszedł mi bełkot :)

9 hours ago, BudgieSenior said:

Zgadzam się z

mrocznydrwal

"Można pomyśleć nad czymś takim, jak utrzymanie punktu (a raczej obszaru) przez założony czas. "

To byłoby dobre. Może nawet poszedłbym dalej, żeby tylko po utrzymaniu przez określony czas były punkty za punkt - hm... punty za punkt? :)

W każdym razie, rzeczywiście najczęściej zdobywa się pusty punkt, poza wyjątkami, ale wtedy najczęściej jedna z drużyn ma ogromną przewagę. Ehh. jest zbyt późno, wyszedł mi bełkot :)

Faktycznie ciężko Cię zrozumieć ale po przeczytaniu tego 3 raz wiem o co Ci chodzi :)

Tak jak pisałem wcześniej w mojej opinii dawanie punktów za obronę punktu wyznaczonego przez dowódcę squadu jest problematyczne do zbalansowania z uwagi na sytuację, które opisałem wyżej. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie funkcji Comandera o której też pisałem wcześniej.

A co jakby zależnie od funkcji zwiększyć procentowo ilość zdobywanych punktów. Niekiedy również atakujący broni , obrońca musi zaatakować .Przez co również będą otrzymywać punkty ale ich ilość będzie mniejsza.

Dodatkowe punkty za:

obrońca jeśli jest w strefie obrony za zabójstwo dostaje punkty [+ilość punktów dodatkowych]

+ jeśli cel był na daleko poza zasięgiem strefy bonusowej/obronnej

++ jest w strefie obronnej 

+++ strefa do przejęcia punktu

To samo ale strona atakująca:

+ jeśli zabito kogoś w strefie obrony punktu [strzał z daleka]

++ wkroczono na strefę obrony zabicie w tej strefie 

+++ jeśli jest się na strefie przejęcia punktu i zabójstwo w tej strefie

Tutaj ogólne pomysły na dodatkowe punkty:

* Strzał z dalekiej odległości [ Ucieszyło by snajperów ]

* Uratowanie komuś życia [ zabicie snajpera kiedy on celuje / albo ogólnie jak ktoś był pod ostrzałem]

* Więcej punktów za spotowanie

* Strzał w głowę [ Śmiertelny ]

* Premia za przejęcie punktu bez wkroczenia wroga 

* Bonus punktów za:

ile osób zostało zabitych w punkcie obrony/ataku [ chodzi mi o to że czasami są długie walki o punkt i żeby była jakaś dodatkowa premia ] 

obrońcy dostają co jakiś określony czas  np: co 1 minute , padło 10 wrogów  10x5 i mamy bonusowe punkty. Każda osoba która była na tym punkcie i broniła go w ciągu ostatnich 60s , co pełna minuta reset.[czas gry]

ta sama sytuacja tylko dostają wtedy kiedy zdobędą punkt

* Pilnowanie flanki podczas obrony/ataku [ jakiś system jeśli pilnujemy dłuższy czas 1 strony] Mam nadziej że zrozumiecie o co chodzi. Czasem niektórzy biegają po punkcie  i nie pilnują a tak może by się nauczyli :)

* Coś na zasadzie asysty za granaty w sensie coś akcje ale Swat. Wrzucamy błyskowy , wchodzimy kolega zabija a my dostajemy bonus punktów na zasadzie asysty za oślepienie

A i tutaj dopisze zwiększenie oraz zmniejszenie za zabójstwa.

- za zabicie jak się jest w pojedzie [ czołg itp ]

- zabicie z rpg piechoty

+ za zabicie z pistoletu tutaj mały przykład domyślna wartość 100

RPG = 50 Pojazdy = 75 Snajperzy = 100 Broń długa 110 Pistolety 150 to tylko taki przykład o co mi chodzi dokładnie bez większej ilości typów broni i wyposażenia .

Grając na Smoleńsku potwierdziło się też, że dużo zależy od konstrukcji map i punktów. Na tej mapie od razu widać, że obrońców jest więcej niż na innych. Powinno się tylko w niektórych miejscach powiększyć strefy punktów.

On 12/19/2018 at 7:34 PM, Volto said:

A co jakby zależnie od funkcji zwiększyć procentowo ilość zdobywanych punktów. Niekiedy również atakujący broni , obrońca musi zaatakować .Przez co również będą otrzymywać punkty ale ich ilość będzie mniejsza.

Dodatkowe punkty za:

obrońca jeśli jest w strefie obrony za zabójstwo dostaje punkty [+ilość punktów dodatkowych]

+ jeśli cel był na daleko poza zasięgiem strefy bonusowej/obronnej

++ jest w strefie obronnej 

+++ strefa do przejęcia punktu

To samo ale strona atakująca:

+ jeśli zabito kogoś w strefie obrony punktu [strzał z daleka]

++ wkroczono na strefę obrony zabicie w tej strefie 

+++ jeśli jest się na strefie przejęcia punktu i zabójstwo w tej strefie

Tutaj ogólne pomysły na dodatkowe punkty:

* Strzał z dalekiej odległości [ Ucieszyło by snajperów ]

* Uratowanie komuś życia [ zabicie snajpera kiedy on celuje / albo ogólnie jak ktoś był pod ostrzałem]

* Więcej punktów za spotowanie

* Strzał w głowę [ Śmiertelny ]

* Premia za przejęcie punktu bez wkroczenia wroga 

* Bonus punktów za:

ile osób zostało zabitych w punkcie obrony/ataku [ chodzi mi o to że czasami są długie walki o punkt i żeby była jakaś dodatkowa premia ] 

obrońcy dostają co jakiś określony czas  np: co 1 minute , padło 10 wrogów  10x5 i mamy bonusowe punkty. Każda osoba która była na tym punkcie i broniła go w ciągu ostatnich 60s , co pełna minuta reset.[czas gry]

ta sama sytuacja tylko dostają wtedy kiedy zdobędą punkt

* Pilnowanie flanki podczas obrony/ataku [ jakiś system jeśli pilnujemy dłuższy czas 1 strony] Mam nadziej że zrozumiecie o co chodzi. Czasem niektórzy biegają po punkcie  i nie pilnują a tak może by się nauczyli :)

* Coś na zasadzie asysty za granaty w sensie coś akcje ale Swat. Wrzucamy błyskowy , wchodzimy kolega zabija a my dostajemy bonus punktów na zasadzie asysty za oślepienie

A i tutaj dopisze zwiększenie oraz zmniejszenie za zabójstwa.

- za zabicie jak się jest w pojedzie [ czołg itp ]

- zabicie z rpg piechoty

+ za zabicie z pistoletu tutaj mały przykład domyślna wartość 100

RPG = 50 Pojazdy = 75 Snajperzy = 100 Broń długa 110 Pistolety 150 to tylko taki przykład o co mi chodzi dokładnie bez większej ilości typów broni i wyposażenia .

Zgadzam się mniej więcej do połowy - to wydają się być niezłe pomysły, ale już np pilnowanie flanki czy akcje z granatami raczej zbyt skomplikowane

Wiesz dawałem tylko możliwości , ale zawsze ktoś może zobaczyć dany punkt i wpaść na genialny pomysł dzięki niemu :)

Sign in to follow this  

• Create New...