Jump to content
Pioras

PTE 0.3 - Pierwsze wrażenia

Recommended Posts

Moje jak najbardziej pozytywne :P

Mapa Smoleńska spora, wydaje się większa od pozostałych. Oczywiście o jej jakości nie ma co pisać, bo to wersja alfa i to widać xD

Ale na pewno będzie to spora odskocznia od map umiejscowionych w centrach miast jak do tej pory.

Scar na razie średnio, Domyślam się że odwzorowany jest dobrze ale mam wrażenie że ma wolną szybkostrzelność - biorąc pod uwagę Scara z PUBGa (już jakiś czas nie gram).

Polski też jakoś dziwnie zaimplementowany, opcje nadal po angielskiemu :P

No cóż, trzeba wracać i testować dalej.

A jak Wy oceniacie 0.3?

PS. Fotę z czołgiem na dachu musiałem wrzucić, nie mogłem się powstrzymać :D

20181214004856_1.jpg

Na plus:

- optymalizacja zapotrzebowania na RAM (zjechanie z 12-14 GB do 3-4.5 GB)
- optymalizacja silnika gry (jest przyjemniej i płynniej)
- szybkość wczytywania gry i map (od palca)
- gra wydaje się ostrzejsza
- odblokowany łącznik na TDMie
- SCAR-H zacny
- mapa Smoleńsk bardzo przemyślanie zaprojektowana pomimo że jest to wersja prototypowa
- dodatkowe wskazówki na ekranach ładowania mapy (trochę bym to graficznie podrasował ale i tak jest dobrze)
- poprawione audio

Edited by Lugresky
  • Like 1

1 hour ago, Lugresky said:

gra wydaje się ostrzejsza

Jest suwak do ustawiania ostrości

1 hour ago, Lugresky said:

poprawione audio

Co masz na myśli? Lepsze dźwięki czy lepsze pozycjonowanie? Pytam bo nie grałem na PTE.

@DareQQ

Bez jakiegokolwiek ustawiania obraz jest ostrzejszy. Co do audio odnoszę wrażenie że jest lepsze ogólnie, pozycjonowanie też poprawione.

Edited by Lugresky

Just now, Lugresky said:

@DareQQ

Bez jakiegokolwiek ustawiania obraz jest ostrzejszy. Co do audio odnoszę wrażenie że jest lepsze ogólnie, pozycjonowanie też poprawione.

Co do ostrości Ragir pisał, że suwak ostrości w 0.3 jest ustawiony domyślnie na wartość 30. Czyli wg mnie +30 w stosunku do 0.2. Dzięki za info odnośnie dźwięku. Czekam na dźwięki chyba najbardziej bo obecnie nie mogę wykorzystać potencjału słuchawek 5.1

@Lugresky ja mam słuchawki analogowe 5.1 i powiem Ci, że jest dramat. Nawet przy ustawieniach stereo jest straszna lipa i dźwięki nie wiadomo skąd. Mam nadzieję, że po tym patchu będę mógł grać normalnie.

Może to wina słuchawek, miałem 5.1 i dramat i dałem sobie spokój i zmieniłem spowrotem na stereo i jest o niebo lepiej i zależne od karty dźwiękowej

1 hour ago, koszalek said:

Może to wina słuchawek, miałem 5.1 i dramat i dałem sobie spokój i zmieniłem spowrotem na stereo i jest o niebo lepiej i zależne od karty dźwiękowej

Wątpię aby to była wina słuchawek. W innych grach pozycjonowanie działa wręcz wyśmienicie. W WW3 zobaczymy po patchu.

Nie wiem dlaczego ale za drugim razem mapa byla kompletnie gola. Wszystkie modele byly jakby to nazwac nie pokolorwane ? ale ogolnie spoko sie na niej gra.

20 minutes ago, hubson said:

Nie wiem dlaczego ale za drugim razem mapa byla kompletnie gola. Wszystkie modele byly jakby to nazwac nie pokolorwane ? ale ogolnie spoko sie na niej gra.

A za pierwszym nie? One są po prostu nieoteksturowane jeszcze.

Generalnie mapa ma super potencjał i bardzo mi się podoba rozkład. Jest duża, ma zróżnicowany teren. Czuję, że będzie to strzał w dziesiątkę. Co nie zmienia faktu, że wydawać ją na takim etapie to aż wstyd :D rozumiem, że alpha itd itd ale mam nadzieję, że opuszczając PTE będzie chociaż oteksturowana jakkolwiek... A i strasznie wszystko się odbija, że patrząc pod słońce nic nie widać.

12 minutes ago, mrocznydrwal said:

A za pierwszym nie? One są po prostu nieoteksturowane jeszcze.

Generalnie mapa ma super potencjał i bardzo mi się podoba rozkład. Jest duża, ma zróżnicowany teren. Czuję, że będzie to strzał w dziesiątkę. Co nie zmienia faktu, że wydawać ją na takim etapie to aż wstyd :D rozumiem, że alpha itd itd ale mam nadzieję, że opuszczając PTE będzie chociaż oteksturowana jakkolwiek... A i strasznie wszystko się odbija, że patrząc pod słońce nic nie widać.

Za pierwszym razem jak gralem byla oteksturowana fakt nie cala bo niektore pojazdy i budynki nie byly, ale za drugim razem nic nie bylo oteksturowane. 

4 hours ago, hubson said:

Chodzi Ci o to? Z tego co przekazał mi @Rozmo to coś testują.

20181215005232_1.jpg

Pograłem 4-5 godzinek i niestety muszę stwierdzić że dźwięk zepsuty w 0.2 było lepiej , teraz pozycjonowanie wroga kompletnie nie działa , na Smoleńsku FPS nie przekraczał 30 , niegrywalne mimo że kompa mam dobrego .

Działa wam w ogóle WW3? Po aktualizacji do wersji 0.3 (czy dzisiejszej 0.3.1) nadal nie da się dołączyć do żadnej sesji. Poza tym zużycie RAM (w menu bo przecież do gry dołączyć nie mogę) pokazuje na poziomie 7,5-8gb. 

Co do dźwięków (pozycjonowanie) to polecam wam po testować  tryb dźwięku. Sam używam chyba TV. Na pewno nie stereo i nie 5.1.

rano patch 0.3 nie działał u mnie, teraz się włącza. ten smoleńsk jest beznadziejny, snajperzy trafiają mnie co minute, nie da się grać. 

ja jak kogoś trafiam to on biegnie dalej, bez sensu, powinien być jakiś system uderzenia, że trafiony pada i mu zajmuje chwile żeby wstał, i biegnie wtedy np wolniej, tak to lipa, a inni mnie trafiają zawsze headshoty, snajperka nie jest w realu taka stabilna, powinno to się jakoś trząść, tak to ci zaawansowani, albo oszuści, trafiają co chwila w głowę, i snów respawn, zero przyjemności z gry. 

TDM jest świetne. cała reszta to lipa. że wspomnę, że niby taka taktyczna gierka miała być, a nie ma punktów za namierzanie dronem, totalny szajs, powinny być jakieś punkty po namierzeniu jak przeciwnik zostanie zdjęty. 

1 hour ago, Merapi-PL said:

Gra ktoś na tym PTE 3.1? Gdzie bym nie wbił to pusty server .

38 minutes ago, Pioras said:

@Merapi-PL Ja wczoraj wróciłem do zwykłej wersji z tego samego powodu.

Mi np na EU nie znajduje żadnej gry, wczytuje się owszem jakaś mapa ale zaraz wraca do menu. Personalizacja się nie zapisuje, kompletnie nic się nie zapisuje zaraz po przełączeniu na drugą broń. Na azji wszystko działa ale to nie jest granie z takim pingiem. Również zaraz wracam do normalnej wersji. 

19 hours ago, Alien.pl said:

Mi np na EU nie znajduje żadnej gry, wczytuje się owszem jakaś mapa ale zaraz wraca do menu. Personalizacja się nie zapisuje, kompletnie nic się nie zapisuje zaraz po przełączeniu na drugą broń. Na azji wszystko działa ale to nie jest granie z takim pingiem. Również zaraz wracam do normalnej wersji.  

Zostaje na PTE , poczekam aż wejdzie na główne servery , nie chce mi się bawić w pobieranie na nowo .

Dzisiaj ma się pojawić 0.3 na standardowym wersji, więc pewnie i PTE zostanie ogarnięte. Ale to pewnie po południu.