Jump to content
Sign in to follow this  
SGTAce

Tryb jak rush

Recommended Posts

W sumie prosta rzecz - czy udało by się by jedna mapa miała liniowy układ punktów tak by zespoły musiały przepychać linię? Było by super pograć w tym trybie, bo bieganie w te i w tamtą po mapie jest już nieco nudne.

• Like 1

8 minutes ago, weedtime said:

Myślisz, żę bieganie w prostej lini po mapie będzie ciekawsze ? Ciekawy pomysł ?

Nie, ale obrona dwóch punktów przez jeden team i atak dwóch punktów pod które trzeba podłożyć bombę przez drugi team będzie urozmaiceniem większym niż rozsypywanie zwartego składu na całej mapie bo jakiś jeden randomowy typ poleciał na punkt na plecach :)

Spędziłem 1,5+ tyś godzin w planetside 2 - tam dość długo kombinowali z capowaniem punktów i jednym z problemów było to że zawracało się pół armii bo przejmował ktoś punkcik na plecach, najczęściej jeden snajper grający solo na quadzie. Tutaj też to się dzieje i jest nieco irytujące - z tego też powodu bardzo lubiłem tryb Rush w BF3. Proste zasady, bez dużego biegania, wszystko skupione w jednym punkcie - a mimo to rozbudowane na całej mapie (są np. 4x fazy na mapę które się przesuwają gdy punkt zostanie zdobyty).

• Like 2

O tym samym pisałem i porównywałem do tryby Territory z Rising Storm 2 Vietnam. Jak dla mnie dobrze skonstruowany tryb rush jest jak najbardziej OK.

• Like 1

Może ktoś z was grał Ghost Recon Phantoms, klasyk trybu liniowego - więc coś w tym rodzaju?

Punkty na mapie będę nazywał "bazą", aby nie mylić z punktami w grze, może macie jakiś inny pomysł.

Też zgadzam się, że przejmowanie pustych "baz" jest nudne.  To coś co od początku mi się nie podobało. Mam wrażenie, że sposób grania w Warzone niewiele różni się od TDM. Czasem zdarzają się fajne walki o "bazę" (ostatnio tak miałem w Smoleńsku), gdyż coraz więcej graczy gra jednak drużynowo (w tym ja, na pustej mapie SM ćwiczyłem oznaczanie "baz"  a w "duchowym" Berlin TDM oznaczania wrogów, no właśnie brak poligonu i porządnego helpa jak grac zespołowo itp) - Zauważyłem nawet, ze wygrała osoba która miała tylko 1 osobę trafioną - to na pewno ukierunkowuje na grę zespołową.

Zastanawiałem się, czy opuszczone "bazy" powinny naliczać punkty. No bo niby dlaczego są przejęte jak nie ma tam żadnego żołnierza. Powinna być niczyja. Czasem czkałem jako obrońca w takiej bazie na agresora, ale zdarzało się że nikt przez długo czas nie przychodził  i też było nudno.

A może tak, że jedna osoba nie jest wstanie przejmować punktu, muszą być przynajmniej 3.

W prawdziwej wojnie wszystkie przejścia na zaplecze pewnie byłyby obstawione. W Berlinie mogłyby być fajne walki o przejścia w ajnfartach, ale kto miałby tym wszystkim zarządzać? Dowódca drużyny? (przez drużynę rozumiem cały zachód, i cały wschód - tak to chyba jest nazywane) Może tak. Wydawałby rozkazy całym grupom (squadom). Patrzyłby na bitwę globalnie. Można coś takiego wprowadzić? Aktualnie polecenia wydają tyko dowódcy grup do członków zespołu i grupy nawet jak zespołowo biegają jak chcą. Tak sobie myślę, że jeśli nie ma być liniowości punktów, to można by c takie rozwiązanie potestować.

Czytając moje propozycje proszę wziąć pod uwagę, ze nie grałem wcześniej  żadną strzelankę sieciową (w każdym razie nie wiele godzin). Nie lubiłem ich z powodu głupiego biegania z narażeniem życia, bo co tam potem będzie respawn. Dlatego szukam rozwiązań po omacku, takich w które chciałbym grać, i nie mam możliwości sugerowania się innymi grami.

Edited by BudgieSenior

On 12/19/2018 at 12:10 AM, SGTAce said:

W sumie prosta rzecz - czy udało by się by jedna mapa miała liniowy układ punktów tak by zespoły musiały przepychać linię? Było by super pograć w tym trybie, bo bieganie w te i w tamtą po mapie jest już nieco nudne.

Do moderatora,. Kolega zastanawiał się czy nie można by jednej mapy tak ustawić, do testów. Ostatecznie to EA i chyb a do tego służy zwłaszcza PTE. Płacąc za EA  zainwestowaliśmy aby  ją wspólnie tworzyć. Jakby nie patrzeć pracujecie za nasze pieniądze :)

• Like 1

Wydaje mi się że modi "Rush" wystarczający bedzie. Wszyscy wreszcie będą walczyć o jeden/dwa Pointy ^^ 

On 12/24/2018 at 1:11 PM, SkyZeWonsem said:

Dawno dawno temu w odległej galaktyce 

A tu uzupełnienie w innej dyskusji

Tylko przejmowanie map i przeładowywanie kolejnego miasta to troche za dużo ;P. Mówimy o prostych rzeczach.