Jump to content
Sign in to follow this  
Vatax

Znaczniki podczas rozgrywki

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zaproponować zmianę, która miałaby na celu bardziej przejrzystą rozgrywkę. Aktualnie w grze mamy zbyt duży natłok znaczników, przez co bardzo często nie widać przeciwnika. Propozycja ma na celu usprawnienie tego elementu. Lider składu oznacza punk (np. A1) i pozostała czwórka widzi tylko i wyłącznie ten znacznik (A1). To lider składu decyduje gdzie iść i reszta powinna wykonywać rozkaz, a lider ogarniać gdzie i kiedy się udać wraz ze składem (on widzi wszystkie punkty). Oczywiście na podglądzie mapy wszystko będzie widoczne dla każdego. Widoczność znaczników paczek (czyli apteczek, ammo itp.) zostałyby zredukowane do 50 metrów, powyżej tej odległości znacznik znika. Mam nadzieję iż pomysł przypadnie do gustu. Pozdrawiam!

• Like 3

Bardzo fajne rozwiązanie. Jak dla mnie Warzone kuleje właśnie przez takie drobne nieudogodnienia. TDM dla mnie jest czytelny wchodzę/zabijam/wychodzę. Warzone jest trochę za mało intuicyjny właśnie przez natłok znaczników.

Minusem tego zastosowania jest że nie wiadomo kogo jest punkt w danej chwili . Jeśli będziemy widzieć tylko np A1 to możemy dostać niespodziewany ostrzał z okolicy innego punktu gdzie się respia wrogowie. 

Podobne pomysły proponowałem w moich 2 tematach.

Zgadzam się, że czasem znaczniki nieco zaciemniają obraz (zwłaszcza w Warzone) ale równocześnie sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byloby danie mozliwości samodzielnej regulacji tych ustawień przez użytkowników (wielkość, kolor, przenikalność itp.)

Dokładnie, jak pisze Yarg0th. Wystarczy możliwość zmiany głębi ostrości znaczników i po problemie. Opisane tutaj rozwiązanie być może jest ciekawe dla losowych graczy w teamie, jednak często nonsensowne dla teamów. Nie zawsze atak przeprowadza sie na 1 punkt. Często taktyka polega na ataku na kilka punktów jednocześnie i co wtedy? Do tego takie rozwiązanie nie połączone z możliwością respownu na dowolnym graczu robi się nonsensowne przy śmierci dowódcy i respownie po przeciwległej stronie mapy od celu ataku zaczyna się bieganie ciągle w tą samą strone.  

• Like 1

On 12/25/2018 at 10:09 PM, Vatax said:

Aktualnie w grze mamy zbyt duży natłok znaczników, przez co bardzo często nie widać przeciwnika

??? Podeślij screena bo jeszcze ani razu żaden znacznik nie przysłonił mi niczego, a tym bardziej przeciwnika.

Prędzej proponowałbym poprawienie skalowania znaczników. Czasem zdarza się, że jestem blisko i naprzeciw punktu np. A1, a mimo to daleki punkt z prawie końca mapy C2 jest wyskalowany tak jakby był bliżej.
Ponadto będąc dowódcą ciężko dać rozkaz obrony/ataku już na obszarze punktu (zaznaczanie za pomocą X, nie z poziomu mapy) gdyż trzeba szukać znacznika gdzieś w chmurach nad głową.

Lider składu oznacza punk (np. A1) i pozostała czwórka widzi tylko i wyłącznie ten znacznik (A1).

Beznadziejny pomysł i sztuczne ograniczanie innych członków drużyny. 
Trafisz na dowódcę, który będzie chciał usilnie bronić punktu, którego nikt nie atakuje i w imię tego mam nie widzieć statusu i lokalizacji pozostałych?

10 hours ago, Hourdeau said:

Lider składu oznacza punk (np. A1) i pozostała czwórka widzi tylko i wyłącznie ten znacznik (A1).

Beznadziejny pomysł i sztuczne ograniczanie innych członków drużyny. 
Trafisz na dowódcę, który będzie chciał usilnie bronić punktu, którego nikt nie atakuje i w imię tego mam nie widzieć statusu i lokalizacji pozostałych? 

Jak dla mnie taki pomysł jest super. Widzę znacznik, który ma mnie interesować a nie punkty, które są ode mnie oddalone o 200-300m.

Co do dowódcy, który nieumiejętnie wydaje rozkazy to zawsze są dwa rozwiązania:

• patrzysz sobie na mapę
  • albo zmieniasz squad lub zakładasz nowy i sam sobie jesteś sterem i okrętem :)
  • Like 1

On 12/31/2018 at 9:43 AM, DareQQ said:

Jak dla mnie taki pomysł jest super. Widzę znacznik, który ma mnie interesować a nie punkty, które są ode mnie oddalone o 200-300m.

Co do dowódcy, który nieumiejętnie wydaje rozkazy to zawsze są dwa rozwiązania:

• patrzysz sobie na mapę
  • albo zmieniasz squad lub zakładasz nowy i sam sobie jesteś sterem i okrętem

Moim zdaniem takie rozwiązanie niepotrzebnie ograniczyło by informacje o tym co się dzieje na mapie. Jako gracz lubię wiedzieć co się dzieje, a włączanie i wyłączanie minimapy psuje, moim zdaniem, immersję. Czasami nawet w squadzie warto się na chwilę odłączyć i iść bronić jakiegoś punktu, gdy np. widzimy że wolno się przejmuje i możemy założyć, że atakuje go jedna lub dwie osoby, które zdołamy sami wyeliminować (Działa to też w drugą stronę i pozwala na stawiania pułapek, np. cały squad idzie w okolice punktu ale wysyła tylko jedną osobę, żeby ta go przejmowała wtedy my idąc sprawdzić, czy odbić taki punkt trafiamy na cały oddział i marnujemy czas). Faktycznie problem skalowania i pozycji znaczników gdy już się jest na punkcie trzeba rozwiązać ale nie sądzę, by same znaczniki wymagały jakiejś większej interwencji.

1 hour ago, Ryuzaki said:

Faktycznie problem skalowania i pozycji znaczników gdy już się jest na punkcie trzeba rozwiązać ale nie sądzę, by same znaczniki wymagały jakiejś większej interwencji.

Problem ze skalowaniem i widocznością znaczników jest widoczny głównie na Warzonie na takiej Warszawie. Grałem z kolegami jako obrońca punktów będących wewnątrz (w Galerii) i powiem Ci, że to była jakaś masakra. Znaczniki punktów Ax2 Cx2 (dla nas w tej sytuacji niepotrzebne bo skupiliśmy się na obronie Galerii). Dodatkowo dochodzą znaczniki sojuszników biegających obok, znaczniki gadżetów (swoich i wrogich ammo paków i medpaków). No było tego tyle, że stwierdziliśmy, że idziemy na otwartą przestrzeń bo w środku grać się nie dało.

Faktycznie w ciasnych pomieszczeniach można dojść do wniosku, że jest tego za dużo. Myślę, że danie możliwości graczom jakie znaczniki widzą na ekranie może być jakimś rozwiązaniem. Wtedy każdy będzie grał jak lubi.

• Like 3

Sign in to follow this  

• Create New...