Jump to content
Sign in to follow this  
Maly20107

Skala rozdzielczości

Recommended Posts

No mam taki pomysł  bo widzę że w grze jest skala rozdzielczości tylko ustawienia jakie tam występują są 100% 150% i 200% 

A pomysł  jest taki czy możecie tak zrobić aby można zmieniać skale rozdzielczości o 1% bo teraz jest tylko zmiana o 50% 

Dlaczego taki pomysł bo dzięki możliwości zmiany o każdy 1 % skali daje nam to możliwość dobrego dostosowania ustawień graficznych 

Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwy sposób polepszyć jakość naszego obrazu a jak no już tłumaczę chodzi żeby znaleźć odpowiedni balans po miedzy podstawowymi ustawienia grafiki a skalą rozdzielczości 

No i np karta 1060 ustawieniach full HD zjada cała kartę na ustawieniach ULTRA 

A nie zawsze ustawienia ultra dają najlepszy obraz lepiej zmniejszyć na tyle żeby nie zgubić efektów i ogólnego zarysu gry 

Tak poza tym wszystko na ultra często daję efekt przesycenia dużo lepiej obraz wygląda gdy pewne ustawienie na ultra pewne na średnie pewne na niskie 

No jeśli uda nam się to zrobić mamy 20% kart graficznej wolnej około i co wtedy z tym robimy ??

No i tu właśnie ustawienie skali rozdzielczości wchodzi w grę mam  20% mocy kart graficznej które uzyskaliśmy po optymalizacji podstawowych ustawień graficznych 

Te 20% rozdysponujemy na skali rozdzielczości i tu nam jest potrzebny suwak gdzie przesuwamy o 1% aż do momentu  gdzie nasza karta graficzna osiągnie poziom około 99% zeby FPS-Y nie spadły poniżej 60 

I może to będzie 10% może 20% na tej skali rozdzielczości więcej 

Według mnie takie ustawienie daje dużo lepszy wygląd graficzny gry 

Sprawdziłem to już w kilku grach i świetnie się to sprawdza 

Co mogę jeszcze dodać że w ustawieniach NVIDIA możecie też odpowiednio zoptymalizować ustawienia też wam da to trochę wydajności która możecie przenieść na skale rozdzielczości i dzięki czemu otrzymacie lepszy obraz 

Tylko do tego potrzeba możliwości przesuwania suwaka o 1%  a nie o 50% 

Pozdrawiam :) Oby się pomysł przydał :) 

Edited by Maly20107

4 hours ago, Maly20107 said:

Tylko do tego potrzeba możliwości przesuwania suwaka o 1%  a nie o 50% 

W Squadzie to fajnie działało mogłeś sobie nawet zmniejszyć skalowanie aby odciążyć kartę. Tutaj faktycznie mogło by to zadziałać i każdy mógłby znaleźć swój "sweetspot" w ustawieniach grafiki

• Like 1

Z tego co pamiętam to skalowanie na pewno działało po 1% ale w ostatnim albo przedostatnim update zostało to zmienione, a sam z tego korzystałem.
Ja nadal w menu mogę wybrać konkretny % skalowania lecz potem i tak przeskakuje do równych 50-100-150-200%.
To po prostu bug albo tymczasowe ograniczenie opcji.