Jump to content
michaelpol90

Wydźwięk odgłosów w grze

Recommended Posts

Mam do was takie pytanie - do graczy i devów.

Czy wam też się wydaje, że teksty w grze nie są zbyt poważne  ? 

Chodzi mi o to, że grając w  tą grę nastawiam się na realizm, takie odczuje ona we mnie wywołuje. 

Dla mnie WWIII jest grą realistyczną i trochę uwierają mi niektóre teksty w grze oraz sposób ich wypowiadania, np. 

- "Granat najgorzej" - nigdy nie brałem udział w wojnie ale wątpię aby w ferworze walki ktoś powiedział taki tekst i na takim wyjebaniu / na takim luzie

- "Jebać, jebać, nic się nie bać" - smieszny ale też nie wyobrażam siebie aby takie coś padło w czasie bitwy

itd. itd.

z tych śmiesznych to podobają mi się tylko:

- "skurwysynu nie strzelaj"

- "raz, dwa . . . pięć"

Z tych wszystkich gier w jakie grałem to BF1 miał chyba najlepsze teksty w trybie multi, poważne powiedziane tak jakby faktycznie byli na wojnie (chociaż w rzeczywistości klimat wojny znam tylko z filmów). 

Czy wy też macie takie odczucia  ? Czy tylko ja marudzę ? Ogólnie uważam się za człowieka, który ma tzw. kij w dupie więc może faktycznie marudzę :o 

I pytanie do Devów - są jakieś plany co do dubblingu ? 

Czy ten element jest już skończony ? 

• Confused 1

Też mam takie wrażenie odnośnie niektórych tekstów - fajnie było kilka razy usłyszeć, ale niektóre rzeczywiście są trochę niepoważne, a druga sprawa, że często się powtarzają - ale podejrzewam, że coś jeszcze będą dogrywać.

• Confused 1

Osobiście też mi trochę te teksty zbytnio nie pasują. Nie mniej jednak jest to dla mnie drugorzedny problem. Bardziej od tych śmieszkowych tekstów wkurza mnie fakt, że próbuje flankować wroga a moja postać ni z gruchy ni z pietruchy zaczyna krzyczeć jak jakiś wystraszony dzieciak a nie jak wyszkolony wojak :) 

• Like 1
  • Confused 1

Nagrania wg mnie są bardzo wyraźne i profesjonalne pod kątem technicznym - jednak nie pasują do kontekstu. 

Coś jak  filmy z polskim dublingiem. Na ekranie widzimy zachlanego/zniszczonego życiem pijaka a słyszymy profesjonalną wymowę z poważnym elitarnym tonem - z dykcją o jakiej ja tylko mogę marzyć . Żule które spotykam w życiu mówią jak żule, brzmią jak żule a do tego wyglądają i śmierdzą . . . jak żule ?

Edited by michaelpol90
  • Confused 1

Osoba odpowiedzialna za te mniej poważne teksty dostała już wystarczająca dużo zjebek, ale trzeba przyznać, że od czasu do czasu jakiś comic relief sprawdza się dobrze.

Jebać, jebać, nic się nie bać - to chyba jest akurat z wojska wg mnie pasuje idealnie.   polecam zobaczyć filmiki ze skurwielem ' givi ' z ukrainy zwłaszcza ten nie jest on drastyczny to tylko wywiad, ale ogólnie ten gość to zbrodniarz bez litosny tak czy inaczej zwrócicie uwagę na żołnierzy z tyłu i na giviego, gdy spadają pociski artyleryjskie, pozniej jeszcze podnosi odłamek, wystarczy sobie wyobrazić że te teksty rzuca taki givi który już nie jedną bitwę ma za sobą i wszystko jasne:D 

• Like 1

@didek był taki hojrak ale zapomniał, że w życiu nie ma respawnu. I teraz sobie gdzieś tam leży.

21 hours ago, Kony said:

Osoba odpowiedzialna za te mniej poważne teksty dostała już wystarczająca dużo zjebek, ale trzeba przyznać, że od czasu do czasu jakiś comic relief sprawdza się dobrze.

Nie chcemy aby ta osoba była z naszego powodu zjebana :/ 

15 minutes ago, michaelpol90 said:

Nie chcemy aby ta osoba była z naszego powodu zjebana :/ 

Kurczę, to trochę przypał, bo już zrobiliśmy mu waterboarding i zbombardowaliśmy jego wioskę.

• Haha 2

Pograłem trochę na 4.0 PTE i niby wiele dźwięków brzmi lepiej, ale jakoś strasznie mnie irytuje dźwięk kiedy ktoś nas trafi...

On 2/1/2019 at 10:53 PM, Ramalian said:

Pograłem trochę na 4.0 PTE i niby wiele dźwięków brzmi lepiej, ale jakoś strasznie mnie irytuje dźwięk kiedy ktoś nas trafi...

Zgadzam się. Nie mniej jednak warto swoje spostrzeżenia co do PTE pisać na odpowiednim dziale na forum :)

1 hour ago, michaelpol90 said:

Mi się dźwięk po trafieniu podoba ale podejrzewam, ze po xx godzinach gry zacznie mnie irytować :)

Ja osobiście go już znienawidziłem :)

• Haha 1

Mi się dzwięki w ogóle nie podobają, wg mnie dzwieki wszystkich broni takie same, dzwięki wszystkich pojazdów takie same a dzwięki tych petard lecących z nieba po prostu irytują i odpychają od gry. Co najważniejsze wszystkie dzwięki brzmią jak przytłumione, w tym aspekcie się w ogóle nie popisali. Masa ludzi czeka na godnego następce bf3/bf4 lecz na razie się nie zapowiada. Jakby nie patrzeć najdłużej i najwięcej ludzi grało właśnie w bf3/bf4 bo w tych grach była najlepsza zabawa, satysfakcja z gry a teraz to prócz Pubg ze znajomymi czy bf5 by polatać na pałę i postrzelać do wszystkiego co się rusza nie ma żadnej dobrej gry. 

PS. W dzisiejszych czasach brakuje jakości w grach...

outsider

przytłumione dźwięki pewnie mają przywodzić na myśl hełm, włóż sobie wiaderko na głowę i posłuchaj dźięków z zewnątrz ? 

może słabo strzelasz ale mi ww3 dostarcza o wiele więcej fanu niż bf4 / bf1 w bf4 specjalnie grałem przed premierą ww3 żeby mieć porównanie na świeżo. zakładając że crashe, disconnecty, drop fps-y zostana wyeliminowane, to ta gra będzie nieporównywalnie lepsza niż przestarzałe, oszukujące graczy nastawione na wyzysk BF'y.

gdybyś bacznie obserwował co się dzieje zaoważyłbyś iż dźwięki są zmieniane, fajnie że zwracasz na to uwagę ziomkom z TheFarm pewnie na tym zależy ale nie miej pretensji, że obraz jest namalowany do połowy skoro aartysta jeszcze nie skończył ?

cięzko wypowiadać się na temat jakości w grze która jest w fazie produkcji

On 2/12/2019 at 9:26 AM, outsider said:

wg mnie dzwieki wszystkich broni takie same

On 2/12/2019 at 9:26 AM, outsider said:

Co najważniejsze wszystkie dzwięki brzmią jak przytłumione

Tylko zauważ jedną rzecz, dźwieki broni w WW3 odzwierciedlają ich rzeczywisty wydźwięk. W takim BF dźwięki są sztucznie podbijane aby były "epickie". Oczywiście jednemu się to podoba drugiemu nie. Mi osobiście się podobają ale tak jak pisał @koszalek dźwięki zgodnie z roadmapą będą jeszcze zmieniane i będą dodawane inne dźwięki, których obecnie nie ma.

Czy z najnowszym patchem na live zostały wgrane jakieś nowe teksty? Niektóre słyszę pierwszy raz.

A największy suchar jaki dziś słyszałem to: "tego to w zamkniętej trumnie pochowają"  a chowają kogoś w otwartej? :/

Może, nigdy nie wiesz :) Do tej pory, tylko w grach blizzarda podszedł mi polski dubbing, tutaj po 10 min miałem dosyć, jakieś to suche, ni to zabawne, ni to klimatyczne, jak film z lektorem.

• Like 1